„Młodość” Ralph Kaminski

Materiał wydany w 2019 był przełomowym dla muzyka i jego słuchaczy. Był świadectwem pewnej przemiany, którą Kaminski przeszedł od momentu wydania swojego debiutanckiego albumu „Morze” – tak w warstwie muzycznej, jak i wizerunkowej. Melancholijne i oniryczne kompozycje czarują słuchacza za sprawą szerokiej palety technicznie zaawansowanych rozwiązań, ale i prostoty – tak, jest to wydawnictwo pełne kontrastów. Uważam, że jako podkład do zimowych scenerii sprawdzi się doskonale. Tym bardziej cieszy fakt, że teraz możecie dostać je w niższej cenie na corocznej, zimowej wyprzedaży Empiku.

 

„Młodość” Ralph Kaminski

 

„Teatro D'ira. Volume 1” Måneskin

Måneskin zwyciężył na Eurowizji, odczarował język włoski w oczach (a raczej uszach) osób, które kojarzyły go wyłącznie z balladami o miłości i zaskarbił sobie miłość słuchaczy na całym świecie. Wszystko to wydarzyło się za sprawą muzyki oraz wizerunku – młodzi, piękni i niepokorni Włosi piosenką „Zitti e buoni” rozkruszyli pewne mury. Kompozycje na płycie „Teatro D'ira. Volume 1” są glam rockową wycieczką do świata zbuntowanego i refleksyjnego pokolenia.

 

Maneskin Teatro D'ira. Volume 1

 

„thank u, next” Ariana Grande

Ten album jest bardzo osobisty, dojrzały, jakościowy i bezpośredni. Stanowi relację z procesu radzenia sobie z trudnymi emocjami i wydarzeniami z życia artystki, które cały świat śledził za sprawą medialnych doniesień. Ariana Grande płytą „thank u, next” udowodniła, że potrafi bardzo szczerze mówić o swoich doświadczeniach i przekuwać je w sukces. Dlatego tym bardziej polecamy zakup wydawnictwa w cenie promocyjnej – może to dobra okazja, żeby poznać twórczość amerykanki, jeśli jeszcze nie mieliście okazji posłuchać jej utworów poza radiowym eterem.

 

„thank u, next” Ariana Grande

 

„Si Forever” Andrea Bocelli

Zamieniamy nieco klimat i tym razem w ramach zimowej wyprzedaży polecamy rozszerzoną edycję albumu „Si” najsłynniejszego tenora na świecie. Materiał, który trafił na pierwsze wydanie, został wzbogacony o kilka nowych aranżacji i wyjątkowe duety, chociażby z Ellie Goulding i Jennifer Garner. Nastrój jaki panuje na płycie „Si Forever” uświetni okres noworocznego pojednania z najbliższymi. Utwory opowiadają o miłości, rodzinie i nadziei – doskonały motyw przewodni na zimowe wieczory, prawda?

 

„Si Forever” Andrea Bocelli

 

„Art Brut 2” PRO8L3M

Żeby mieć pewność, że wśród muzycznych propozycji wyprzedażowych znajdzie się coś dla fanów wielu gatunków, polecamy album rapowego duetu PRO8L3M. „Art Brut 2” jest kontynuacją czy też nieco bardziej oficjalną odsłoną mixtape’u „Art Brut”, który skomponowany był w oparciu o sample polskich przebojów lat 70. i 80.. Materiał na płycie z 2020 roku stanowi okazję do odbycia równie nostalgicznej podróży w czasie. Piotr Szulc, czyli Steez oraz Oskar Tuszyński zabierają nas na wycieczkę do ważnych dla siebie miejsc, pokazują istotne wydarzenia z życia i dzielą się także nieco bardziej współczesnymi refleksjami. A wszystko to w opakowaniu z syntetycznych, elektronicznych beatów.

 

„Art brut 2” PRO8L3M

 

„Pułapka na motyle” Sobel

Kolejna wyprzedażowa gratka dla miłośników hip-hopu. Materiał świeży, bo z 2021 roku i na dodatek debiutancki. EP-ka „Kontrast” dała nam przedsmak tego, czym poczęstował nas Sobel na swoim długogrającym albumie. „Pułapka na motyle” to technicznie sprawne flow, mix rozmaitych konwencji i klimatów oraz charyzma. Spomiędzy wersów wyzierają prawda, szczerość oraz świadomość. A to wszystko okraszone jest beatami o elektronicznym zabarwieniu, które komponował Magiera. Pyszny kąsek.

 

„Pułapka na motyle” Sobel

 

„The Best: Zacznij od Bacha” Zbigniew Wodecki

Składanka najlepszych, najpiękniejszych piosenek w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego to nasz wyprzedażowy pewniak. Stanowi okazję do przypomnienia sobie kultowych wykonań jednego z najbardziej lubianych muzyków polskiej sceny. Jest tu nostalgicznie, poetycko i klimatycznie – czyżby kolejna doskonała propozycja na długi, zimowy wieczór?  W głosie Wodeckiego było tyle ciepła, że z pewnością rozgrzejecie się za sprawą nut płynących z głośników.

 

„The Best:  Zacznij od Bacha” Zbigniew Wodecki

 

Wyprzedaż w dziale muzycznym Empiku do -70% to znacznie więcej tytułów, których warto posłuchać. Koniecznie sprawdźcie, co jeszcze polecamy i rozkoszujcie się kompozycjami autorstwa swoich ulubionych wykonawców.