„Odkrycia Empiku” to nagrody, które po raz drugi przyznawane będą w 3 kategoriach: literatura, muzyka i film podczas gali Bestsellerów Empiku 2020. Jury, w którym zasiadają osoby związane z kulturą – twórcy, krytycy, dziennikarze oraz przedstawiciele Empiku przyzna je za ważne dokonania artystyczne oraz wyjątkowe, znaczące dla rozwoju kultury dzieła, utwory, projekty, które miały premierę w 2020 roku.

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Odkrycia Empiku 2020”. Naszymi gośćmi będą Natalia Szostak i Wojciech Chmielarz - członkowie Jury w kategorii Literatura. Do spotkania dołączą także nominowani w tej kategorii twórcy: Magda Działoszyńska-Kossow, Igor Jarek, Agnieszka Jelonek, Aleksandra Lipczak, Mira Marcinów.

Laureatką ubiegłorocznej edycji Odkryć Empiku 2019 w kategorii literatura została Dominika Słowik za książkę „Zimowla”. Kto będzie tegorocznym laureatem okaże się 9 lutego podczas gali transmitowanej na żywo w TVN oraz na Facebooku Empik. Zapraszamy na spotkanie oraz do oglądania gali.