Wygląd albumu można urozmaicić na różne sposoby. Możesz zainspirować się moimi pomysłami, ale przede wszystkim liczy się własna inwencja. Do stworzenia takiej pamiątkowej księgi na pewno przydadzą się:

- album do scrapbookingu (baza kartonowa)

- zestawy papierów do scrapbookingu

- blok akwarelowy

- biała farba akrylowa

- kolorowe taśmy samoprzylepne

- naklejki i koraliki

- stemple akrylowe

- drewniane stemple z alfabetem

- poduszki do stempli

- ozdobne wykrojniki i dziurkacz

- sznurki , wstążki

- piórka

- nożyczki i klej

 

Krok 1

Album powstawał na bazie kartonowej. Żeby zabezpieczyć i lekko utwardzić powierzchnię, zagruntowałam ostatnią i tytułową stronę farbą akrylową.

 

Krok 2

Strony albumu zostały zbindowane, co można wykorzystać, mocując do sprężyny sznurki z nanizanymi koralikami lub kolorowe tasiemki. Ja postanowiłam wykorzystać piórka, które od razu kojarzą się z ptasią aplikacją na tytułowej stronie.

 

Krok 3

Dedykacja na albumie powstała przy użyciu stempli z literami alfabetu. Odcisnęłam litery na grubej kartce bloku akwarelowego i wycięłam małe kwadraty. Brzegi każdego z nich pocieniowałam promarkerami, by odznaczały się na tle.

 

Krok 4

Wnętrze albumu można zdobić na różne sposoby, ale moim zdaniem zestawy papierów do scrapbookingu to podstawa. Można na nich odciskać wzory stempli akrylowych, które podkreślą indywidualny charakter albumu.

 

Krok 5

Brzegi każdej ze stron ciekawie wyglądają, jeśli dla kontrastu każdą z nich przetrzemy poduszkami do stempli. To prosty i moim zdaniem efektowny zabieg.

 

Krok 6

Taśmy samoprzylepne, wykrojniki, barwne aplikacje i naklejki, to połowa sukcesu przy tworzeniu stylowego albumu. Taśmami możesz okleić zdjęcie lub przymocować notkę informacyjną pod fotografią. Wstążki i wykrojniki sprawią, że każda strona będzie inna, a album stanie się miłą dla oka, oryginalną pamiątką.

 

A tak wygląda końcowy efekt: