„Nadzieja" to akcja charytatywna z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów, w ramach której ukaże się książka, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów – podczas pandemii i po jej zakończeniu. „Nadzieję” napisali m.in. Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Joanna Bator, Mariusz Szczygieł, Andrzej Stasiuk, Magdalena Grzebałkowska. Książka-cegiełka ukaże się 8 lipca, ale już teraz można ją zamawiać w przedsprzedaży na empik.com. Pomoc trafi do mieszkańców i pacjentów ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, również prowadzonych przez organizacje społeczne, dziś często pozbawionych wystarczającego wsparcia ze strony państwa, borykających się z brakiem personelu, sprzętu, maseczek czy kombinezonów.

 

Na finał intensywnego weekendu Wirtualnych Targów Książki nie mogło zabraknąć rozmowy na ten temat. Spotkanie o akcji „Nadzieja" z trójką autorów książki – Dominiką Słowik, Wojciechem Chmielarzem i Łukaszem Orbitowskim poprowadzi Michał Nogaś (Gazeta Wyborcza). W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/563334701287558/

Wpuść książkę do domu! Wynosimy tradycyjne święto książki na nowy poziom i w dniach 20-26 maja zapraszamy na Wirtualne Targi Książki. To cały tydzień na poznanie nowości wydawniczych i bestsellerów przy wirtualnych stoiskach wydawców, możliwość wzięcia udziału w spotkaniach z autorami książek na żywo i zdobycia ich autografów. A to wszystko w bezpiecznej przestrzeni internetu, w całości online. Nie zabraknie licznych okazji na zakup książek w niższych cenach.