Filmowo-sentymentalną podróż czas zacząć:
 

Król lew

Klasyk. Sami oglądaliśmy go w dzieciństwie, by teraz nasze dzieci mogły znów wkroczyć do egzotycznej dżungli i poznać jej mieszkańców. Przepiękna ścieżka dźwiękowa, barwne animacje, historia, która wzruszy każdego i nieprzemijalne wartości, takie jak rodzina, przyjaźń, miłość, lojalność i… hakuna matata!
Warto sobie przypomnieć film, tym bardziej, że fabularna wersja „Króla Lwa” ma pojawić się w naszych kinach już za rok. Jesteśmy jej ogromnie ciekawi!

 

Niekończąca się opowieść

Kto z Was na długo po seansie nie nucił pod nosem „Nerver ending story” i nie marzył o przejażdżce na wielkim, latającym psie? Ta historia nigdy się nie skończy, nigdy nie przestanie być aktualna, choć efekty specjalne mocno się rozwinęły od tamtej pory (z ciekawości warto to sprawdzić).  Niesamowita baśń i kraina magii, do które aż chce się powrócić.

 

Przygody Kubusia Puchatka

Oglądając bajki, takie jak ta, nie sposób się nie uśmiechnąć. W Stumilowym Lesie każdy znajdzie bohatera podobnego do siebie i każdy stamtąd wyniesie przydatną naukę, dobrą radę, dawkę pozytywnej energii. Kto jest Wam najbliższy – żartobliwy i beztroski Kubuś, wiecznie smutny Kłapołuchy, a może rozbrykany Tygrysek? Kogo z nich lubiliście najbardziej?
Oglądając tę bajkę mamy wrażenie jakbyśmy wertowali książkę z niezwykle pięknymi ilustracjami, które… ożyły.

 

Harry Potter

Z Harrym jest trochę jak z Kevinem, „Kevinem samym w domu”. Świąteczna historia chłopca, którego rodzice zapomnieli zabrać ze sobą w podróż, jest ciągle powtarzana przez telewizję. Choć znamy ją na pamięć, wiemy gdzie i kiedy pojawi się pułapka na złodziei, to za każdym razem lubimy to oglądać. Podobnie jest z losami młodego czarodzieja – opowieść, którą wielokrotnie już widzieliśmy na szklanym ekranie, słyszeliśmy (lub czytaliśmy), jednak ma w sobie tyle magicznego magnetyzmu, że za każdym razem znów z przyjemnością do niej wracamy. A ona wpisała się już do kanonu kinematografii.

 

Odlot

Szukacie wzruszające bajki, na które nie będzie nudziło się żadne pokolenie? Ponadczasowej historii o przyjaźni i miłości, czyli coś dla młodszych i starszych? Mamy dla Was odlotowy film! Tu się uśmiejecie i popłaczecie, a scena z balonami na zawsze już zostanie w Waszej pamięci…

 

Ratatuj

A może coś z innej beczki? Szczur, który ciężką pracą chce spełnić swoje marzenia o karierze kucharza. Brzmi absurdalnie? Wcale nie, to będzie fantastyczna przygoda! W dobie fascynacji kulinariami i wyścigu szczurów ta bajka świetnie się sprawdzi. Zabawna historia, francuskie klimaty, potrawy rodem z Master Chefa i przeuroczy gryzoń to gwarancja pysznej zabawy dla całej rodziny!

 

Toy story

Czy zabawki mają swoje życie? Tak i to jeszcze jakie! Historia ta nauczy maluchy dbania o zabawki, szanowania przedmiotów, a także pokaże co to prawdziwa przyjaźń i zgrana paczka. Dzieci poczują się tutaj jak w zabawkowym raju, a do dorosłych twórcy puszczają oczko i sporo znajdzie się tu smaczków i żartów, które zrozumieją tylko dojrzalsi widzowie.
Warto w Dniu Dziecka, za sprawą tego filmu, przenieść się do beztroskiego świata dzieciństwa!

 

A Wy macie swoje ulubione bajki-klasyki?