Oczyszczanie cery z pozostałości kosmetyków kolorowych, sebum czy potu to podstawa. Jeśli nie zadbasz o właściwe usuwanie zanieczyszczeń z wierzchnich warstw skóry, nawet najlepszy krem niewiele może zdziałać. Najlepiej robić to dwuwarstwowo, na początku usuwając tłuste zanieczyszczenia z wykorzystaniem kosmetyku na bazie oleju, a następnie pozbywając się tych wodnych za pośrednictwem żelu lub innego produktu na bazie wody. Jeśli jednak chcesz dogłębnie oczyścić skórę, warto sięgnąć po metody przeznaczone do zadań specjalnych! Mowa tutaj o peelingach, a dokładnie o peelingu kawitacyjnym.

Podział peelingów — jak możesz oczyścić skórę? 

Peelingowanie skóry to najprostszy sposób na dogłębne oczyszczenie. Peeling usuwa martwe komórki naskórka i złuszcza, przyspieszając procesy regeneracyjne skóry i odtykając pory. Peeling może być:

  • mechaniczny — do tej kategorii zaliczymy wszelkie zabiegi wykonywane z zastosowaniem preparatów z drobinkami, a także mikrodermabarazję.
  • enzymatyczny — przeprowadzany z wykorzystaniem kosmetyków pozbawionych drobinek, o gładkiej konsystencji. Umożliwiają uniknięcie mechanicznego ścierania. Martwy naskórek ściąga tutaj enzym roślinny, najczęściej papaina bądź bromelaina.
  • chemiczny — do jego przeprowadzenia stosuje się preparaty zawierające kwasy.
  • kawitacyjny — przeprowadza się go z wykorzystaniem ultradźwięków.

 

Wielofunkcyjny Ultrasoniczny Peeling Kawitacyjny z Panelem Dotykowym

 

Peeling kawitacyjny — co go wyróżnia? 

Ten rodzaj peelingu wykorzystuje zjawisko kawitacji. Polega ono na powstawaniu na powierzchni skóry mikroskopijnych pęcherzyków gazu, które pod wpływem ciśnienia rozbijają martwe komórki naskórka. Dzięki temu substancje wykorzystane przy zabiegu mogą wnikać do głębszych warstw skóry, a ona sama wygładza się i odżywia. Aby kawitacja była możliwa, konieczne jest wykorzystanie ultradźwięków. Są one w stanie przenikać przez skórę, ułatwiając wchłanianie składników aktywnych, ale też stymulując produkcję kolagenu w skórze. Efekt? Skóra nie tylko głęboko się oczyszcza, ale również odmładza. Cera jest dotleniona, bardziej napięta i przyjemna w dotyku.

W przeciwieństwie do innych typów peeling kawitacyjny można nazwać w zasadzie zabiegiem bezinwazyjnym. Metody mechaniczne wymagają tarcia, a enzymy i substancje chemiczne mogą podrażniać skórę, zwłaszcza jeśli ma ona skłonności do alergii. W przypadku ultradźwięków jest inaczej.

 

Peeling Kawitacyjny do Twarzy Ultradźwiękowy 5w1 10484

 

Warto jednak pamiętać, że jest to zabieg, w przypadku którego nie wystarczy zakup odpowiedniego kosmetyku. Niezbędne będzie również urządzenie do emisji ultradźwięków. Czy to oznacza, że musisz wybrać się do zakładu kosmetycznego celem przeprowadzenia kawitacji? Zdecydowanie nie! Możesz kupić sprzęt do użytku domowego i samodzielnie przeprowadzić kawitację bez jakiegokolwiek zagrożenia dla twojej skóry. Wystarczy trzymać się wytycznych producenta dołączonych do urządzenia.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego — jak wybrać? 

Ceny urządzeń do peelingu kawitacyjnego zaczynają się od 80 złotych — nie jest więc to tak kosztowny sprzęt, jak mogłoby się wydawać. Jest niewielkie i intuicyjne w obsłudze. W które warto zainwestować? Jeśli szukasz lekkiego urządzenia, które pozwoli ci wykonać również sonofrezę i lifting, polecamy ci model 5w1 marki ISO TRADE lub XIAOMI InFace MS7100. Dobrym pomysłem może okazać się wybór urządzenia z panelem dotykowym, jak na przykład sprzęt marki Abcros.

Miłośnikom kompleksowych rozwiązań polecamy z kolei wielofunkcyjny model marki LOVINE, umożliwiający przeprowadzanie jonofrezy ION+ i ION-, sonofrezy, EMS oraz peelingu kawitacyjnego.

Jak przygotować skórę do peelingu kawitacyjnego? 

Przede wszystkim, należy odpowiednio ją oczyścić, najlepiej stosując metodę dwufazową. Po zmyciu zanieczyszczeń tłustych i wodnych należy osuszyć twarz i ponownie ją zwilżyć — hydrolatem, tonikiem bezalkoholowym bądź po prostu ciepłą przegotowaną wodą. Najlepiej przygotować od razu preparat do zwilżania wraz z wacikami, ponieważ będzie to konieczne podczas zabiegu. Skóra musi być bowiem wilgotna, aby do kawitacji mogło w ogóle dojść.

Jak przeprowadzić peeling kawitacyjny w domu? 

Po przygotowaniu skóry czas na przygotownie urządzenia. Przed każdym użyciem należy dokładnie zdezynfekować szpatułkę. Pamiętaj również, aby zdjąć biżuterię, zegarek czy inne metalowe elementy. Następnie włącz urządzenie i zacznij przesuwać nim po poszczególnych partiach twarzy płynnym ruchem, trzymając końcówkę nachyloną pod kątem mniej więcej 30 stopni.

Wykonuj zabieg powoli, dbając o to, aby przeciągnąć nakładkę po każdej partii twarzy, niczego nie pomijając. Stale zwilżaj skórę. Nie powinna ona ociekać płynem, ale nie może być również sucha.

 

Peeling kawitacyjny do twarzy LOVINE LOVRB10 5 w 1 / Lovine

 

Jak zakończyć peeling kawitacyjny? 

Marnotrawstwem byłoby nie skorzystać z głębokiego oczyszczenia, jakie gwarantuje kawitacja. Po jej przeprowadzeniu pory są otwarte, a skóra łatwiej wchłania składniki aktywne. Warto więc nałożyć wtedy maseczkę głęboko nawilżającą i odżywiającą bądź serum. Dobór kosmetyku zależy przede wszystkim od potrzeb twojej skóry. Najlepiej unikać wtedy mocnych kwasów, aby nie dopuścić do podrażnień — najlepiej sprawdzi się laktobionowy czy ewentualnie kwasy AHA.

 

Peeling kawitacyjny do twarzy XIAOMI inFace MS7100 różowy

 

Oczyszczanie twarzy w domu może być łatwe, przyjemne i skuteczne — a do tego nie wymaga dużych inwestycji. Peeling kawitacyjny to skuteczna metoda na poprawienie kondycji twojej cery.

Więcej podobnych tekstów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Dbam o urodę!

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock