1. Splendor

Splendor to gra strategiczna, polegająca na kolekcjonowaniu żetonów, za które można kupować karty rozwoju. Ten kto zdobędzie ich odpowiednią liczbę - może zyskać szlachecki tytuł i towarzyszący mu splendor. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, dlatego można w nią grać w bardzo kameralnym gronie.

Karcianka splendor

  1. Mafia

Mafia świetnie sprawdzi się na imprezie, ponieważ przeznaczona jest dla dużej liczby graczy (od 10 do 20). Podczas każdej rozgrywki, uczestnicy losują żetony z przypisaną rolą: policjanta, członka mafii lub agenta. Zależnie od swojego zadania działają na rzecz powodzenia lub klęski śledztwa, które prowadzą podczas gry. Ta zabawa gwarantuje dużo adrenaliny i emocji!

Mafia gra

  1. 5 sekund

Prawdziwa intelektualna gratka, która sprawdza refleks. Gracze mają 5 sekund na udzielenie 3 odpowiedzi na pytanie z danej karty. Pytania są często bardzo abstrakcyjne, dlatego o przyznaniu punktu i uznaniu wypowiedzi za prawidłowe, decydują pozostali uczestnicy gry.

5 sekund

  1. Scrabble

Klasyk nad klasykami. Ta gra nigdy się nie nudzi. Po wylosowaniu literek, każdy uczestnik musi ułożyć jak najdłuższe słowo. Dodatkowe punkty dostaje się za umieszczenie liter na specjalnych premiowanych polach.

Scrabble klasyczne

  1. Monopoly

To jedna z najbardziej popularnych gier planszowych, która może zapewnić rozrywkę dla całej rodziny lub paczki znajomych. Celem rozgrywki jest zdobycie jak największej liczby nieruchomości i uzyskaniu z nich jak najwyższych zysków. Wygrywa najbardziej przedsiębiorczy uczestnik.

Monopoly

  1. DiXit

Ta gra rozbudza wyobraźnię! Każdy z graczy dopasowuje jedną kartę ze swojej talii, do karty, która została wyłożona na środku stołu. Elementem, który ma je łączyć jest jedno zdania. Ta osoba, która znajdzie klucz i rozszyfruje, o jakie skojarzenie chodziło osobie rzucającej hasło - zdobywa punkt.

Dixit

  1. Catan

To bardzo popularna gra o ekonomicznym charakterze. W rozgrywce może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Gracze wcielają się w rolę osadników nowo odkrytej wyspy Catan. Ich zadaniem jest rozbudowywanie swojej kolonii i czerpanie z tego zysków. Jest to idealna propozycja dla nowicjuszy, chcących wejść do świata gier strategicznych.

Catan

 

  1. Pictionary Air

Fantastyczna gra towarzyska, która łączy w sobie znane powszechnie reguły z nowoczesną technologią. Za pomocą specjalnego rysownika możesz wymalowywać kształty w powietrzu, a reszta uczestników będzie widzieć twoje dzieła sztuki na ekranach swoich smartfonów - wystarczy skierować urządzenie w stronę gracza. Z kalamburami zawsze jest kupa śmiechu, a Pictionary Air pozwala wprowadzić zabawę na zupełnie nowy poziom.

Pictionary Air

  1. Tajniacy

Uczestnicy tej gry dzielą się na dwie drużyny: czerwonych i niebieskich agentów. Każda z drużyn wybiera ze swojego grona po jednej osobie, która pełni funkcję Mistrza gry. Zadaniem Mistrzów jest przekazywanie szyfrem informacji, które pozwolą na odkrycie odpowiednich kart przez pozostałych graczy z ich drużyn.

Tajniacy

  1.  Ego

Ta wciągająca gra towarzyska sprawdzi się podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Rozgrywka polega na odpowiadaniu na nietypowe pytania dotyczące charakteru każdego z graczy. Ten uczestnik, który wie najwięcej o pozostałych, a także potrafi rozszyfrować, co inni myślą o nim samym - wygrywa.

ego family

A od jakich gier wy zaczęliście swoją przygodę z planszówkami? Więcej propozycji gier - dla tych mniej i bardziej zaawansowanych znajdziecie na empik.com. Inspiracje planszówkowe znajdziecie też w dziale Gram w Magazynie Empik Pasje!