Indiańskie usta

Legendarne logo grupy miało być inspirowane hinduską boginią Kali, władającą czasem i śmiercią, pogromczynią demonów i zła. Bez wątpienia wpływ na nie miały również wydatne usta i język Micka Jaggera.
 

Keith Richards bez „s”

W początkach istnienia zespołu jeden z pierwszych menedżerów Rolling Stonesów zarekomendował Keithowi Richardsowi, żeby usunął ze swojego nazwiska „s”, gdyż jego zdaniem brzmiałoby to bardziej „światowo”. Można się chyba domyślić, jak tę radę potraktował sam zainteresowany.
 

„Kontrowersyjne” fryzury

W latach 60. długie włosy członków grupy wzbudzały spore kontrowersje, szczególnie wśród rodziców ich fanów. Z okazji Bożego Narodzenia w 1963 roku muzycy zamieścili ogłoszenie w jednej z brytyjskich gazet, w którym składali świąteczne życzenia „wszystkim głodującym fryzjerom i ich rodzinom”.
 

Sekret kondycji Micka Jaggera

Niespożyta energia frontmana grupy zadziwia do dzisiaj - mimo, że Mick Jagger kończy w tym roku 75 lat. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że w artysta w młodości był zapalonym biegaczem. W szkole podstawowej ustanowił nawet lokalny rekord w biegu na pół mili.
 

 
„British invasion”

Jednym z pierwszych umiarkowanych hitów Rolling Stonesów był cover piosenki Beatlesów, „I Wanna Be Your Man”. Następnie Jagger i Brian Jones pojawili się w utworze „Baby You’re a Rich Man”, a John Lennon i Paul McCartney odwdzięczyli się chórkami w „We Love You”.
 

Wierny fan Martin Scorsese

Reżyser piosenkę „Gimmie Shelter” wykorzystał w aż trzech swoich filmach: „Chłopcach z ferajny”, „Kasynie” oraz „Infiltracji”. Jednym z operatorów kamery w filmie dokumentalnym o Rolling Stonesach z 1970 roku był bliżej nieznany wówczas George Lucas.
 

Niepozorna satysfakcja

Pierwsza wersja jednego z największych przebojów zespołu i jednego z największych hitów muzyki rockowej w ogóle, „Satisfaction”, zawierała… solo na harmonijce. Stonesi chcieli umieścić utwór jedynie na stronie B jednego ze swoich singli.
 


1,5 miliona ludzi na brazylijskiej plaży

Koncert dinozaurów rocka na słynnej plaży Copacabana w Rio de Janeiro w 2006 roku zgromadził aż półtora miliona (!) fanów, co stanowi światowy rekord największego występu w historii.
 

Najdroższe włosy świata

Na aukcji zorganizowanej w 2013 roku pukiel włosów Micka Jaggera z końca lat 60. sprzedał się za kwotę… 6 tysięcy dolarów, czyli około 20 tysięcy złotych.
 

Długowieczny Mick Jagger

W wywiadzie, którego udzielił artysta magazynowi „Melody Maker” w marcu 1963, przewidział dla siebie intensywne, acz krótkie życie. „Zawsze miałem przeczucie, że raczej nie będę żył zbyt długo” – mówił 20-letni wówczas Mick. „Ale kiedy uda ci się pokonać swoje ciało i oszukać starzenie, wygrałeś połowę bitwy”. 23 lipca Jagger obchodził będzie 75. urodziny.