Czujesz się zmęczony po całym dniu spędzonym w pracy? A może ilość codziennych obowiązków i problemów sprawia, że nie możesz się zrelaksować? Sposobem na stres, przemęczenie, nerwy, czy zwykłą nudę, są klocki LEGO dla dorosłych. To wyjątkowe zestawy, które wymagają od nas precyzji oraz cierpliwości, ale dzięki temu pozwalają zapomnieć o rzeczywistości i skupić na przyjemności. Zdziwisz się, jak bardzo można relaksujące może być budowanie scenki z ulubionego serialu „Friends” albo kultowej postaci ze „Star Wars”. A może Twoja wrażliwa dusza woli tworzyć romantyczne bukiety kwiatów lub obrazy? W serii klocków LEGO dla dorosłych każdy znajdzie coś dla siebie.

Co wyróżnia klocki LEGO dla dorosłych?

Różne serie klocków LEGO są przeznaczone dla określonych grup wiekowych. To właśnie wiek konstruktorów oraz wynikające z niego umiejętności i potrzeby, w głównej mierze wpływają na poziom skomplikowania poszczególnych zestawów. Szukając czegoś dla dorosłych, warto na to zwrócić uwagę. Będzie to przede wszystkim kategoria 18+ i 16+, ale nawet 12-14 lat często także nada się dla starszych konstruktorów. Jednak nie tylko to ma znaczenie. W przypadku LEGO dla dorosłych ważne są detale budowanych modeli. Liczy się więc ilość elementów w jednym opakowaniu, których może być od kilkuset do nawet kilku tysięcy. Poza tym klocki mają niewielkie rozmiary. W efekcie powstałe konstrukcje zaskakują swoją szczegółowością i wiernym odwzorowaniem rzeczywistości. To ważne, zwłaszcza gdy z klocków tworzy się budynki, pojazdy, sceny z filmów czy znane postacie. Jest coś jeszcze, co wyróżnia klocki LEGO dla dorosłych. To tematyka poszczególnych serii, która krąży wokół popkultury, sztuki, nowych technologii, architektury i motoryzacji.

Jakie są serie klocków LEGO dla dorosłych?

LEGO stworzyło kilka serii klocków dla dorosłych, które można podzielić przede wszystkim ze względu na tematykę. Znajdzie się tu coś dla każdego!

Architektura – LEGO Architecture/LEGO Creator

Interesujesz się architekturą? Jeśli tak, to seria LEGO Architecture jest dla ciebie stworzona. Znajdziesz w niej słynne budowle z całego świata. Zestaw ze świątynią Tadż Mahal z 2022 elementami przeniesie cię do Indii. Efekt będzie zaskakujący! Możesz też zbudować znane nowojorskie budynki, jak Empire State Building lub Statua Wolności, ale też wieżę Eiffla, drapacze chmur z Dubaju czy panoramę Londynu. Dzięki LEGO Architecture możesz podróżować bez wychodzenia z domu.

Podobne wrażenia zapewnia seria LEGO Creator, która umożliwia wybudowanie np. spektakularnego stadionu piłkarskiego Manchesteru United z aż 3898 klocków!

 

LEGO Architecture, Tadż Mahal, 21056

 

Motoryzacja – LEGO Technic

LEGO Technic to przede wszystkim motoryzacja, a więc samochody i motocykle, ale też maszyny budowlane, jachty czy inne środki transportu. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych serii, w której modele są wyjątkowo realistyczne nie tylko za sprawą wiernych detali, ale też dzięki dodatkowym elementom. W zestawie z czerwonym Ferrari 488 GTE pojazd buduje się z 1677 klocków. Auto ma otwierane drzwi i maskę, ruchomą kierownicę, a nawet silnik V8. Gotowa konstrukcja z powodzeniem może być wyeksponowana na półce w biurze fana motoryzacji.

 

LEGO Technic, Ferrari 488 GTE, 42125

 

Nauka i technika – LEGO Creator

Jeśli pasjonujesz się nauką i techniką, to koniecznie zobacz serię LEGO Creator, a konkretnie te zestawy, w których znajdziesz zaawansowane pojazdy kosmiczne i maszyny wykorzystywane przez NASA np. lądownik księżycowy Apollo 11. To kolekcjonerski model z ruchomymi elementami i licznymi szczegółami jak amerykańska flaga oraz figurki astronautów. Całą serię wyróżnia opcja 3w1, która pozwala zbudować trzy różne modele z jednego zestawu klocków.

 

LEGO Creator Expert, Lądownik księżycowy Apollo 11 NASA, 10266

 

Sztuka i design – LEGO Ideas/LEGO Art

Osoby o artystycznej duszy na pewno będą zachwycone możliwościami, jakie dają klocki LEGO dla dorosłych. Od pewnego czasu hitem jest botaniczna kolekcja, będąca częścią serii LEGO Ideas, w której znajduje się słynny już kolorowy bukiet kwiatów oraz drzewko bonsai. LEGO Ideas to także piękne przedmioty codziennego użytku, jak maszyna do pisania w stylu retro i fortepian, w całości zbudowane z klocków.

 

LEGO Creator, Bukiet kwiatów, 10280

 

Z kolei miłośników sztuki na pewno ucieszy niezwykle kreatywna seria LEGO Art. To klocki, które nawiązują do popkultury, a gotowe konstrukcje mają formę portretów znanych osób oraz postaci z filmów i bajek. Jest tu m.in. Myszka Miki Disneya, portretu Marilyn Monroe autorstwa Andy’ego Warhola oraz muzycy The Beatles. Zestawy z tej kolekcji zaskakują ilością elementów, których może być nawet ponad 4 tysiące. To propozycja idealna dla każdego, kto marzy o wyciszającym zajęciu na długie godziny.

 

LEGO Art, Marilyn Monroe Andy'ego Warhola, 31197

 

Filmowe hity

Z myślą o fanach kina powstały klocki LEGO na licencjach. Dla miłośników Gwiezdnych Wojen idealną propozycją są klocki LEGO dla dorosłych z zestawem do zbudowania hełmu Darth Vadera. Natomiast pasjonaci skomplikowanych konstrukcji, docenią wyjątkowo szczegółowy Sokół Millennium Hana Solo, składający się z 7500 elementów! W kolekcji LEGO nie mogło też zabraknąć czegoś dla fanów Harrego Pottera. Model Zamku Hogwart z ponad 6 tysięcy klocków to gratka dla każdego miłośnika skomplikowanych konstrukcji oraz przygód młodego czarodzieja.  

 

LEGO Harry Potter, Zamek Hogwart, 71043

 

Wśród zestawów odnoszących się do słynnych produkcji filmowych i telewizyjnych, znajdzie się też coś dla fanów „Przyjaciół”. Ta kolekcja, z serii LEGO Ideas, powstała z okazji 25-lecia serialu. Zestaw Central Perk to słynna kawiarnia, w której spotykali się tytułowi przyjaciele. Teraz i ty możesz zajrzeć do jej wnętrza!

 

LEGO Ideas, Central Perk, 21319

 

Zestawy LEGO na Boże Narodzenie

Każdego zachwyci urocza kolekcja LEGO dla dorosłych z serii Creator, która doskonale oddaje ducha Bożego Narodzenia. Gotowe konstrukcje będą oryginalną dekoracją świąteczną domu. Z zestawami LEGO Wizyta Świętego Mikołaja czy Domek elfów można zbudować piękne, pełne zachwycających detali modele baśniowych domków okrytych śniegiem. Podczas budowania poczujesz magię nadchodzących świąt.

Warto przy okazji wspomnieć o okolicznościowych klockach LEGO, które, choć są przeznaczone dla konstruktorów już od 9 roku życia, na pewno będą ciekawym uzupełnieniem świątecznej kolekcji dla dorosłych. Mowa o zestawie z bożonarodzeniowym wieńcem, który można zawiesić na drzwiach lub zamienić w wieniec adwentowy z 4 świecami dołączonymi do kompletu.

 

LEGO Creator Expert, Wizyta Świętego Mikołaja, 10293

 

LEGO dla dorosłych to nieograniczone możliwości kreatywnej zabawy. Spraw sobie przyjemność i daj się ponieść wyobraźni z wymarzonym zestawem klocków albo podaruj oryginalny prezent bliskiej osobie.

Zdjęcie okładkowe: mat. promocyjne LEGO