Przez kilkanaście lat to właśnie on, gdy przychodził do nas w gości, ukradkiem i w tajemnicy przed rodzicami przekazywał mniejsze lub większe dotacje na małe przyjemności. Dziadek, czyli człowiek-instytucja, dziecięcy bohater i autorytet w jednej osobie. Czy o prezencie dla tego starszego pana nie powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności przed świąteczną zawieruchą zakupową?

Z pewnością tak, lecz wnuczkom często sprawia trudność dokonanie trafnego wyboru. Różnica pokoleniowa bywa najpoważniejszą przeszkodą. Niemniej jednak warto podjąć wysiłek, sięgnąć pamięcią chociażby do opowieści o dawnych pasjach, a być może uda się kupić ten właściwy prezent dla dziadka na Święta. Oto kilka zróżnicowanych propozycji, które mogą służyć jako pomocna inspiracja.

Książka pod choinką

Nawet jeśli wasz dziadek to książkowy mól, którego trudno zaskoczyć jakąś nową pozycją, zapewniamy, że po ten tytuł jeszcze nie zdążył sięgnąć. „Włodzimierz Szaranowicz. Życie z pasją” to jeszcze ciepła biografia jednego z najsłynniejszych komentatorów polskiego sportu. Co ciekawe, wywiad rzeka, który wam polecamy przeprowadziła sama córka dziennikarza sportowego, dlatego możecie mieć pewność, że znalazło się w nim wiele faktów na temat życia rodzinnego i osobistego.

 

„Włodzimierz Szaranowicz. Życie z pasją” Włodzimierz Szaranowicz Marta Kusz-Szaranowicz

 

Dziadkową biblioteczkę polecamy powiększyć też o książkę z gatunku klasyki literatury. „Hrabia Monte Christo” autorstwa Aleksandra Dumasa to przepiękna opowieść o miłości, zemście, walce o honor i szeregu ludzkich słabości. Zapalony czytelnik po prostu musi mieć tę pozycję w swojej bibliotece.

 

„Hrabia Monte Christo”  Aleksander Dumas

 

Dla dziadka, który często nuci pod nosem

I przepada także za serią filmów o najsłynniejszym agencie specjalnym w dziejach kinematografii. Płyta „The Best of Bond... James Bond” to wyśmienity prezent dla dziadka na Święta, ponieważ zawiera nagrania ze wszystkich 25 części oraz covey tych absolutnie najważniejszych. Zatem nie zabrakło „No Time To Die” w wykonaniu Billie Eilish, a także oscarowego hitu Adele i Sama Smitha.

 

„The Best of Bond...  James Bond”

 

Coś dla seniora za kółkiem

Wśród propozycji prezentów świątecznych dla dziadka nie mogło zabraknąć gadżetów dla fanów czterech kółek. Polecamy zatem upominek niezwykle praktyczny, czyli zestaw do nawigacji NAVITEL F150. Ma on duży wyświetlacz o rozdzielczości 480x272, zainstalowane mapy 3D i funkcję szybkiego planowania trasy.

 

Nawigacja  NAVITEL F150

 

Dziadek majsterkowicz

Jeśli nasz dziadek ma w zwyczaju ochoczo naprawiać każdą rzecz, o której tylko napomkniemy, że ostatnio szwankuje – zwróćmy uwagę na zestaw narzędzi marki Neo Tools. W eleganckim pudełku magnetycznym zamknięto wielofunkcyjny gadżet z wkrętakiem, składany nóż z bezpieczną blokadą oraz aluminiową latarkę. Taki komplet zda egzamin podczas wycieczek oraz… odwiedzin u wnuków, którym od czasu do czasu coś się zepsuje.

 

Zestaw prezentowy narzędzi NEO 63-028

 

Świąteczny prezent dla dziadka, który dba o zdrowie

Chcąc pokazać, że troszczymy się o swoich bliskich, możemy podarować im coś, dzięki czemu będą w stanie monitorować swój stan zdrowia. To szczególnie ważne w przypadku seniorów. Dlatego w tym zestawieniu proponujemy ciśnieniomierz naramienny marki Braun. Urządzenie ma bardzo duży i wygodny wyświetlacz LCD z podświetleniem oraz trwałą baterię, która pozwoli na dokonanie około 300 pomiarów. Ponadto ciśnieniomierz jest kompatybilny z aplikacją Braun Healthy Heart – to gwarantuje lepszą kontrolę nad wynikami.

 

Ciśnieniomierz naramienny BRAUN BUA6150

 

Drobny upominek lub dodatek do prezentu dla dziadka na Święta

Czasami do większego prezentu chcemy dodać jakiś mały drobiazg. W takim wypadku świetnie sprawdzi się kubek. Proponujemy uroczy, porcelanowy produkt zaprojektowany przez firmę Nadzwyczajnie. Napis „Jedyny taki dziadek na świecie” wyrazi nasze ciepłe uczucia i sprawi dziadkowi dużą przyjemność.

 

Kubek  Jedyny taki dziadek na świecie 300 ml

 

Inną sentymentalną sugestią prezentową może być wywołanie kilku zdjęć rodzinnych. Odbitki w Empik Foto można zamówić w kilku rozmiarach i na różnych rodzajach papieru. Dziadek będzie mógł włożyć je w ramkę i cieszyć się uśmiechem swoich wnuków w dowolnym momencie.

 

odbitki

 

A jeśli nasz dziadek jest wyjątkowo aktywny i lubi różne zajęcia planować, pomyślmy nad kalendarzem książkowym. Świetną opcją wydaje się być Kalendarz Inspiracje 2022. Nie tylko ma elegancką oprawę – cieszy także tym, co w środku: refleksyjnymi cytatami, sentencjami wartymi zapamiętania oraz ważnymi datami zaznaczonymi w przejrzysty sposób. Dzięki takiemu notatnikowi senior nie zapomni o imieninach swojego znajomego i będzie mógł prowadzić notatki.

 

Kalendarz  Inspiracje 2022

 

Więcej pomysłów na prezenty znajdziecie w dziale PREZENTOWNIKI.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock