Pomysłów na pakowanie prezentów jest mnóstwo. Poniżej znajdziesz kilka świątecznych inspiracji, które sprawią, że ten etap przedświątecznych przygotowań stanie się dla Ciebie pierwszorzędną rozrywką:)

 

Co przyda się (oprócz papieru) do owijania prezentów:

- sznurki, tasiemki i kokardki

- taśmy ozdobne

- wykrojniki do papieru

-  koraliki i guziki

 - bibuła srebrna lub złota

- piórka

- stemple z alfabetem + tusz

- tektura falista

- blok rysunkowy  - papier do scrapbookingu z motywem świątecznym

 - nożyczki , mocny klej, sztywny kawałek kartonu


 

1. Ozdabianie prezentu wycinanką

To ciekawy pomysł, ale wymaga precyzji. Należy na złożonej w rożek kartce papieru odrysować ażurowy wzór, a następnie wyciąć. Przy odrobinie szczęścia taka papierowa serwetka będzie imitowała magiczny kształt płatka śniegu.

2. Opakowanie z ozdobną rozetką

Taką okrągłą dekorację łatwo wykonać. Wystarczy podłużny prostokąt papieru lub bibuły zwinąć w harmonijkę, przewiązać w środku sznurkiem, a końcówki papieru spiąć zszywaczem. Przy wiązaniu u góry kokardki, można rozetkę ozdobić koralikiem.

3. Urocza dekoracja z choinki

Choinka jest bardzo wdzięcznym, świątecznym motywem. Ja wycięłam jej kształt z tektury falistej i owinęłam sznurkiem, na który nawlokłam koraliki. Choinka ozdobiona dodatkowo cekinami i gwiazdkami ma podstawę ze wstążek oraz kolorowych taśm klejących.

4.  Opakowanie z użyciem wykrojników i stempli

Papier, w który owiniemy prezent, też może wyglądać jak świąteczna pocztówka:) Do stworzenia takiej scenerii przydadzą się wykrojniki o różnych kształtach i dekoracyjne stempelki, którymi możemy napisać życzenia bądź imię adresata.

5. Pakowanie na okrągło - łatwe i lekkie jak piórko

Często pojawia się pytanie, jak zapakować upominek z okrągłą podstawą. Mój patent polega na odrysowaniu okrągłego kształtu prezentu na sztywnej tekturze i wycięciu go.  Pod taką podstawkę kładziemy papier pakowy, który zawijamy do góry. Dodatkowo stworzyłam anielskie pióra, które wetknęłam w boczne nacięcia mojej paczuszki. Mam nadzieję, że taki pomysł też się spodoba :)