Suszarka do włosów – jakie ma zalety i czemu warto z niej korzystać?

Korzystanie z tego urządzenia do pielęgnacji fryzury wiąże się z wieloma plusami. Tutaj wymienimy tylko kilka:

 • Oszczędność czasu – osoby z długimi, czy choć średnimi fryzurami, dobrze wiedzą, jak długo czasu potrzeba, by wyschły one naturalnie, bez wspomagania się urządzeniami. Nowoczesna suszarka do włosów pozwoli zdecydowanie skrócić czas naszej codziennej pielęgnacji.
 • Możliwość ułożenia pożądanej fryzury, bez wykorzystywania dodatkowych urządzeń, takich jak lokówki czy prostownice – nowoczesne suszarki zdecydowanie ułatwiają ułożenie nawet najbardziej niesfornych włosów i uzyskanie pożądanych efektów. Przy czym nie musisz mieć umiejętności mistrzowskiego fryzjera, by właściwie ułożyć swoją fryzurę – wszystko jest łatwe i intuicyjne.
 • Szereg innych funkcji – urządzenia te wyposażone są również w szereg innych rozwiązań, takich jak np. funkcja jonizacji, dzięki której Twoje włosy nie będą podlegały elektryzacji i będą zawsze na swoim miejscu.

 

Suszarka do włosów PROluxe AC9140 - Remington

 

Jaka suszarka do włosów? Na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Przechodzimy do clou, czyli jaka suszarka do włosów spełni swoje zadanie, umożliwiając ułożenie fryzury, nie niszcząc przy tym jej kondycji. Na co musimy zwrócić uwagę przy kupowaniu tych urządzeń?

 • Pierwszą funkcją, którą nasze urządzenie powinno posiadać, jest łatwa regulacja temperatury. Gorące powietrze oszczędzi nam co prawda czasu, jednakże bardzo przy tym niszcząc nasze włosy. Optymalnym rozwiązaniem jest korzystanie z nawiewu chłodnym lub lekko ciepłym powietrzem. Najlepsze suszarki do włosów posiadają kilka trybów ustawień ciepła powietrza, jak i siły samego wydmuchu, co również jest istotne.
 • Jaka moc? Na rynku dostępne są urządzenia o różnej mocy. Większa moc równa się większej szybkości, ale i wiąże się z osłabianiem kondycji cebulek. Jeśli masz włosy nieco dłuższe i chcesz oszczędzić sobie czasu – sprawdź suszarki o mocy 2000W i wyższej. Jeśli z kolei masz średnie czy krótsze, to przyrządy o mniejszej mocy powinny właściwie spełnić swoje zadanie.
 • Funkcja zimnego nawiewu/nadmuchu (Cool shot) – zimny nawiew jest jedną z dodatkowych funkcji, bardzo przydatną w procesie układania. Bardzo zimne powietrze, użyte w końcowej fazie suszenia, ułatwi odpowiednie ułożenie fryzury, a także sprawi, że będziemy cieszyli się jej zdrowym połyskiem. Taki efekt uzyskamy dzięki kilku sekundom naprawdę zimnego powietrza!
 • Jonizacja – wcześniej już wspomniana w tekście jonizacja, jest bardzo przydatną funkcją. Dzięki niej unikniemy elektryzacji fryzury. Naelektryzowane włosy, jak wiele osób zna z doświadczenia, bardzo trudno ułożyć, a efekt jest potęgowany, gdy nasza fryzura ma kontakt z szalikami, czapkami czy swetrami i dużymi bluzami. Nowoczesne urządzenia ze średniej, jak i nieco wyższej półki, mają wbudowany przycisk odpowiadający za jonizację. Jedno kliknięcie uwalnia ujemne ładunki, które neutralizują dodatnie, sprawiając, że nie będziemy wyglądać jakbyśmy mieli przed chwilą bliskie spotkanie z prądem.
 • Dodatkowe nasadki – plusem niektórych modeli wydawanych przez producentów, są przydatne, profesjonalne nasadki. Pozwalają na precyzyjne kierowanie strumienia powietrza, co zdecydowanie upraszcza modelowanie fryzury.

 

Suszarka do włosów Soocas H3S - Xiaomi

 

Czego unikać podczas suszenia?

Myć i suszyć włosy możemy nawet codziennie – nie wpłynie to na kondycję naszej fryzury, jeśli tylko zdecydujemy się postępować według kilku zasad.

 • Nie wykorzystuj najgorętszego powietrza – najlepsze będzie chłodne lub lekko ciepłe. Gorące powietrze przyspieszy sam proces, ale sprawi również, że z naszych włosów odparuje woda, a one staną się słabe, kruche i bez właściwej ochrony.
 • Nie wykorzystuj pełnej mocy cały czas – wykorzystanie pełnej mocy suszarki do włosów jest polecane na początku – później, gdy nasza fryzura będzie stawała się powoli sucha, warto zmniejszać moc urządzenia.
 • Przyrząd trzymaj w odległości ok. 20-30 cm od głowy – zbyt blisko skierowane urządzenie i utrzymywane na jednym paśmie fryzury, będzie je osłabiało. Warto więc trzymać urządzenie w pewnej odległości – nawet, jeśli wiązałoby się to z nieco dłuższym pobytem w łazience.
 • Właściwa technika – pamiętaj, że najlepiej suszyć od góry do dołu, powoli i bez nadmiernej dynamiki rozczesywać splątane pasma.
 • Wspomagaj się kosmetykami – warto po wszystkim wykorzystywać kosmetyki do pielęgnacji włosów. Odpowiednio dobrane środki, pomogą nam cieszyć się dobrą i trwałą fryzurą, której niestraszne zmiany pogodowe i inne niesprzyjające warunki.

 

Suszarka do włosów D373E - Babyliss

 

Korzystając z tych porad, z pewnością dobierzesz właściwe do własnych potrzeb urządzenie, które ułatwi pielęgnację i codzienne dbanie o fryzurę. Sprawdź różne suszarki do włosów, które będą Ci służyły przez długi czas!