Przez kilkanaście lat to właśnie on, gdy przychodził do nas w gości, ukradkiem i w tajemnicy przed rodzicami przekazywał mniejsze lub większe dotacje na małe przyjemności. Dziadek, czyli człowiek-instytucja, dziecięcy bohater i autorytet w jednej osobie. Czy o prezencie dla tego starszego pana nie powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności przed świąteczną zawieruchą zakupową?

Z pewnością tak, lecz wnuczkom często sprawia trudność dokonanie trafnego wyboru. Różnica pokoleniowa bywa najpoważniejszą przeszkodą. Niemniej jednak warto podjąć wysiłek, sięgnąć pamięcią chociażby do opowieści dziadka o dawnych pasjach, a być może uda się kupić ten właściwy prezent na Gwiazdkę. Oto dziesięć zróżnicowanych propozycji, które mogą służyć jako pomocna inspiracja.

Lektura w sam raz dla dziadka

Nawet jeśli wasz dziadek to książkowy mól, którego trudno zaskoczyć jakąś nową pozycją, zapewniamy, że po ten tytuł jeszcze nie zdążył sięgnąć. „Zbigniew Boniek. Mecze mojego życia” to jeszcze ciepła biografia jednego z najsłynniejszych piłkarzy w historii Polski, którą napisał z pomocą uznanego dziennikarza sportowego, Janusza Basałaja. Dziadek dowie się z niej, dlaczego Boniek postawił na Adama Nawałkę w roli selekcjonera oraz jak przebiegały kulisy największych transferów byłego zawodnika Juventusu oraz Widzewa.

 

„Zbigniew Boniek.  Mecze mojego życia” Zbigniew Boniek,   Janusz Basałaj

 

Dziadkową biblioteczkę polecamy powiększyć też o książkę polskiego mistrza powieści osadzonych w minionych epokach, czyli Szczepana Twardocha. „Pokora” to jeden z najnowszych tytułów tego pisarza, która przenosi nas do Berlina i na Śląsk tuż po zakończeniu I wojny światowej. Twardoch w charakterystyczny dla siebie mistrzowski sposób łączy historie jednostek z bogatym tłem historycznym i kulturowym.

 

„Pokora” Szczepan Twardoch

 

Gadżety dla aktywnego seniora

Jeżeli wasi dziadkowie to przeciwieństwo staruszka, który całe dnie spędza w bujanym fotelu pod kocem z książką albo krzyżówką, koniecznie sprawdźcie prezenty dla aktywnego seniora. Do wszelkiego rodzaju pomiarów zdrowotnych, ale też porównywania osiągów dziadka niezbędna będzie opaska sportowa Smarband FITGO, która oprócz mierzenia tętna czy krokomierza, posiada również możliwość komunikacji z telefonem.

 

Smartband FITGO  FW11 LIGHT

 

Jedną z najpopularniejszych form aktywności naszych dziadków jest uprawianie działki albo przydomowego ogródka. Tam niezbędny będzie sekator nożycowy renomowanej marki Fiskars. Dzięki niemu dziadek bez wysiłku przytnie nawet grube gałęzie lub żywopłot. Specjalna obrotowa rączka zmniejsza obciążenie dłoni i nadgarstka, a solidna konstrukcja jest odporna na korozję.

Coś dla dziadka konesera

Podobno szklaneczka czegoś mocniejszego raz na jakiś czas ma właściwości zdrowotne. Dlatego warto zadbać, żeby dziadek mógł delektować się trunkami w godnej oprawie. Taką jest z pewnością komplet szklanek i karafka do whisky, które mogą stanowić także elegancki element wystroju wnętrza.

 

 

Niemal w każdej rodzinie dziadkowie to również koneserzy i kolekcjonerzy wspólnych wspomnień. Nawet w erze cyfrowej, z pewnością przydatnym prezentem będzie album na zdjęcia Fine Art, który umożliwia umieszczenie własnego zdjęcia na okładce. Nie zapomnijcie wsunąć tam własnej fotografii przed postawieniem prezentu pod choinką.

Dla codziennej pielęgnacji

Nie zapominajmy, że nie tylko babcia chce za każdym razem prezentować się szykownie i z klasą. Żeby dziadek również mógł zadbać o swój wygląd, może warto sprezentować mu kompletny zestaw do pielęgnacji Remington. Maszynka z różnymi końcówkami można stosować na każdym rodzaju zarostu.

 

Zestaw do pielęgnacji REMINGTON  PG 6030

 

Uzupełnieniem pielęgnacji dla dziadka może być woda toaletowa Jaguar Classic Black. To zmysłowe połączenie drzewno-korzennej kompozycji orientalnych przypraw oraz czarnej herbaty, które roztacza efektowny zapach wokół właściciela. To z pewnością udany prezent na pachnące święta.

Muzycznie i filmowo

Jeżeli szukamy ciekawego, muzycznego prezentu dla naszego dziadka, proponujemy płytę „Delicate Sound Of Thunder” Pink Floyd. Niedawno ukazała się reedycja koncertowego krążka, który pierwotnie nagrano w Nowym Jorku w 1988 roku. Album był nominowany do Grammy. Teraz doczekał się nowego, zremasterowanego wydania, które zawiera również płytę DVD z koncertu.

 

„Delicate Sound Of Thunder” Pink Floyd

 

Wśród filmowych, a właściwie serialowych propozycji, możemy wybierać między nowymi wydaniami kultowych produkcji. Jeśli dziadek jest miłośnikiem charakterystycznego, brytyjskiego humoru, można sprezentować mu na Święta jeden z najlepszych, angielskich seriali komediowych wszech czasów, czyli „Allo Allo”. Jeśli jednak bliżej mu do rodzimych seriali, lepszym wyborem może być kolekcja „Czterej pancerni i pies”, która mimo upływu lat nadal dostarcza wielu pozytywnych wspomnień i zabawnych scen z udziałem Janusza Gajosa i spółki.

Więcej pomysłów na prezenty znajdziecie w dziale PREZENTOWNIKI.