Kochaj mnie czule”, Gabriela Gargaś

Najnowsza propozycja jednej z najpopularniejszych polskich autorek powieści obyczajowej reklamowana jest hasłem „Tę historię napisało samo życie” i nie ma tu żadnej przesady: Gabriela Gargaś stworzyła ją na podstawie opowiadania nadesłanego w ramach konkursu „Opowiedz nam swoją historię”. Poznajemy więc Natalię i Pawła, pozornie szczęśliwe małżeństwo, które staje w obliczu próby, kiedy u Natalii wykryta zostaje groźna choroba. W specjalistycznej klinice spotyka swoją młodzieńczą miłość, Szymona, który jest dzisiaj profesorem okulistyki. Kilka lat później na świat przychodzi syn Natalii i Pawła, jednak małżonkowie zaczynają się od siebie oddalać. Pewnego dnia Paweł odchodzi, pozostawiając po sobie tajemnice i długi. Natalia walczy zaś o odbudowanie życia, które legło w gruzach i o szansę na nową, tym razem szczęśliwą, miłość.

 

Kochaj mnie czule (okładka miękka)

 

Mister”, E.L. James

Matka chrzestna książkowych erotyków dla kobiet powraca z kolejną powieścią. Bogaty biznesmen i arystokrata, Maxim Trevethick, na co dzień otaczający się mnóstwem atrakcyjnych kobiet, poznaje skromną i tajemniczą pokojówkę, Alessię Demachi. Nielegalna albańska imigrantka musi ukrywać się przed ścigającymi ją przestępcami, w czym pomaga jej oczywiście Maxim. Uczucie, które się między nimi rodzi, pełne jest namiętności i nowych doznań. Jednak szybko okazuje się, że mroczna przeszłość, którą oboje skrywają, staje na drodze do wspólnego szczęścia. Tak jak w poprzednich książkach E.L. James, czyli w słynnej serii „50 Twarzy Greya”, „Mister” pełen jest sugestywnych opisów zmysłowych scen, które mają na celu pobudzenie wyobraźni czytelnika w zasadzie od pierwszej do ostatniej strony. Podobieństwa do sagi o Anastacii Steele i Christianie Greyu nie są przypadkowe: szkice najnowszej powieści James miały powstać jeszcze przed debiutancką powieścią, która przyniosła jej międzynarodową sławę.

 

Mister (okładka miękka)

 

Ich zwycięstwa. Dziewczyna spotyka księcia. Tom 3”, Tessa Dare

Tessa Dare to jedna z najpopularniejszych autorek powieści z gatunku romansu historycznego, mogąca pochwalić się miejscem na listach Bestsellerów „New York Timesa” i USA Today. Ma na swoim koncie także prestiżowe nagrody, m.in. statuetkę RITA dla najlepszej powieści romantycznej oraz laur przyznawany przez czytelniczki magazynu „Romantic Times”. Słowem: jeżeli romans historyczny, to tylko autorstwa Tessy Dare. Teraz oddaje w ręce odbiorczyń na całym świecie trzeci tom sagi „Dziewczyna spotyka księcia”, w którym życie namiętnej i oddanej dobru zwierząt lady Penelope Campion do góry nogami wywraca zimny i wyniosły książę Gabriel Duke. Nazywany „Księciem zniszczenia”, początkowo nieprzystępny i nieufny, powoli oddaje swoje serce czułej i cierpliwej sąsiadce. Lady Penelope, która obiecała sobie, że z Gabrielem łączyć będą ją jedynie sprawy zawodowe, powoli zatraca się we wszechogarniającym uczuciu. Na jaw wychodzą również mroczne sekrety księcia, z których konsekwencjami nie umie sobie poradzić. „Ich zwycięstwa. Dziewczyna spotyka księcia. Tom 3” to kolejny światowy bestseller Tessy Dare, który zachwycił czytelniczki na całym świecie.

 

Ich zwycięstwa. Dziewczyna spotyka księcia. Tom 3 (okładka miękka)

 

Szpieg”, Daniele Steel

Czempionka światowej literatury obyczajowej, która wydała prawie 180 (!) książek, z czego ponad 140 stanowią powieści. W czasie swojej niemalże 50-letniej kariery (debiutancka powieść, „Powrót do domu”, ukazała się na amerykańskim rynku w 1973 roku i doczekała się adaptacji filmowej sześć lat później) jej dzieła rozeszły się ponad 800 tysiącach egzemplarzy, przetłumaczono je na 43 języki, a 25 stało się kanwą dla filmów (zarówno kinowych, jak i telewizyjnych). W swojej najnowszej powieści „Szpieg”, Steel przenosi nas w czasy przedednia drugiej wojny światowej, kiedy to piękna Alexandra Wickham przyjmuje propozycję brytyjskiego wywiadu i zostaje jedną z jego najpiękniejszych oficerek. Wysyłana na niebezpieczne misje w egzotycznych miejscach nie spodziewa się, że wykonując swoje szpiegowskie obowiązki zakocha się bez pamięci.

 

Szpieg (okładka miękka)

 

Słodki kłamca”, Katarzyna Bester

Czy po zdradzie można odnaleźć nową miłość i namiętność? Katarzyna Bester w swojej debiutanckiej powieści prezentuje nam historię Stelli, nauczycielki tańca, która, odkrywając niewierność ukochanego, postanawia zostawić swoje dotychczasowe życie i „zacząć od nowa”. Los stawia jednak na jej drodze dwóch fascynujących mężczyzn: biznesmena Roberta, którego kawiarnia słynie z najlepszej w mieście kawy, oraz niezwykle uczynnego (i przystojnego) sąsiada Adama. Czego chcieć więcej? Niestety, Stella w każdym z nich widzi kolejnego potencjalnego „Słodkiego kłamcę”, który, podobnie jak jej były partner, chce ją oszukać i wykorzystać. Nie oznacza to jednak, że nie może dobrze się bawić, próbując rozszyfrować intencje jednego i drugiego. Przy okazji zaś może okazać się, że czasem warto dać życiu drugą szansę.

 

Słodki kłamca (okładka miękka)

 

Osiem”, Radka Trestikova

Nieoczywista komedia kryminalna, w której powaga miesza się z groteską, łzy ze śmiechem, a wielkie, trudne pytania z banalnymi odpowiedziami – wszystko to w scenerii pięknej i magicznej Pragi. „Osiem” Radki Trestikovej jest jednym z największych czeskich bestsellerów ostatnich lat, który wreszcie doczekał się polskiego wydania. Autorka wciąga widza zarówno ciekawą historią, w której gówna bohaterka zostaje postrzelona przez nieznanego sprawcę, jak i błyskotliwymi dialogami oraz zwrotami akcji. O usiłowanie zabójstwa podejrzani są wszyscy: narzeczony, najlepsza przyjaciółka i rodzina, w której pracowała jako opiekunka do dzieci. Dobra propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalne poczucie humoru oraz głębsze spojrzenie na gatunek, jakim jest kryminał. W samych tylko Czechach „Osiem” sprzedało się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy.

 

Osiem (okładka miękka)