Amerykańska dziennikarka, pisarka, felietonistka, za swoją twórczość była wielokrotnie nagradzana, m.in. Nagrodą Pulitzera dla najlepszych reportaży. Inspiracją jest dla niej każdy dzień, doświadczenie, człowiek napotkany na ulicy. Umie słuchać – zbiera opowieści od zwykłych ludzi, nie boi się mówić o własnych uczuciach, porażkach, historiach. Pokazuje, że zawsze jest nadzieja i szansa na lepsze.

 

Siła szczerości

Czytelnikom Brett znana jest od 1986 roku, kiedy to zadebiutowała felietonami w prasie. W wywiadach przyznaje, że pisanie jest dla niej jak „oddychanie” – nie wyobraża sobie życia bez tego, nic więc dziwnego, że krótkie formy to było dla niej za mało.

W 2010 roku powstała pierwsza książka Bóg nigdy nie mruga: 50 lekcji na trudniejsze chwile życia”. Napisanie jej zajęło Reginie rok. Poradnik ukazał się w 26 krajach na całym świecie i szybko trafił na najważniejsze listy bestsellerów - między innymi prestiżowego magazynu „New York Times”. W 2012 roku ukazała się kolejna pozycja z motywacyjnej serii: „Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”, a później „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia”. Każdy tytuł okazywał się hitem.


 

Wykłdy ze... szczęścia

Jakie są jej książki? To zazwyczaj zbiór historii, anegdot, zawsze z pozytywnym przesłaniem. Szybko się je czyta. Potrafią rozbawić i wzruszyć. Są idealne na długie, zimowe wieczory, na każdy moment zwątpienia, czy gdy po prostu potrzebujemy chwili relaksu. W wielu książkach Regina Brett odnosi się do Boga, nie jest to jednak twórczość religijna, czy teksty wyłącznie dla wierzących czytelników. Nikogo nie nawraca, nie moralizuje, nie osądza. Pomaga odnaleźć siłę w życiu, uśmiech i radość w każdym dniu. Na pytania dziennikarzy dlaczego „mówi ludziom jak mają żyć” – odpowiada, że sama miała trudne doświadczenia i każdą z tych lekcji przerobiła na własnej skórze.

Jej porady można nie tylko czytać, ale i słuchać na wykładach, szkoleniach motywacyjnych, które prowadzi autorka. W tysiącach maili i wiadomości czytelnicy dziękują, że dała im siłę do życia, popchnęła do zmiany, nauczyła kochać. Dlatego właśnie jej ostatni poradnik - „Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić prawdę” - to porywające wykłady o tym, jaką siłę mają słowa. Z niezmienną wiarą w człowieka, i tkwiące w nim dobro, Regina powtarza najprostsze i zarazem najpiękniejsze lekcje, które pragnie przekazać swoim czytelnikom: słuchaj siebie i nauczcie się być szczęśliwi.