Odnajdź uśmiech z muzyką

Walentynki 2019 przypadają niemal w środku tygodnia. Nie są niestety dniem wolnym, przez co nierzadko wiążą się z ciężkim czasem w pracy, zmęczeniem, a gdy pogoda nie dopisze – odechciewa się nam romantycznej kolacji we dwoje. Gdy wydaje się, że okazja do świętowania jest już stracona, z pomocą przychodzi muzyka, a właściwie jej moc wpływania na nasz nastrój. Holenderscy uczeni z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Groningen dowiedli, że kiedy słuchamy radosnej nuty, zdecydowanie szybciej dostrzeżemy czyjś uśmiech. Pozytywny, szybki kawałek może stać nawet źródłem energii. Dlatego przygotowując się do walentynkowej randki w głośnikach lub słuchawkach już powinien rozgrzewać nas Bruno Mars w kawałku „Marry You” lub zespół Queen i ich „Crazy little thing called love”.

Wpływ muzyki na nasze samopoczucie nie musi zakończyć się przed rozpoczęciem walentynkowej kolacji. Jeżeli w trakcie posiłku otaczać nas będą spokojne rytmy klasycznych piosenek o miłości jak „She`s like the wind” w wykonaniu Patricka Swayze lub „If you don`t know me by now” zespołu Simply Red, będziemy mogli spokojnie skupić na drugiej osobie. Jeżeli zależy nam na nieco nowszych tytułach proponujemy zdecydować się na jedną z najbardziej romantycznych piosenek ostatnich lat, czyli „Perfect” Eda Sheerana.

Love (winyl w kolorze czerwonym) - Buble Michael

Kup teraz

 

Rozbudzić pasję

Walentynki nie muszą ograniczać się do kolacji we dwoje. Jeżeli w ten romantyczny wieczór mamy ochotę trochę się poruszać, dobrze znaleźć coś klimatycznego, co równocześnie odrobinę rozgrzeje atmosferę święta zakochanych. Do przytulania zachęci z pewnością Paweł Domagała i jego „Weź nie pytaj”, sprawdzą się także klasyki jak „Time after time” Cyndi Lauper czy „Take my breathe away” zespołu Berlin. Oczywiście na playliście nie muszą dominować tylko wolne utwory. Idealnym wyjątkiem będzie „I love you baby” w wykonaniu Franka Sinatry.
 

Kup teraz

 

A na wieczór…

Wreszcie, gdy jest już późno, czas na te najgłębsze, intensywne i delikatne zarazem melodie. Wieczór zbliża się ku końcowi, można na chwilę przymknąć oczy i wsłuchać się w „I want to know what love is” Foreignera, „A thousand kisses deep” Leonarda Cohena czy „It`s a man`s world” Jamesa Browna. Dla równowagi nie powinno zabraknąć także rodzimych utworów, jak np. „Jego piosenka o miłości” Indios Bravos lub „Ślady” Fisz Emade Tworzywo.
 

Różowy/ Niebieski - Momo

Kup teraz