W naszym rankingu postawiliśmy przede wszystkim na różnorodność – znajdziesz tutaj modele od kilku topowych marek, z różnych półek cenowych, dzięki czemu z pewnością wybierzesz sprzęt zgodny z twoimi oczekiwaniami oraz założonym budżetem. Jak wybrać dobry wideorejestrator samochodowy? Przede wszystkim porównaj możliwości urządzeń, sprawdź opinie, zastanów się, czego najbardziej ci brakuje w samochodzie i wybierz swój ideał.

Dobre wideorejestratory samochodowe – ranking TOP 5

  • Wideorejestrator 70mai A400 Dash Cam

Wideorejestrator A400 od 70mai to rozwiązanie dla osób, które poza funkcjonalnością, oczekują od urządzenia także stylowego wyglądu, który dopasuje się do designu wnętrza samochodu. Model A400 przypomina kieszonkowy, klasyczny aparat i jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Charakteryzuje się także bardzo korzystnym stosunkiem parametrów nagrywania do ceny. Oferuje nagrywanie dwukanałowe w rozdzielczości 1440p. Wyjątkową funkcją A400 Dash Cam jest możliwość odpięcia go od przewodu zasilającego i wykorzystania jak prawdziwego aparatu fotograficznego. Dzięki pojemnej baterii, wideorejestrator może pracować bezprzewodowo przez długi czas.

Wideorejestrator 70mai jest wyposażony w funkcję automatycznego włączania po uruchomieniu silnika pojazdu oraz tryb parkingowy. Za sprawą czujnika G-Sensor, urządzenie włączy się, kiedy wykryje wstrząs i automatycznie zacznie nagrywać. W ten sposób na nagraniu zostanie uwieczniona ewentualna kolizja czy zarysowanie samochodu.  
 

Wideorejestrator 70mai
 

  • Wideorejestrator XBLITZ Park View 2

XBLITZ Park View 2 to coś więcej niż klasyczny wideorejestrator. To urządzenie pomoże nam także podczas parkowania w ciasnych zaułkach oraz zabezpieczy auto podczas postoju. Dodatkowo idealnie wkomponuje się we wnętrze każdego pojazdu, ze względu na montaż w lusterku wstecznym. XBLITZ Park View 2, podobnie jak inne wideorejestratory w lusterku, oferuje bieżący podgląd obrazu z dwóch kamer. Pierwsza jest umieszczona w głównym panelu urządzenia, nakładanym na lusterko (prosty montaż, dzięki gumkom zaciskowym, dołączonym do zestawu). Drugą należy zamontować z tyłu pojazdu, np. na zderzaku bądź przy obudowie ramki tablicy rejestracyjnej.

Czym wyróżnia się model Park View 2 wśród innych wideorejestratorów typu przód-tył? Przede wszystkim jakością nagrań i prostotą użytkowania. Przednia kamera posiada szerokokątny obiektyw, który umożliwia rejestrację dwóch (lub więcej) pasów drogi jednocześnie. Okaże się nieoceniona także w trybie parkingowym, rejestrując każde zdarzenie, mające miejsce w pobliżu auta – nie tylko przed nim, ale także po bokach. Pole widzenia uzupełnia kamera tylna, która także włączy się automatycznie w przypadku wykrycia zagrożenia. Oczywiście służy ona również jako kamera biegu wstecznego, a podczas cofania obraz przez nią rejestrowany jest wyświetlany w lusterku. XBLITZ Park View 2 to jeden z najprostszych w obsłudze wideorejestratorów na rynku za sprawą intuicyjnego panelu dotykowego. Pozwala on na dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji bez odrywania wzroku od drogi.
 

Wideorejestrator Xblitz park view
 

  • Wideorejestrator 70mai D07 Rearview Dash Cam Wide

D07 to kolejny wideorejestrator typu przód-tył w naszym rankingu. Podobnie jak XBLITZ Park View 2, urządzenie jest montowane w lusterku wstecznym samochodu za pomocą specjalnych uchwytów. Cechą charakterystyczną jednego z flagowych modeli marki 70mai jest unikalna szerokość pola widzenia, wynosząca aż 130 stopni dla przedniej oraz 135 stopni dla tylnej kamery. W praktyce, oznacza to wyeliminowanie tzw. martwych stref w polu nagrywania i świetne zabezpieczenie pojazdu, zwłaszcza w trybie parkingowym. Ekran wideorejestratora D07 ma rozdzielczość Full HD i rozmiar 9,35 cala, co przekłada się na wysoką jakość obrazu, generowanego przez kamery, nagrywające w rozdzielczości 1080P. Za sprawą zastosowanej w obiektywach kamer powłoki antyodblaskowej, nagrania są wolne od refleksów generowanych przez reflektory przejeżdżających pojazdów podczas jazdy nocnej. Kamery znakomicie radzą sobie także z mgłą i innymi trudnymi warunkami atmosferycznymi.
 

Wideorejestrator 70mai
 

  • Wideorejestrator Mikavi PQ6 3CH 

Urządzenie marki Mikavi, posiadające dodatkową kamerę wewnętrzną, pozwalającą na nagrywanie nie tylko tego, co dzieje się z przodu i z tyłu pojazdu, ale także po bokach. Dzięki stałemu zasilaniu, które jest elementem zestawu, wszystkie kamery mogą być gotowe do pracy przez całą dobę w ramach aktywnego trybu parkingowego. Wideorejestrator samochodowy PQ6 3CH znalazł się w naszym rankingu także ze względu na wysoką jakość nagrań, którą oferuje. Do dyspozycji mamy kamerę przednią 2.5K QHD 30 fps, tylną FHD 30 fps oraz kolejną FHD 30 fps we wnętrzu.

Marka Mikavi zastosowała sensory optyczne o zwiększonej czułości na światło (GC4653 oraz GC2053). Zapewniają one wysoką szczegółowość obrazu. Za wysoką jakość nagrań w warunkach nocnych odpowiada 6-warstwowa szklana soczewka i jasny obiektyw z niską wartością przysłony. Dzięki tym parametrom, Mikavi PQ6 3CH jest w stanie zarejestrować nawet drobne szczegóły. Bez trudu odczytamy z nagrań np. numery rejestracyjne pojazdów, nawet tych nieco oddalonych.

Funkcją Mikavi PQ6 3CH, o której warto wspomnieć jest bieżąca lokalizacja pojazdu za pomocą modułu GPS. Dzięki niej możemy odtworzyć przebieg pokonanej trasy na mapie, synchronizując ją z zapisanym nagraniem.
 

Wideorejestrator mikavi

 
  • Wideorejestrator MIO MiVue 866 + A50

Jeżeli oczekujesz od wideorejestratora czegoś więcej niż nagrywania pokonywanej samochodem trasy oraz funkcji kamery cofania, zestaw MIO MiVue 866 jest rozwiązaniem dla Ciebie. Urządzenie posiada funkcję ostrzegania przed odcinkowym pomiarem prędkości. Za sprawą wbudowanego modułu GPS pokazuje dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru.

Wielofunkcyjność to duża zaleta modelu MiVue 866, ale trzeba przyznać, że ma on także znakomite parametry podstawowe. Jego kąt widzenia to aż 150 stopni. W połączeniu z tylną kamerą Mio MiVue A50 (oba produkty można także kupić oddzielnie, poza zestawem), której kąt widzenia to 145 stopni, daje to możliwość kontroli niemal całego otoczenia pojazdu. Ta cecha przydaje się zwłaszcza w trybie parkingowym. Kamery zestawu Mio nagrywają w rozdzielczości 1080p i są wyposażone w szereg technologii, polepszających jakość obrazu w trudnych warunkach – nocą (system Night Vision Pro), podczas dużego nasłonecznienia, opadów deszczu czy mgły (sensor MIO Ultra). Przednia kamera MiVue 866 nagrywa z szybkością 60 klatek/s, dzięki czemu zapewnia wysokiej jakości obraz nawet przy wysokiej prędkości jazdy np. na autostradzie.

Wideorejestrator samochodowy mio

Nasz ranking wideorejestratorów to tylko niewielki przekrój tego, co można wybrać, szukając naprawdę dobrego wideorejestratora samochodowego. Wśród dobrych  jest jednak dostępnych sporo innych urządzeń, które warto kupić. Dobrymi opiniami cieszą się m.in. nieujęte w naszym rankingu wideorejestratory Xiaomi, Viofo czy Navitel – warto się im przyjrzeć!

Więcej artykułów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Motoryzacja.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com