Do oglądania i do śpiewania

Zacznijmy od podstaw: każdy fan „Krainy Lodu” (znanej też pod angielskim tytułem „Frozen”) chce mieć nieograniczony dostęp do swoich ulubionych scen, piosenek i powiedzonek. Warto więc zaopatrzyć go w wersję na DVD lub Blu Ray, w zależności od rodzaju odtwarzacza, jaki posiada. Jeżeli zaś obdarowywana osoba ma telewizor z funkcją 3D, można sprawić jej „Krainę Lodu” właśnie w tej technologii - dzięki temu pościgi saniami z udziałem dzielnego Kristoffa i renifera Svena będą jeszcze bardziej emocjonujące, a potyczka ze śnieżnym potworem stworzonym przez Elsę bardziej realistyczna. Z okazji premiery drugiej części animacji, stworzona została także specjalna wersja pierwszej: z naklejkami oraz dodatkowymi materiałami.

„Kraina Lodu” to też świetna, kochana przez widzów i chwalona przez krytyków ścieżka dźwiękowa, nagrodzona statuetką Grammy. Hit „Let it go” w wykonaniu Idiny Menzel (w polskiej wersji językowej „Mam tę moc” – zaśpiewana przez Katarzynę Łaskę) zdobył z kolei Oscara w kategorii „Najlepszej piosenki oryginalnej” i dołączył do panteonu filmowych klasyków, które po prostu trzeba znać. W dniu premiery „Krainy Lodu 2” do sprzedaży trafi też soundtrack jej towarzyszący. Na pewno znajdą się na nim utwory, które nucić będziemy przez długie miesiące!

Soundtrack

 

Książkowo i komiksowo

Kto powiedział, że historia Anny, Elsy, Kristoffa, bałwana Olafa i renifera Svena nie nadaje się na komiks? Ich autorem jest Joe Caramagna, znany z prac przy komiksowych wersjach „Gwiezdnych Wojen” czy „Spidermana” oraz „Kapitana Ameryki”. W „W poszukiwaniu siebie. Kraina Lodu” oraz „Droga do domu. Kraina Lodu” to fascynujące historie osadzone w realiach królestwa Arendelle, z ulubionymi bohaterami w rolach głównych. „Kraina Lodu” jest luźno oparta na motywach jednej z najsłynniejszych baśni Jana Christiana Andersena, czyli „Królowej Śniegu”, w której tytułowa postać była inspiracją dla Królowej Elsy, obdarzonej tajemniczą, potężną mocą. W powieści „Z dala od siebie. Mroczna baśń”, poznajemy kolejną wariację na ten temat: autorka Jen Calonita przedstawia nam fabułę, w której Elsa i Anna nie wiedzą o swoim istnieniu, a ich losy łącza się w dramatycznych okolicznościach. Jeżeli zaś chodzi o najmłodszych fanów, to solidną porcję krótkich, ciekawych opowieści o Annie i Elsie znajdziemy zaś w serii „Kraina Lodu. Bajki 5 minut przed snem”, a także „Kraina Lodu 2. Nowa kolekcja bajek” oraz „Kraina Lodu. Kocham ten film”.


Lalka Elsa

 

Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa!

Każda kochana przez dzieci (i dorosłych) animacja to jednak przede wszystkim zabawki - te do przytulania i te do układania czy rozwiązywania. I tak, warto zwrócić uwagę na 160-elementowe puzzle z wizerunkiem sióstr Elsy i Anny, Kristoffa, Svena i Olafa; imponujący zamek z Krainy Lodu od Lego Duplo oraz grę planszową Boom Boom, w której celem graczy jest skompletowanie zestawów kart. Dużo radości pod choinką sprawią najmłodszym także kolorowanki-naklejanki z motywami z „Krainy Lodu”, „Kraina Lodu 2. Opowieść filmowa” z serii „Biblioteka Mądrego Dziecka” oraz Mini Lalki Snow Sisters (w zestawie z Anną, Elsą i Olafem). Niezależnie od wieku, z aprobatą spotkają się na pewno pięknie wykonane figurki ukochanych bohaterek i bohaterów: Mroźnej Elsy czy Anny z Olafem.

Zamek z Krainy Lodu od Lego Duplo

 

Coś dla starszych i coś dla całych rodzin

Jak pamiętamy, głównym motywem disneyowskiej animacji jest wszechobecny lód, sprowadzony na mieszkańców Arendelle przez gniew Anny. Lód, a dokładnie eksperymenty z jego udziałem, są też motywem zabawki edukacyjnej Eksperymenty z wodą i lodem, przeznaczonej dla dzieci od 5 do 11 roku życia, a sprawiającej dużo frajdy także ich rodzicom. Zabawą dla całej rodziny będzie też bez wątpienia tematyczne Monopoly z planszą z „Krainy Lodu” oraz gra planszowa Magiczny Ogród.  A wśród zabawek dla nieco starszych fanów „Krainy Lodu” znajdziemy kolorowanki antystresowe z Elsą, Anną, Olafem, trollami i pięknymi bajkowymi krajobrazami.