Dobry wynik na egzaminie ósmoklasisty z matematyki w dużej mierze zależy od treningu. Z tego względu duża część najlepszych repetytoriów ósmoklasisty opiera się na przykładowych zadaniach i szczegółowym objaśnieniu właściwych odpowiedzi. Podpowiadamy, jakie repetytorium do egzaminu ósmoklasisty z matematyki wybrać.

Repetytorium matematyka klasa 8 – wydawnictwo Operon

Na początek obszerne, a przede wszystkim wyjątkowo aktualne repetytorium od wydawnictwa Operon. W książce „Egzamin ósmoklasisty 2022. Matematyka” znajdziemy zarówno wzory, jak i arkusze, które mogą pomóc w trenowaniu matematycznych umiejętności. Dużym atutem tej pozycji jest fakt, że została ona opracowana z myślą o aktualnym zakresie programowym, który obowiązuje na egzaminie ósmoklasisty. Nie brakuje tłumaczeń konkretnych zadań, dzięki czemu uczeń nie tylko pozna właściwe rozwiązanie, ale także dowie się, dlaczego akurat to jest poprawne.

repetytorium matematyka klasa 8

„Teraz egzamin ósmoklasisty” – matematyka repetytorium

Repetytorium ósmoklasisty matematyka z Nowej Ery to część obszernego cyklu, który obejmuje powtórkę z wielu przedmiotów zarówno pod kątem teoretycznym, jak i praktycznym. W części dla ósmoklasistów znajdziemy zarówno podręcznik „Teraz egzamin ósmoklasisty 2021. Matematyka. Exam Preparation” jak i zeszyt z arkuszami. Repetytorium przygotowuje do egzaminu kompleksowo. Od podstawowych informacji na temat samego zdawania (ile trwa egzamin, co można ze sobą mieć), po wiedzę z okresu nauki w szkole podstawowej. W przejrzysty sposób ta książka pozwala uporządkować wiedzę z matematyki, a także przećwiczyć kolejne działy dzięki załączonym do poszczególnych segmentów zadaniom. „Teraz egzamin” to solidne narzędzie do przygotowania się na sprawdzian i w tej roli sprawdzi się najlepiej. Z kolei po wiedzę w pigułce lepiej sięgnąć po inne opracowanie.

teraz egzamin ósmoklasisty

Repetytorium ósmoklasisty – matematyka GREG

Na przykład takie jak repetytorium ósmoklasisty z matematyki GREG. Pomoce naukowe tego wydawnictwa od lat zbierają dobre recenzje za przejrzystą i dobrze skondensowaną wiedzę, która pomaga przygotować się do egzaminu. Książka „Matematyka. Repetytorium. Klasa 7-8. Szkoła podstawowa” nie jest wyjątkiem. Znajdziemy tu przyjazne omówienie teorii z licznymi przykładami, dzięki którym łatwiej można zrozumieć meandry matematycznych zadań. Uwagę przyciąga szata graficzna, która jest jednocześnie atrakcyjna dla oka, ale też minimalistyczna. Dzięki temu łatwiej skupić się na najważniejszych informacjach i je zapamiętać.

repetytorium ósmoklasisty matematyka GREG

Arkusze egzaminu ósmoklasisty z matematyki – GREG

Doskonałym uzupełnieniem repetytorium z matematyki dla ósmoklasistów są przygotowane przez GREG arkusze egzaminacyjne. Każdy z nich został opracowany zgodnie z obowiązującym materiałem, a także wymaganiami, jakie przed uczniami stawia CKE. Warto dodać, że „Matematyka. Egzamin ósmoklasisty. Arkusze” to nie tylko czyste arkusze. Poszczególne zadania opatrzone są obszernymi wyjaśnieniami, aby w razie błędu uczeń nie tylko poznał właściwą odpowiedź, ale przede wszystkim zrozumiał dlaczego to rozwiązanie jest poprawne.

Arkusze egzaminu ósmoklasisty


Zainteresował cię temat? Sprawdź nasze inne poradniki o repetytoriach dla ósmoklasisty:


Repetytorium ósmoklasisty do matematyki od WSiP

Kolejna pozycja godna polecenia to repetytorium „Egzamin ósmoklasisty 2021. Matematyka. Arkusze i odpowiedzi” od WSiP. Przede wszystkim są to zadania sprecyzowane pod kątem egzaminu z matematyki w 2022 roku. 10 przykładowych arkuszy egzaminacyjnych (21 zadań w tym 15 zadań zamkniętych) zostało przygotowanych przez nauczycieli, egzaminatorów i współpracowników CKE oraz OKE. Uczeń oprócz dokładnego opracowania poszczególnych arkuszy otrzymuje również szereg wskazówek dotyczących zarówno samego egzaminu, jak i przygotowań do niego. Ciekawym sposobem na monitorowanie postępów w nauce jest diagram podsumowujący wyniki. Zestawia on rezultaty poszczególnych arkuszy, dzięki czemu obrazuje ewentualną poprawę w procesie przygotowań do egzaminu.

repetytorium ósmoklasisty wsip

Arkusze egzaminu ósmoklasisty z matematyki – Wilga

Praktyka to w przypadku matematyki najlepszy trening. Dlatego wśród propozycji repetytoriów uwzględniamy także zestawy arkuszy egzaminacyjnych, które przygotowano z myślą o tegorocznym egzaminie. Opracowania takie jak „Matematyka. Arkusze i odpowiedzi. Egzamin ósmoklasisty” to doskonałe uzupełnienie cyklu przygotowań do egzaminu. Analogiczne zadania uczniowie napotkają podczas właściwego podejścia.

egzamin ósmoklasisty arkusze i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty – matematyka, książki z wybranych działów

Bywa tak, że niektóre działy matematyki uczniowie przyswajają w mgnieniu oka, bez konieczności powtórek przed ważnym testem. Czasami jednak poszczególne tematy sprawiają trudności, z którymi warto uporać się przed egzaminem ósmoklasisty. W ofercie pomocy naukowych Empiku znajdziemy szereg pozycji, które skupiają się na określonych tematach. Jednym z najczęściej przywoływanych przykładów jest geometria. Niektórzy uczniowie znakomicie radzą sobie z zagadnieniami algebraicznymi, jednak kiedy przychodzi do figur geometrycznych, konieczna jest solidna powtórka. Taką zapewnia repetytorium „Egzamin ósmoklasisty. Matematyka. Zadania z rozwiązaniami. Geometria” od wydawnictwa Nowik. Znajdziemy tu wszystkie zagadnienia z geometrii z omówieniem. Książka może stanowić solidne wsparcie zarówno przed egzaminem, jak i w trakcie nauki.

Z powyższymi opracowaniami egzamin ósmoklasisty z matematyki nie musi być trudny. Wystarczy odpowiednie przygotowanie, żeby cieszyć się dobrym wynikiem.

Więcej artykułów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Czytam

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com