Sara James - od najmłodszych lat na scenie

Sara Egwu-James urodziła się w Słubicach w 2008 roku. Debiutowała 9 lat później podczas Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku, wygrywając w swojej kategorii wiekowej. Kolejnym osiągnięciem był Srebrny Mikrofon, który przyznano jej w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte.

Natomiast rozgłos na skalę ogólnokrajową przyniósł Sarze udział w talent show „The Voice Kids”. Pod okiem Tomsona i Barona James pięła się na szczyt. Telewidzowie docenili talent i charyzmę dziewczyny – Sara zwyciężyła za sprawą największej ilości głosów.

W 2021 za sprawą udanego występu w „Szansie na Sukces” wokalistka została reprezentantką Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Tam wyśpiewała sobie i nam drugie miejsce. O tym paśmie sukcesów zapewne czytają teraz widzowie kanału NBC, na którym w nocy z wtorku na środę polskiego czasu, wyemitowano odcinek programu „America's Got Talent”.

Simon Cowell pod wrażeniem Polki!

Sara James od razu zrobiła wrażenie na jury. Jej młody wiek – ma zaledwie 14 lat! –  i fakt, że przyjechała z daleka, od razu sugerowały, że musi być niezwykle zaangażowana i oddana swojej muzycznej pasji. Dwóch jurorów przyznało, że także ma polskie korzenie, co wprowadziło miłą atmosferę w ten stresujący moment.

Już pierwsze nuty kawałka „Lovely” Billie Eilish, które rozbrzmiały z sceny, wywołały salwę braw wśród publiczności. Czysta, mocna i nastrojowa barwa głosu polskiej wokalistki nieraz zagwarantowały jej sympatię słuchaczy oraz miejsce na podium w jakimś plebiscycie. Tym razem stawka także była niezwykle wysoka – w końcu możliwość zaprezentowania się przed amerykańską widownią od dobrej strony to przepis na wspaniałą, międzynarodową karierę.

Jaka była reakcja jury? Sofia Vergara biła brawo najgłośniej ze wszystkich, Howie Mandel nie mógł oderwać wzroku od Sary i z rozmarzeniem słuchał każdej zwrotki. Z kolei Simon Cowell powiedział:

Słyszeliśmy wielu wokalistów przez ostatnie lata, ale… wow! Czy to jest twój pierwszy raz w Ameryce? To musi być niesamowite uczucie występować przed amerykańską publicznością. Pewnie o takim występie marzyłaś. Nigdy nie zapomnę kiedy sam przyjechałem do Stanów, a było to ponad 20 lat temu. Dziś chciałbym sprawić, żebyś także ty zapamiętała te chwilę na zawsze.

Po czym wstał i uderzył w złoty guzik. Co to oznacza? Że Sara James z castingowej sceny trafiła wprost do półfinału. Jaka była reakcja wokalistki? Na jej twarzy było widać szczęście, które chyba długo jej nie opuści, bo na swoim profilu napisała kilka niezwykle entuzjastycznych słów:

Guys, jest we mnie tyle radości, że aż trudno mi to opisać słowami! To piękne móc dzielić się z Wami tym szczęściem. Dziękuję Simon Cowell, dziękuję „America's Got Talent”, całej produkcji za pomoc i wsparcie - jestem przeszczęśliwa! Złoty przycisk od Simona Cowella, nadal nie wierzę...

Kiedy kolejny występ Sary James w „America's Got Talent”?

Będziemy z zapartym tchem śledzić dokonania Sary James i bardzo mocno trzymamy kciuki za jej kolejny występ. Pierwszy półfinał „America's Got Talent” obędzie się prawdopodobnie 30 sierpnia, a drugi 6 września 2022 roku. Te daty jeszcze nie są oficjalne, ale wiemy na pewno, że James ma zagwarantowane miejsce podczas jednego z wieczorów.

Po więcej doniesień ze świata muzyki zapraszamy do działu Słucham.

Zdjęcie okładkowe: fragment występu Sary James w „America's Got Talent”.