W trakcie zaplanowanej na 2022 trasy koncertowej minie 20 lat od wydania debiutanckiego krążka „Let Go”, z którego możecie kojarzyć takie single jak: „Complicated”, „Sk8er Boi” i „I’m with You”. Pomieszanie rockowych i punkowych brzmień z melancholijnymi, sentymentalnymi balladami to charakterystyczna cecha tej płyty, jak i całej twórczości Avril Lavigne. Każdy, kto wychowywał się na początku lat 2000 z pewnością kojarzy ten zapadający w pamięć styl.

 

 

Warto również wspomnieć o takich krążkach jak „Under My Skin” i „The Best Damn Thing”. To dzięki nim piosenkarka stała się rozpoznawalna na całym świecie, a jej utwory zaczęły podbijać listy sprzedażowe. Utwór „Girlfriend” uplasował się na pierwszym miejscu na Billboard Hot 100 w USA oraz wylądował na pierwszych miejscach list przebojów w dwunastu innych krajach. Co więcej, ten sam utwór był najczęściej sprzedającą się piosenką na świecie w 2007 roku.

 

 

Kolejne albumy „Goodbye Lullaby” i „Avril Lavigne” odznaczają się znacznie dojrzalszą stylistyką. Avril otwiera się w swojej twórczości i opowiada szczerze o problemach wynikających z relacji międzyludzkich i życia codziennego. Jak sama mówi:

„Goodbye Lullaby” traktuje o trudnych doświadczeniach, z którymi zmaga się każdy z nas. Niezależnie czy jest to bolesne rozstanie, utrata pracy czy też po prostu tęsknota za kimś bliskim [...] Przechodzimy przez to i dorastamy”.

Po tym krążku Avril zamilkła na prawie pięć lat, żeby w 2019 roku powrócić z singlem „Head Above Water”, który był zapowiedzią szóstego studyjnego albumu o tym samym tytule. Inspiracją do stworzenia płyty była walka artystki z chorobą. Avril określa ten krążek jako autobiograficzną podróż, przepełnioną szczerymi emocjami.

A już w przyszłym roku pojawi się nowy album artystki. Promuje go punkowo-rockowy singiel „Bite Me”. To efekt współpracy z wytwórnią DTA Record, która należy do Travisa Barkera, amerykańskiego perkusisty z zespołu Blink-182.

 

 

Utwór jest zapowiedzią nadchodzącej płyty, która będzie promowana podczas trasy koncertowej. Kiedy zawita do Polski? Niepowtarzalny koncert Avril Lavgine odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie w marcu 2022 roku. Avril uprzedza, że poza nową twórczością, na koncercie nie zabraknie starych piosenek, na które z pewnością czekają wszyscy fani. Bilety na koncert możecie kupić w Going lub Empik Bilety.

 

Avril Lavigne | Łódź

 

Bez wątpienia będzie to wielkie muzyczne wydarzenie. Od ostatniego koncertu Avril w Polsce minęło już 14 lat! Zapowiada się na wielkie święto wszystkich fanów twórczości Avril Lavigne. Bilety jak zwykle do kupienia w Empik Bilety i Going.

Zdjęcie okładkowe: Avril Lavigne i Travis Barker fot. Ryan McFadden