Jeśli zechcesz skorzystać z moich inspiracji na pewno przydadzą się:

- filc (w kolorach żółtym i czarnym)

- pomponiki, żółty sznurek, drewniane klamerki

- patyczki do lodów , frotki na drucie

- złota farba akrylowa

- stemple z motywem roślin

- samoprzylepne kropki w kolorach złota

- biały marker, pisaki

- bazy kartek do scrapbookingu lub kolorowy blok techniczny

- pistolet do kleju na gorąco lub mocny klej np. silikonowy

- zamek błyskawiczny w kolorze czarnym

 

Na rozgrzewkę proponuję wykonanie prostych, pszczelich podobizn. Charakterystyczne paski niech będą motywem przewodnim, w ten sposób ożywimy pszczółki w rozmaity sposób. Kiedy pomalujesz nimi patyczki, zrobisz bzyczące zakładki do książek, a mechate pszczółki wyczarujesz z żółtych i czarnych pomponików, które wystarczy połączyć za pomocą igły i nitki.

Fajnym i praktycznym pomysłem na prezent dla Uli lub Mai, są saszetki i portfeliki. Można je w szybki i prosty sposób wykonać z filcu, w tym przypadku oczywiście z czarnych i żółtych arkuszy. Z czarnego kawałka wycięłam niewielki prostokąt i połączyłam jego brzegi klejem silikonowym. Po wyschnięciu wywinęłam materiał na drugą stronę i dokleiłam zamek błyskawiczny dopasowany rozmiarem. Już nie raz używałam jako lepidła kleju silikonowego i gwarantuję Ci, że trwale połączy nawet filc.

Do powierzchni saszetki dokleiłam żółte paski z filcu, a do zamka przypięłam pszczółkę zrobioną wcześniej z pomponików.

Pszczoły to powietrzni maratończycy! W ciągu swojego życia jeden osobnik potrafi przebyć dystans około 850 km. Długodystansowe będą też pocztówki inspirowane pszczelim życiem, które wypełnione słodkimi życzeniami, wyślesz w świat. Takie kartki mają w sobie dużo słońca i pozytywnej energii. Możesz wykorzystać do ich stworzenia gotowe bazy albo blok techniczny i ozdobić złotymi akcentami. Do zrobienia swoich wykorzystałam między innymi białe żelopisy, którymi narysowałam kilka pracowitych robotnic.

Spróbuj zaprojektować kartkę w formie plastra miodu. Ja najpierw stworzyłam z kartonu szablon pojedynczego segmentu, który przykładałam bokami do kartki, by uformować kształt kwiatu. Wnętrze płatków ozdobiłam stemplami, a w samym centrum spisałam wiersz z tomiku poezji „Mleko i miód” Rupi Kauri. Co sądzisz o takim filigranowym podarunku dołączonym do książki?

 

Specjalnością pszczelego zakładu, czyli ula, jest miód. Można być jego smakoszem albo zdeklarowanym niejadkiem, ale trudno odmówić mu zdrowotnego potencjału. Jego kolor inspiruje i dodaje energii. Jeśli masz w domu zbędną ramkę, spróbuj pomalować ją na złocisty kolor. W środku możesz zawrzeć życzenia, na przykład układając je z naklejek z gotowymi słówkami i inspirującymi hasłami. Na mojej ramie przycupnęły dodatkowo pszczółki, zrobione z klamerek uskrzydlonych kawałkiem sznurka.

Inspirując się plastrem miodu, z płaskich patyczków do lodów, można stworzyć oryginalne półko-ramki. Ja pomalowałam je złotą farbą akrylową, a potem skleiłam klejem na gorąco.

Półkę można powiesić na ścianie i ustawić na niej dowolne bibeloty, o ile nie będą ważyły tyle, ile Kubuś Puchatek po zjedzeniu baryłki miodu. W moim przypadku do plastra miodu, nie patyczkując się, zleciała drewniana pszczółka.

Mam nadzieję, że te pomysły będą inspiracją Twojego rękodzieła, ale również zachęcą do lektury na temat pszczelej rodziny. Jeśli szukasz ciekawych źródeł, polecam słodkie kompendium wiedzy - „Wszystko o pszczołach”.