Trzej Policjanci, czyli Sting, Steward Copeland i Andy Summers, wystąpią w Polsce! Koncert odbędzie się 26 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Informację o koncercie The Police w Polsce potwierdził organizator tego wydarzenia oraz sam zespół na swojej oficjalnej stronie. Bilety na chorzowski występ brytyjskich prekursorów new wave będą kosztowały od 135 do 190 zł, a od 7 grudnia będą także dostępne oficjalne pakiety dla VIP-ów za - bagatela - 1100 zł!

Brytyjska grupa rockowa The Police powstała w 1976 r. w Londynie. Utworzyli ją: Sting (gitara basowa i śpiew), Andy Summers (gitara) oraz Stewart Copeland (perkusja). Pierwszym przebojem zespołu była piosenka Roxanne wydana na singlu w 1978 r.

Do 1983 roku, kiedy ukazała się ich ostatnia płyta studyjna "Synchronicity", wydali pięć albumów, które przyniosły im 6 nagród Grammy (w tym aż 3 za "Synchronicity"), a wszystkie wydania nagrań zespołu, łacznie z licznymi kompilacjami, sprzedały się w ponad 50 milionach egzemplarzy.

Po rozwiązaniu w pierwszej połowie lat 80. grupa reaktywowała się na krótko w 1986 r. Powstało wtedy nagranie "Don't Stand So Close to Me", a wkrótce potem zespół rozstał się na dobre, zaś Sting, Copeland i Summers zajęli się swoimi solowymi karierami. Przed reaktywacją koncertową w 2007 roku muzycy spotkali się tylko raz: w 2003 roku z okazji wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame.

W Chorzowie Policjanci wystąpią w ramach pierwszej od lat trasy koncertowej, która rozpoczęła się 27 maja tego roku koncertem w Vancouver w Kanadzie.

Live Nation/M.W.