Las bambusowy, Japonia

Te 40 metrowe rośliny są główną atrakcją turystyczna podczas wycieczki do miasta Kioto. Gwarantowane głębokie odprężenie spowodowane szumem wiatru i szelestem liści.

 

Tęczowe góry Danxia, Chiny

Góry sprawiają wrażenie pomalowanych – to prawdziwy skarb natury! W 2010 roku ten obszar został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Zhangjiajie, Chiny

Twórcy ,,Avatara’’ mieli rację wybierając to miejsce jako naturalna scenografia do filmu – jest ono magiczne! Wysokie szczyty skał chowają się między chmurami, wszystko to otoczone gęstym, zielonym lasem. Ten widok zapiera dech w piersiach.

 

Tunel miłości, Ukraina

A może właśnie podpowiedzieliśmy Ci wyjątkowe miejsce na wyznanie miłości ukochanej osobie?

 

Hitachi Seaside Park, Japonia

To aż 3,5 ha przepięknego parku kwiatowego. Jego krajobraz zmienia się w zależności od sezonu!

 

Pola ryżowe w Mu Cang Chai, Wietnam

Warto się tam wybrać zwłaszcza wiosną, to właśnie wtedy tarasy ryżowe nabierają pięknego, zielonego koloru.

 

Park Narodowy Jezior Plitwickich, Chorwacja

To teren około 300 kilometrów kwadratowych, na którym leży aż 16 krasowych jezior o łącznej powierzchni 200 hektarów, które są ze sobą połączone kaskadowo. Park zwiedza się spacerując malowniczymi, drewnianymi pomostami, które często biegną w poprzek jezior. Liczne wodospady, niezwykle czysta, błękitna woda, bogata roślinność i otaczające skały robią ogromne wrażenie!

 

Pamukkale, Turcja

Białe tarasy uformowały się z osadów wapiennych na przestrzeni 14 tysięcy lat! W zagłębieniach tarasów znajduje się słona woda o wyjątkowo błękitnym kolorze.

 

Jezioro Moraine, Kanada

To bajeczne jezioro swoją sławę zyskało dzięki intensywnej, lazurowej barwie oraz malowniczym panoramom. Jednak Park Narodowy, na terenie którego mieści się jezioro, słynie również z całkiem sporej populacji niedźwiedzi grizzly… Turyści muszą mieć się na baczności!

 

Największe naturalne lustro na świecie, Boliwia

To nie obróbka komputerowa, a pozostałość po wyschniętym, słonym jeziorze! Robi wrażenie!

 

Czy udało Wam się już zobaczyć na żywo któreś z tych pięknych miejsc?

Inspirujące książki o podróżach znajdziecie na empik.com, a jeśli chcecie zachować wspomnienia ze swoich wakacji na dłużej, zaprojektujcie własną fotoksiążkę!