Wybraliśmy dla Was 6 różnorodnych propozycji, które znajdziecie w biblioteczce Empik Go. Są tu podcasty psychologiczne poświęcone emocjom, poszukiwaniu szczęścia, spełnieniu w seksie czy zdrowiu psychicznemu. Odcinki trwają zazwyczaj od około 20 minut do półtorej godziny - można je więc dawkować pojedynczo lub większymi partiami.

Siła empatii. Nowa era przywództwa

“Siła empatii. Nowa era przywództwa” to podcast psychologiczny, zrealizowany dla Empik Go przez psycholożkę Joannę Chmurę. W 8 odcinkach przybliża różne aspekty tytułowego zagadnienia. Udowadnia, że empatia czy życzliwość nie są przejawami słabości. Wręcz przeciwnie - to cechy nowoczesnych liderów, którzy umiejętnie wsłuchują się w otoczenie i czytają z niego niezbędne informacje. W kolejnych odcinkach dowiemy się też, czego uczymy się na błędach i jak w pierwszej kolejności zaakceptować samych siebie.

 

silaempatii

 

Odetchnij, odpuść, żyj

“A gdyby tak po prostu usiąść, nic nie robić, donikąd nie zmierzać, na nic nie czekać” - pytają Kasia Bem i Anna Maruszeczko, autorki podcastu psychologicznego “Odetchnij, odpuść, żyj”, zrealizowanego dla Empik Go. Pierwsza z nich to nauczycielka jogi i medytacji, która na swoim koncie ma bestsellerowe książki o zaletach spokojnego życia. Druga to dziennikarka i autorka, która skupia się na zadawaniu pytań i zdobywaniu odpowiedzi, które pomagają ludziom lepiej żyć. We wspólnym podcaście Ania pyta, Kasia odpowiada, a słuchacze uczą się trochę sobie poodpuszczać.

 

odetchnijodpusczyj

 

W poszukiwaniu pełni

Natalia de Barbaro to psycholożka, felietonistka poetka i autorka bestsellerowej “Czułej przewodniczki”, czyli książki zachęcającej kobiety do zajrzenia w głąb siebie. Jej podcast psychologiczny “W poszukiwaniu pełni”, zrealizowany dla Empik Go, eksploruje 6 kolejnych zmysłów: dotyk, słuch, smak, węch, wzrok i intuicję. Razem z zaproszonymi do studia gośćmi i gościniami (w tym gronie m.in. aktorka Maja Ostaszewska, piosenkarka Katarzyna Nosowska, seksuolożka Alicja Długołęcka czy jasnowidzka Eva Ariah) zastanawia się jak dotrzeć do tytułowej pełni życia.

 

wposzukiwaniupelni

 

Rozważna i erotyczna

Magda Mołek i Joanna Keszka, czyli twórczynie serii “Rozważna i erotyczna”, mówią, że ich podcast powstał z miłości do kobiet, do dobrego seksu, do wolności. Format, zrealizowany dla Empik Go, dotyka tematów, które czasami ciężko jest poruszyć. Znajdziemy tu odcinki o zabawkach erotycznych, logistyce kobiecego orgazmu i o tym, czemu warto zaprzyjaźnić się ze swoją waginą. W atmosferze luzu i serdeczności, prowadzące rozbijają mity, zdradzają sekrety i - przede wszystkim - zachęcają do rozmów o seksie.

 

rozwaznaierotyczna

 

Podcast stoicki

Spokojnie, to tylko podcast. Dr Piotr Stankiewicz - filozof, pisarz i wykładowca - uczy swoich słuchaczy i słuchaczki stoickiego podejścia do życia. Zastanawia się, co jest od nas rzeczywiście zależne, a co może przynieść niepotrzebne nerwy. Przekłada tę wiedzę również na relacje biznesowe, osobiste czy doświadczenie pandemii. W 6 odcinkach, zrealizowanych dla Empik Go, przygląda się, czym stoicyzm jest dzisiaj.

 

podcaststoicki

 

Zdrowa głowa

Podcasty psychologiczne “Zdrowa głowa” to pogadanki i rozmowy, które do tej często stresującej dziedziny podchodzą z rzetelnością i empatią. W szerokim archiwum znajdziecie spotkania z teoretykami i praktykami zdrowia psychicznego, ale też osobami zajmującymi się np. filmem czy sztuką… czyli wszędzie tam, gdzie czaić się mogą wyzwania dla naszych głów. Oprócz rozmów o różnych zaburzeniach, sile krytycznego myślenia czy kojących substancjach, znajdziemy tu też na przykład odcinki, przygotowujące słuchaczy i słuchaczki do podjęcia terapii.

 

zdrowaglowa

 

A jakie podcasty psychologiczne wy sobie cenicie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej artykułów znajdziecie na Empik Pasje w dziale Słucham.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com