Do "skręcenia" takiego rowerka potrzebujesz:

- drutu o grubości ok 1mm

- guzików różnej wielkości

- kombinerek do biżuterii

- ozdobnych koralików różnej wielkości i kształtu

- cążki lub nożyczki (do ucięcia drutu)

 

Krok 1

 Zastanawiasz się od czego zacząć? Ja zaczęłam od kółka, którego przedłużeniem jest kierownica. Ucięłam ok. 60 cm odcinek drutu i przeplotłam go przez otwory guzika. Następnie skręcałam dwa pręciki drutu kombinerkami, do momentu gdy miała pojawić się kierownica. Kierownica powstała z jednego drutu, który owinęłam na kształt odwróconego wieszaka. Posługuj się naprzemiennie kombinerkami i palcami, znajdź wygodny dla siebie sposób.

Chciałam, by rower posiadał światełko z przodu. Wybrałam do tego mieniący sie koralik który nasunęłam na dwie końcówki drutu, a potem splotłam wokół trzonka kierownicy.

Krok 2

 Rama od roweru (stelaż łączący dwa koła) powstała przez skręcanie dwóch drucików kombinerkami (można sobie też pomóc palcem wskazującym i kciukiem). Taka konstrukcja jest dość sztywna, ale można ją formować do odpowiedniego kształtu. Na zdjęciu widać, że rama zagina się lekko ku dołowi, wzdłuż przedniego koła, by następnie złapać tylnie koło (analogicznie, jak z  pierwszym guzikiem)

 Krok 3

Druciki stworzą teraz "rurę" do której zamocujemy siodełko. Druty skręcam ku górze wokół własnej osi (przy użyciu kombinerek idzie to sprawnie), a kiedy zyskują odpowiednią wysokość, mocuję siodełko. W tym przypadku jest nim trójkątny koralik, ale równie dobrze sprawdzi się zwykły guzik.

Krok 4

 Żeby usztywnić konstrukcję owijam jeszcze druty wokół tylnego koła. Gotowe! Jak widać, moje rowerki nie posiadają atrybutów w postaci pedałów. Postanowiłam swoje konstrukcje nieco uprościć, żeby nie miały zanadto odstających elementów. Zawsze jednak można stworzyć takie części, na przykład z koralików zamocowanych do drutu na wzór hantli i oplecionych wokół ramy.

Jak Ci się podobają takie filigranowe rowerki? Niektóre można dopracować do tego stopnia, by prezentowały sie jak biżuteryjne bibeloty. Jeśli dopasujesz łańcuszek i kółko elegancko zadyndają przy torebce :)