„Świąteczna sukienka”, Courtney Cole

Urocza, wciągająca opowieść, w której główne role grają świąteczna atmosfera, dwie kobiety oraz jedna, tytułowa sukienka. Co ciekawe, główne bohaterki łączy niechęć do Bożego Narodzenia: fashionistka Meg Julliard wraca do rodzinnego Chicago, aby przejąć zarządzanie oddziedziczonymi po ojcu apartamentowcami, zostawiając za sobą marzenia o karierze w modzie; Ellie Wade, wieloletnia mieszkanka budynku, przygotowuje się zaś do przeprowadzki do domu starości. Kobiety w nieoczekiwany sposób łączy właśnie sukienka, która dla Ellie jest symbolem przeszłości, a dla Meg może stać się początkiem nowej przyszłości.

Świąteczna sukienka

„Święta w Port Moody”, Ewelina Nawara, Ewelina Falkowska

Dwie polskie autorki zabierają nas w podróż do śnieżnego, bajkowego wręcz Port Moody. Młoda dziennikarka Abigail zmuszona jest powrócić do rodzinnego miasteczka, aby zająć się chorym dziadkiem. Za sobą zostawia perspektywę wymarzonego awansu oraz romans z szefem. Na miejscu spotyka zaś nie tylko miejsca i twarze, których nie widziała ponad 10 lat, ale i dawną miłość, Logana, z którym kiedyś łączyło ją płomienne uczucie, zakończone z hukiem i z niewyjaśnionymi sprawami. Bożonarodzeniowe Port Moody będzie więc scenerią dla przedyskutowania przeszłości, odnowienia miłości i wielu romantycznych, porywających chwil.

Święta w port moody

„Pocałunki pod jemiołą”, opracowanie zbiorowe

Pierwsza antologia Kobiecej Strony Literatury to doskonały dowód na to, że połączone, kobiece siły zaowocować mogą ekscytującym zbiorem różnorodnych opowieści. Agnieszka Zakrzewska, Katarzyna Grabowska, Małgorzata Falkowska, Maria Zdybska, Marta Matulewicz, Ewelina Nawara, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Agnieszka Zawadka oraz Magdalena Jarząbek zapraszają czytelniczki w podróż różnorodną i emocjonującą tak, jak tytułowe „Pocałunki pod jemiołą”. Wśród opowiadań znajdziemy bowiem zarówno historie romantyczne, jak i erotyczne, a także… fantastyczne! W sam raz na świąteczną, relaksującą lekturę.

pocałunki pod jemiołą

„Powrót”, Nicholas Sparks

Jeden z najpopularniejszych pisarzy z gatunku young adult (literatury młodzieżowej) ma w swojej twórczości również ciekawe propozycje dla nieco starszych czytelników. „Powrót” to chwytająca za serce opowieść o dwóch kobietach i mężczyźnie, który ukrywa się przed światem w małym miasteczku w Karolinie Północnej. Wojskowy lekarz, Trevor, zaszywa się w chacie oddziedziczonej po zmarłym w tajemniczych okolicznościach dziadku - nie spodziewając się oczywiście, że zastępczyni miejscowego szeryfa, chłodna Natalie, rozgrzeje jego serce. Myśli zaprząta mu także ponura nastolatka, Callie, która zdaje się posiadać informacje na temat śmierci ukochanego dziadka Trevora.

Nicholas Sparks powrót

„Złoty płatek śniegu”, Krystyna Mirek

Ciepła opowieść o kilkorgu nieznajomych, którzy do tej pory nie wiedzieli nawet o swoim istnieniu, a których losy splotły się w wyjątkowym, świątecznym czasie. Julka, studentka, zaprasza do rodzinnego domu swojego chłopaka, co wzbudzi spore zaskoczenie jej rodziców. Dyrektor szkoły szuka sposobu, aby skutecznie dać do zrozumienia zakochanej w nim samotnej mamie, iż nie odwzajemnia jej uczuć. Trzech dawnych przyjaciół organizuje zimowy bal, który stawia przed próbą ich skomplikowane relacje. Krystyna Mirek w swojej nowej powieści krzyżuje ścieżki wszystkich tych bohaterów, tworząc ciekawą, wciągającą historię.

Złoty płatek śniegu

„Miłość na święta”, Christina Lauren

Powieść pełna świątecznej magii - i to dosłownie! Mieszkająca z mamą, nienawidząca swojej pracy i niemająca szczęścia w miłości Maelyn Jones dostaje nieoczekiwaną szansę od losu: może jeszcze raz przeżyć święta Bożego Narodzenia i ponownie podjąć ważne dla siebie decyzje. Czy zdobędzie się na odwagę, aby zawalczyć o szczęście, poczynić kluczowe zmiany i wyrwać się z pętli czasu? Christina Lauren, czyli Christina Hobbs oraz Lauren Billings, pisarski duet z USA, powraca z kolejną, ciepłą i wciągającą powieścią o miłości i nadziei, okraszonej ciepłym humorem i niespodziewanymi zwrotami akcji.

Miłość na święta książka

„I żyli długo i... świątecznie”, Karen Schaler

Co dzieje się, kiedy autorka bestsellerowych romansów zostaje na oczach milionów widzów zapytana o inspirację dla swoich powieści? Kompletny chaos! Riley, popularna pisarka, pojawia się w znanym talk-show i zdradza kulisy pracy nad nową książką. Każdy z trzech dawnych kochanków, którzy widzą ją w programie, jest święcie przekonany, że chodziło jej właśnie o niego. Panowie rozpoczynają wyścig o serce Riley, nie przebierając w środkach i stawiając główną bohaterkę przed wieloma niespodziewanymi wyborami. Nowa powieść Karen Schaler to świetna, niebanalna lektura, niezależnie od pory roku.

i żyli długo i świątecznie

Pakiet „Lista niegrzecznych prezentów”, „Niegrzeczne święta”, „Niegrzeczna miłość”

Imponująca propozycja dla fanek powieści obyczajowej, romansów i erotyków! Aż trzydzieści opowiadań napisanych przez najpopularniejsze polskie i zagraniczne autorki - m.in. Katarzynę Berenikę-Miszczuk, Ewelinę Dobosz, Beatę Majewską, Meg Adams, Vi Kelland czy Penelope Ward - zamknięte w trzytomowy, pięknie wydany zestaw. Każdej antologii przypisany jest temat przewodni, a wśród nich „Lista niegrzecznych prezentów”, „Niegrzeczne święta” oraz „Niegrzeczna miłość”. W sam raz na długie, świąteczno-zimowe wieczory.

Pakiet opowiadań świątecznych

Więcej artykułów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Czytam.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com