Mam też w zanadrzu inną inspirację z papierem w roli głównej - kosmiczne obrazy w złotej oprawie. Zajrzyj!

A do wykorzystania pomysłu z tego artykułu przygotuj:

- bloki z ozdobnym papierem

- podobrazie malarskie

 - białą farbę akrylową  

- dziurkacz w kształcie koła

- cekiny

- klej silikonowy, nożyczki, cyrkiel

 

Sztuką, która przenosi papier do innego, absolutnie wyjątkowego wymiaru jest origami. Origami pokazuje jak go łamać, składać i naginać, by przedstawić konkretny wizerunek w geometrycznej formie. Ja również łamię papier, ale poruszam się na płaszczyźnie. Moją bazą jest koło, które narysowałam cyrklem, a potem przygotowany szablon powieliłam na bloku do scrapbookingu. Swoją wycinankę oparłam na jednej kolekcji  Arabeska, bo miałam pewność, że wzory będą do siebie pasowały.

Wycięte kółka przekształciłam w kwadraty zaginając boki do środka. Ot, cała  filozofia, a raczej geometria ;) Dziurkaczem wykroiłam też mniejsze kółeczka i postąpiłam z nimi analogicznie. Niektóre kółka kleiłam dwustronnie, żeby przy zaginaniu krawędzi uwidocznić inny wzór. 

W zależności na jaki format papierowej dekoracji się porwiemy, trzeba dopasować wielkość kwadracików do podstawy. Na płótnie, które zagruntowałam białą farbą akrylową, kwadraty stykają się ze sobą bokami o długości 4cm. Układałam je tak, by podobne odcienie znajdowały się blisko siebie, ale oczywiście nie jest to regułą. W łączeniu tych papierowych puzzli masz pełne pole do popisu i swobodę komponowania.

Mniejsze kółka pomogły w dekorowaniu kartek, które swoim uniwersalnym wyglądem pasują do różnych okazji  Jak widać na poniższym przykładzie, kwadraty obróciłam by wyglądały jak symbol karo w kartach, a na środku umiejcowiłam kółko, które przypomina o jednorodnej podstawie wszystkich wyciętych elementów.

Z kwadratami można eksperymentować i upiększać je w dowolny sposób. Doklejać wewnątrz cekiny lub ozdobne dżety, tworzyć z nich obramowania, budować fantazyjne konstrukcje i figury.

Mam nadzieję, że te nieskomplikowane poduszkowe kształty zyskają Twoją sympatię. To naprawdę prosty pomysł na zdobienia, który wykorzystasz na różne sposoby. Koniecznie wypróbuj!