Ci, którzy śledzą branżę rowerową (nie tylko w Polsce) na pewno zauważyli już, że marka dynamicznie się rozwija i idzie z duchem czasu. Romet inwestuje we współpracę ze sportowcami, co widać w sukcesach drużyny Romet Factory Team, która ściga się (i zwycięża) w najważniejszych polskich imprezach terenowych oraz szosowych.

Romet korzysta z własnej fabryki, połączonej z nowoczesnym centrum badawczym w Podgrodziu koło Dębicy. Tworzenie rowerów na miejscu pozwala rozwijać gospodarkę i obniżać koszty całego procesu – stąd konkurencyjne ceny produktów.

Czego konkretnie możesz się spodziewać po męskich rowerach Romet? Przedstawiamy kilka propozycji zależnie od tego, jaki jest twój styl jazdy i na czym ci najbardziej zależy. Dodatkowa zaleta: wszystkie poniższe modele mają ramy objęte dożywotnią gwarancją producenta (przy wykonaniu wymaganych przeglądów).


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o damskich rowerach Romet, zapraszamy do artykułu „Rowery damskie Romet – co warto wiedzieć?”.


MTB: rower górski Romet w teren i nie tylko 

Przekrój zaczynamy od modelu górskiego, skierowanego w pierwszej kolejności do osób zaczynających przygodę lub młodszych użytkowników. Romet Rambler R6.0 JP 2021 to MTB hardtail, czyli rower górski z amortyzatorem z przodu (100 mm). Zastosowano napęd Shimano (21 biegów) i proste hamulce zaciskowe.

Taki typ roweru swego czasu był uznawany za najbardziej uniwersalny. Najwięcej satysfakcji zdecydowanie przyniesie w jeździe po lasach, na wycieczkach i po luźnych nawierzchniach.

 

 Romet, Rower górski, Rambler R6.0 Jr 26", czarny, 2021, damski

 

MTB Romet dostępne są z różnymi rozmiarami kół: 26”, 27.5” lub (najpopularniejsze) 29”.

Rower miejski Romet 

Czasy, w których rowery miejskie były nudne i miały za zadanie tylko przetransportować człowieka z punktu A do B, minęły bezpowrotnie. Teraz każdy może wybrać model, który świetnie pasuje do jego oczekiwań i stylu jazdy. Konstrukcje stały się przyjemne dla oka i funkcjonalne. Rozwój całej branży rowerowej jest wyraźnie widoczny w modelach miejskich, które, pozornie „zwyczajne”, tak naprawdę są przecież eksploatowane na co dzień w różnych warunkach (dziury na nawierzchni, deszcz, błoto, kałuże, nieosłonięte stojaki, duże obciążenie bagażem).

Poniżej dwie propozycje wytrzymałych męskich rowerów miejskich, które powinny spodobać się nawet wybrednym fanom dwóch kółek. Akcesoria takie jak bagażnik, oświetlenie przód-tył, osłona na łańcuch (i na spodnie) i błotniki bardzo ułatwiają codzienne przemieszczanie się.

 

 Romet, Rower miejski, Vintage M 28", czarny, 2021, unisex

 

Warto też wspomnieć o komponentach marki Shimano, wygodnym stylowym siodełku i szerokiej kierownicy – to wszystko, żeby codzienna jazda przynosiła satysfakcję i poprawę kondycji.

 

 Romet, Rower miejski, Orion 7s 26", brązowy, 2020, męski

 

Rower crossowy Romet: męski Romet Orkan 

W ofercie marki są też rowery rekreacyjne, które świetnie radzą sobie zarówno w mieście, jak w terenie. Rowery crossowe są lżejsze od MTB i wyposażone w ogumienie o optymalnym bieżniku (często semi-slick). Koła 28” toczą się szybko i pewnie.

Seria Romet Orkan to aż 10 modeli męskich i 9 damskich, spośród których nietrudno wybrać jednoślad odpowiedni dla siebie. Jeśli chcesz zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, zainteresuje cię wersja Romet Orkan 9 M 2022. Do dyspozycji jest amortyzator powietrzy 63 mm, wysokiej klasy napęd Shimano Deore 3x10, hydrauliczne hamulce tarczowe 160/160 mm, opony Michelin czy regulowany mostek kierownicy.

 

 Romet, Rower crossowy, ORKAN 9 M 28", czarny, 2022, unisex

 

Rower trekkingowy: Romet Wagant 

Jeśli nie lubisz przejmować się bagażem i chcesz mieć wszystko przy sobie, zwróć uwagę na serię Romet Wagant – to rowery trekkingowe zaprojektowane z myślą o codziennych miejskich przejażdżkach i dalekich wyprawach np. na weekend. Będą idealne na rodzinne wycieczki, turystykę z sakwami i wiele więcej.

Modele są dostępne w różnych specyfikacjach osprzętu (i co za tym idzie, w różnych cenach). Najwyższy model, Romet Wagant 10, stanie się zaufanym towarzyszem na lata: wyważona, wytrzymała rama daje dużo przyjemności z jazdy. Osprzęt został dopasowany do różnych sytuacji: do dyspozycji jest aż 30 biegów w napędzie Shimano Deore, mocne hydrauliczne hamulce tarczowe, amortyzator powietrzny i więcej. 

 

 Romet, Rower trekkingowy, Wagant 10 28", czarny, 2022, męski

 

Z szerokiej oferty polskiego producenta z pewnością można wybrać coś dla siebie: szczególnie, kiedy rowery znikają jak świeże bułeczki, a pogoda coraz bardziej zachęca do jazdy. Więcej porad dotyczących sprzętu znajdziesz w dziale Rowery.

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock