Wielkanoc tuż, tuż. A to doskonała okazja do tego, by najbliższych obdarować choćby symbolicznymi upominkami. Szczególnie zasługują na nie ci najmłodsi – bez względu na to, czy pochodzisz z regionu Polski, w którym Wielkanocny Zajączek wręcza prezenty, czy nie.

Dla szukających prezentowych inspiracji przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Pomiędzy nimi na pewno znajdziesz rewelacyjny upominek dla młodszego i starszego dziecka.

Książkowe upominki

Książka to doskonały prezent, bez względu na okazję. Szczególnie, że wydawnictw, które pokocha każde dziecko przybywa każdego roku.

My polecamy zwłaszcza:

Magia filmowego świata

Jeśli nie książka, to polecamy dobry film animowany. Możecie go obejrzeć wspólnie w wielkanocną sobotę, niedzielę czy poniedziałek.

Warte uwagi są takie nowości, jak na przykład:

  •  „W głowie się nie mieści” – ta animacja zdobyła tegorocznego Oscara jako najlepszy film animowany. Naprawdę rewelacyjna!
  • Mały książę” – najnowsza filmowa adaptacja „Małego Księcia” Antoine De Saint Exupery’ego. Piękne, wzruszające i pouczające.
  • Jej wysokość Zosia” – Zosia spotyka księżniczki z disneyowskiego świata. A to dopiero początek jej przygód! Pozwól swojej pociesze odkryć w sobie prawdziwą księżniczkę!
  •  „Tajemniczy ogród” – adaptacja powieści Frances Hodgson Burnett po mistrzowsku wyreżyserowana przez Agnieszkę Holland – nie tylko dla najmłodszych!

Rzeczywistość niewirtualna, czyli gry planszowe

Jeśli na myśl o grach robisz kwaśną minę, uspokajamy: nie chodzi nam o gry komputerowe. Zadbaj o to, by Twoja pociecha oderwała się od nowoczesnych technologii w świąteczne dni, fundując jej rozrywkę z grami… planszowymi.

Rozrywkę dla całej rodziny zagwarantują np.:

  • Pędzące ślimaki” – kontynuacja przebojowych „Pędzących jeży” oraz „Pędzących żółwi”, przeznaczona dla 3 – 5 graczy.
  •  „Jenga: refresh” – by wygrać, musisz się wykazać sprytem, cierpliwością i opanowaniem. Czy to Ty przewrócisz wieżę? A może wyjdziesz z gry obronną ręką?
  • Gra edukacyjna Było sobie życie” – kojarzysz rewelacyjną serię animacji, pokazujących jak pracuje nasz organizm? Teraz jej bohaterowie czekają na Ciebie na planszy do gry. Zacznijcie zabawę i nauczcie się więcej o swoim ciele!
  • Rebel” – gra logiczna dla młodszych i starszych, która stała się przebojem ostatnich lat. Spróbuj zagrać choć raz, by wciągnąć się w tę zabawę bez reszty!

Więcej inspirujących prezentów dla najmłodszych, nie tylko na "Zajączka", czeka na Ciebie na empik.com. Zajrzyj i zamów jeszcze dziś!