Myśl o świętach miła, ale te porządki …

Do wyjątków należą ci, którzy nie cieszą się na święta. Wiadomo to czas na odpoczynek pod pięknie przybraną choinką, serdeczne spotkania z rodziną, zajadanie się smakołykami, radość z narodzin Dzieciątka. Jednakże optymistyczne myśli o zbliżających się świętach zakłóca nieco planowanie przedświątecznych porządków. Wiadomo, dom musi lśnić.

By nie zamęczyć się sprzątaniem, trzeba po pierwsze, zaangażować do mycia, czyszczenia i odkurzania i odświeżania wszystkich domowników (nawet kilkulatek może uporządkować swoje zabawki), a po drugie, warto kupić i zaprzyjaźnić się z małym AGD, wymienić stary, niezbyt sprawny sprzęt na nowy. Zrób sobie (i rodzinie) prezent jeszcze przed świętami. Tak więc wyrzuć zużyty mop i spraw nowy, obrotowy mop, który nadaje się do każdego rodzaju podłogi i dociera w trudno dostępne miejsca. Tak więc podłogi masz już „z głowy”. Pora na mycie okna. To czynność męcząca i przez to nielubiana. Ale od czego nowoczesna myjka do okien? Szast – prast i szyby lśnią.

Przyda ci się z pewnością jeszcze wiele drobiazgów i większy sprzęt. Ale to może przed następnymi świętami...

Kup teraz


Aby pieczenie i gotowanie stało się przyjemnością

Czerwony barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, karp w galarecie, śledziki na kilka sposobów, kluski z makiem, na świąteczny obiad - grzybowa i pieczeń, na drugi świąteczny dzień – pieczona kaczka albo inne mięsiwo, do tego sernik, piernik makowce, keks … . Uff. Lista może się zmieniać, każda gospodyni jeszcze ją uzupełni. A to oznacza, że będzie huk roboty. Ale spokojnie. Robot kuchenny zastąpi cię w wielu czynnościach: przygotuje ciasto na wypieki, pokroi warzywa i owoce. Przyda się też na co dzień, zwłaszcza w dużej rodzinie.

Kup teraz


Jak święta, to i prezenty

Nie da się ukryć, że prezenty stanowią jeden z milszych obyczajów świątecznych. Przyjemnie jest je dostawać, ale i rozdawać to też radość. Co komu kupić? Czy sprzęt AGD jest stosowny na świąteczną okazję? Na to pytanie jest tylko twierdząca odpowiedź. Urządzenia kuchenne ucieszą zwłaszcza młode rodziny, które dopiero są „na dorobku” (jak dawniej mówiono). Należy tylko zadbać, by rodzina nie dostała pod choinkę dwóch grilli elektrycznych czy 3 żelazek. Kupno takich prezentów należy wcześniej uzgadniać z innymi gośćmi.

Z pewnością pożądanym prezentem będzie blender lub wolnoobrotowa wyciskarka do soków, która wyciśnie sok (wraz miąższem) ze wszystkiego: z miękkich i twardych owoców, z każdego warzywa, nawet ze szpinaku czy rukoli. To pożyteczny podarunek, bo zmotywuje do zdrowego odżywiania, zastąpienia napojów z kartonu pełnowartościowym, świeżym i zdrowym sokiem.

Kup teraz