Poznaj inny pomysł na kartki i wykonaj wielkanocne laurki z kurkami i zajączkami!

 

Do wykonania kartek z pisanką przydadzą się:

- blok do scrapbookingu np. z wiosennymi motywami

- bazy kartek do scrapbookingu

- naklejki lub papierowe kształty z motywem wielkanocnym

- barwna rafia lub kolorowe sznurki

- drewniane koraliki

- klej do papieru

- nożyczki, linijka, ołówek

 

Krok 1.

Na odwrocie kartki z nadrukiem narysuj jajo - niech jego kształt będzie mocno wydłużony. Wytnij go i złóż jak harmonijkę - proces składania odpowiednio je skróci i uzyskasz optymalny rozmiar wielkanocnej pisanki.

Krok 2.

Jak można ozdobić takie papierowe jaja? Ja wykorzystałam wycięte z bloku paski, które nakleiłam na wybrane segmenty harmonijki. Niech wzorki różnią się, to sprawi, że każde jajko będzie inne. Następnie wybierz dla jaja idealne tło korzystając z papierów do scrapbookingu.

Krok 3.

Harmonijkowe jajo możesz obwiązać kolorowymi sznurkami lub rafią i spleść z nich kokardki. Ja końcówki sznurków często dekoruję małymi koralikami. Kartki wyglądają wtedy ciekawiej.

 Krok 4.

Do zdobienia dobrze jest wykorzystać gotowe dodatki, na przykład w postaci świątecznych naklejek lub papierowych wycinanek tzw. die-cuts. Często w takich zestawach znajdują się okolicznościowe hasła i sentencje, które upraszczają etap dekoracji. Przygotowane pisanki dopasuj i przyklej do bazy kartki.

 

Jak Ci się podoba pomysł na trójwymiarowe kartki? Wykonaj je w harmonii z wiosną i swoim indywidualnym gustem, a z pewnością będą wyjątkowe!