Życie pisze najciekawsze historie, a najlepsze z nich znają dziadkowie. Może opowieść o Waszej rodzinie to właśnie materiał na książkę - taką, którą warto spisać i przechowywać dla następnych pokoleń? Przekonajcie się, że teraz jest to łatwiejsze, niż Wam się wydaje!

 

Zobaczcie, jak może powstać piękny prezent i spora atrakcja nie tylko dla babci i dziadka, ale i dla dzieci, wnuków, rodziców i wszystkich bliskich! Ile nieznanych faktów, zabawnych anegdot, tajemnic rodzinnych przy tym można odkryć…
 

Kiedy Dziadek poznał Babcię

Dziadkowie zawsze uwielbiają opowiadać wnukom bajki. Czytają książki, wymyślają magiczne postacie, wspólnie oglądają filmy, kreskówki. Spróbujmy tym razem zrobić to inaczej!

Czy znacie historię dzieciństwa babci? Może były to czasy wojny… Ciężkie, trudne, dziś dla nas wręcz nierealne, niewyobrażalne, znane ze szklanego ekranu, a jednak niezwykle ważne do uświadomienia, zapamiętania.

A może poznajcie drugie, skrywane oblicze Waszego dziadka… Wiedzieliście, że ten spokojny, stateczny dziś mężczyzna w młodości uwielbiał podróżować, jeździł autostopem, słuchał rocka i marzył o motorze?

Warto też usłyszeć o wspólnych wspomnieniach, np. jak wyglądała i gdzie się odbyła ich pierwsza randka... Może być to historia rodem z komedii romantycznej. Może dotychczas nikt głośno jej nie opowiedział?

 


Familijny bestseller

Czas to zmienić i poznać nieznane rodzinne historie! Mamy pomysł na oryginalny prezent dla naszych kochanych seniorów. Książki, które na zawsze pozostaną pamiątką. Oto wyjątkowe albumy. Nie na zdjęcia, na wspomnienia. Pięknie wydane, nie do końca jednak zapełnione… Stanowią one bazę, miejsce do uzupełniania. Jak to zrobimy – zależy już wyłącznie od naszej wyobraźni i inwencji twórczej. Książki te można sprezentować dziadkom, by oni je uzupełniali i potem przekazali swoim wnukom. Zobaczycie, ile radości im sprawi taki „wehikuł czasu” – szansa na przypomnienie sobie i spisanie najważniejszych wspomnień, powrót do młodości, szalonych lat.

Prezenty nie z tej epoki

Opowieści babci” i „Opowieści dziadka” to książki kreatywne, których autorami stają się kochani seniorzy. To nowoczesne pamiętniki, w pięknej, eleganckiej oprawie, graficznie przypominającej dawne albumy, kroniki. Jest tu też miejsce, by wklejać zdjęcia czy stare listy. Wszystko będzie teraz w jednym miejscu. Dziadkowie mogą pisać indywidualnie (jest odrębna książka dla niej i dla niego) lub tworzyć to razem. Mogą w ten sposób przygotować niespodziankę dla bliskich albo uzupełniać to wszystko wspólnie z nimi – z dziećmi, wnukami, podczas rodzinnych spotkań.
Przekonajcie się, ile usłyszycie nowych, nieznanych historii! Ile będzie przy tym zaskoczeń,  śmiechu, radości, wzruszeń…


Nie zapomnijcie o  Dniu Babci i Dniu Dziadka!