Opaski i zegarki sportowe – nowoczesne akcesoria w służbie zdrowego trybu życia

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się rozmaite opaski sportowe, smartwatche czy też monitory aktywności. Mają one wytrzymałe baterie i mogą służyć również jako praktyczne zegarki, ale kryją w sobie moc różnych funkcji. Pomogą np. zmierzyć tętno, sprawdzać jakość naszego snu, jak i monitorować naszą aktywność. Ponadto, monitory aktywności i smartwatche odpowiednio dopasują trening do nas, a nawet powiadomią nas, gdy będziemy zbyt długo bez ruchu. Często producenci tych akcesoriów udostępniają specjalne aplikacje, które ułatwiają zliczanie naszych osiągów. Dziś opaski czy smartwatche są niemal podstawowym wyposażeniem amatorów, jak i profesjonalistów.

Biografie sportowców – motywujące historie

Nowoczesne akcesoria treningowe to nie wszystko. Często doskonałym motywatorem mogą być przeczytane historie ulubionych piłkarzy, siatkarek, pięściarzy, himalaistów i himalaistek. Uświadamiają one, że nawet mistrzowie różnych dziedzin mieli słabsze momenty, w których chcieli kończyć z treningami. Biografie i autobiografie mogą zawierać praktyczne informacje, np. w jaki sposób najdłużej zachować motywację i jak przywrócić chęć do treningów. Zatem oprócz praktycznych urządzeń czy przyrządów, może warto zastanowić się nad odpowiednią lekturą?

Odżywki i suplementy – odpowiednia dieta to podstawa

Rozmaite odżywki i suplementy diety, dzięki którym właściwie zadbamy o naszą dietę, również będą pomocne w zachowaniu naszej motywacji treningowej – często bardziej niż najbardziej zaawansowane technologicznie akcesoria. Dzięki nim, będziemy mogli nieco szybciej zauważyć efekty – np. specjalne spalacze tłuszczu ułatwią nam pozbycie się niechcianych kilogramów a tabletki wspomagające dietę pomogą zwiększyć wydajność mięśni. Nie ma lepszej motywacji niż stałe obserwowanie, jak nasze wyniki treningowe ulegają poprawie, a ciało nabiera kształtów, o jakich marzyliśmy. Choćby dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie dla siebie odżywki i suplementy diety.

Masażery, czyli jak szybko wrócić do formy

Wiele osób rezygnuje ze sportu z powodu zmęczenia czy nieprzyjemnych zakwasów. Aby temu zapobiec warto zaopatrzyć się w małe lub większe masażery i akcesoria do masażu. Oprócz tego, że pozwolą zredukować napięcie naszych mięśni, to jeszcze wygładzą naszą skórę w miejscu masażu i poprawią krążenie krwi. Będą świetnym pomysłem na relaks po trudach treningu na siłowni czy po uprawianiu ulubionej dyscypliny. Spróbuj na sobie sportowych akcesoriów do masażu, a błyskawicznie zakochasz się w ich działaniu!

Plastry i tapingi – błyskawicznie postaw się na nogi

Bardzo popularnym wyborem osób trenujących, którzy chcą poprawić swoją regenerację, są specjalne plastry oraz tapingi wykonane z wodoodpornych, oddychających materiałów. Często wybierane są przez profesjonalnych sportowców. Korzystanie z nich wiąże się niemal z samymi zaletami. Nie ograniczają ruchów i pomagają w poradzeniu sobie z uciążliwym bólem mięśni oraz pomagają w szybszej regeneracji. Jeśli tylko zmagasz się z bólem po treningach – dobrze dobrane plastry i tapingi będą doskonałym wyborem, dzięki któremu zyskasz więcej sił do ćwiczeń.

Specjalnie dla rowerzystów – licznik rowerowy

Mierzenie aktualnej i średniej prędkości, dystansu naszej trasy i dystansu ogólnego, czasu jazdy, a nawet spalonych kalorii – to tylko część funkcji, jakie posiadają dzisiejsze liczniki rowerowe. Oprócz tego, wyposażone są w wytrzymałe baterie, są wodoodporne i bardzo intuicyjne w obsłudze. Dzięki temu urządzeniu łatwo zmierzymy nasze osiągi i będziemy mieli porównanie, jak bardzo się poprawiamy. Nie oszukujmy się – obserwowanie coraz lepszych osiągnięć jest jedną z lepszych motywacji, a w tym te nowoczesne akcesoria są najlepsze.

 

Dobrej jakości akcesoria sportowe dla konkretnych dyscyplin

Częstym niszczycielem sportowych marzeń i ambicji, są niskiej jakości akcesoria. Przed rozpoczęciem przygody z jakąś dyscypliną, warto wyposażyć się w akcesoria sportowe od znanych marek, aby mieć pewność, że wytrzymają przez długi czas. Gorzej wykonane przyrządy mogą szybko nam obrzydzić wszelki trening czy ćwiczenia, a nawet mogą być powodem rozmaitych kontuzji. Zatem, przykładowo, warto wybrać nowoczesne, wytrzymałe rękawice, jeśli trenujemy jakieś sporty walki czy okulary pływackie od znanego producenta. Dobrej jakości sprzęt może uchronić Cię przed bolesnymi urazami!

 

To oczywiście tylko nasze podpowiedzi i inspiracje, które mogą pomóc odnaleźć Ci odpowiednią siłę do treningów. Sprawdź również inne akcesoria i przyrządy sportowe w sklepie Empik – może znajdziesz coś praktycznego i dopasowanego do potrzeb, dzięki czemu utrzymasz zdrowe nawyki i pochwalisz się piękną sylwetką już w to lato.