Oto książki – poradniki, biografie, albumy, nowości, klasyki i bestsellery, które każdy miłośnik motoryzacji powinien mieć.

 

Miłośnicy czterech kółek. Jak mądrze kupić, właściwie serwisować i tanio naprawić swoje auto

 

Michał „Michu” Jesionowski – popularny youtuber, miłośnik aut, właściciel warsztatu, znający się na samochodach od strony teoretyczne i praktycznej, wydał właśnie pierwszą książkę. Rozprawia się w niej z mitami motoryzacyjnymi, przekazuje przydatną wiedzę, np.: jak samodzielnie naprawiać samochód i zostać mechanikiem we własnym warsztacie, jak bezpiecznie podróżować, jak mądrze oraz tanio kupić auto i nie dać się przy tym oszukać.
Zarówno zaczynający przygodę z motoryzacją, jak i ci, którzy znają się dobrze na czterech kółkach znajdą tu wiele interesujących informacji.

 

Zakup bezwypadkowy. Jak kupić używany samochód i nie żałować

 

Jeśli wiemy, że ktoś z naszych bliskich planuje zakup auta lub często wymienia samochody – ta pozycja może okazać się niezwykle przydatna. Poradnik napisał Jacek Balkan, który zna dobrze polskie realia handlu i rynku motoryzacyjnego.
Dlaczego tak trudno w o porządny, używany samochód? Jaka marka będzie dla nas odpowiednia? Jak wybrać model bezwypadkowy lub z pełną informacją, co i kiedy było naprawiane, z oryginalnym, udokumentowanym przebiegiem, w dobry stanie technicznym? Jak uchronić się przed oszustwem? Poznajcie sztuczki i techniki handlarzy, praktyczne porady i odkryjcie sposób na bezpieczny zakup, dzięki któremu zaoszczędźcie pieniądze oraz czas.

 

Jak prowadzić. Niezrównany poradnik napisany przez byłego Stiga

 

Ben Collins należał do Ekipy Top Geara, jeździł w Le Mans i NASCAR, prowadził Batmobila i dublował samego Jamesa Bonda w pościgach samochodowych. Uchodzi za jednego z najlepszych kierowców światowych. W swojej książce radzi jak jeździć lepiej, choć niekoniecznie szybciej. Jak jeździć sprawniej, oszczędniej i bezpieczniej, bez względu na to czy nasza przygoda z motoryzacją się dopiero zaczyna czy trwa już od lat. To fascynujący poradnik dla każdego kierowcy. Znajdziecie tu wszystko, czego nie wiedzieliście o autach.



Mechanik. Marc „Elvis” Priestley


Ukryty stetoskop przykładany do maszyny tankującej, wojskowe systemy szyfrowania wprowadzone w obawie przed szpiegami czy kombinezony przygotowane przez Europejską Agencję Kosmiczną. Tam, gdzie o wyniku decydują ułamki sekund, każda trik, pomysł mogą być na wagę złota.

Marc „Elvis” Priestley przez prawie dekadę był mechanikiem McLarena i był częścią wielkiego świata najsłynniejszych samochodowych wyścigów. Imprezował z Schumacherem i innymi kierowcami. Za swe wybryki kilka razy o mało nie wyleciał z pracy. Był naocznym świadkiem wojny między Hamiltonem i Alonso, a także przyjaźnił się z gwiazdami sportu. Widział i przeżył wiele. Po odejściu z Formuły 1 postanowił podzielić się ze światem swoimi tajemnicami, kulisami pracy. Przekonajcie się, jak niesamowite są to historie.
 

Enzo Ferrari. Wizjoner z Maranello

 

Poznajcie króla motoryzacyjnej potęgi - stworzona przez niego marka zachwyciła cały świat, sprawiając, że jej mocy, szybkości oraz elegancji nie mógł się oprzeć nawet Jan Paweł II.
Enzo Ferrari miał słabość do kobiet i aut. Był geniuszem, choć odrzucił ofertę Henry’ego Forda. Został ojcem marki, której samochody chciałby mieć każdy. Nikt nie mógł opowiedzieć tej historii lepiej niż jego syn. Fascynująca biografia.

 

Legendarne samochody

 

Ta pięknie wydana książka zachwyci i zaciekawi każdego. Znajdziecie w niej wybór najsłynniejszych światowych modeli. To podróż przez historię samochodów – od tych na napęd po rozwój techniki w wieku XX i XXI, z uwzględnieniem okresu II wojny światowej oraz PRL-u, do obecnych i kultowych pojazdów, a także przeglądając auta gwiazd. Autor snuje też tezę, jak powinien wyglądać pojazd na miarę XXI wieku oraz jakie wyzwania stoją przed największymi koncernami samochodowymi. Nie zabraknie klasyków, takich jak:  Rolls-Royce Silver Ghost, Mercedes-Simplex, Ford T, Tatra 87, Bentley Mark VI, Wołga GAZ 21, Smyk, Fiat Topolino, Chevrolet Malibu, Ford F-150, Hummer H1, Audi A1.

 

Uczę się, bawię, przyklejam. Auta, motocykle, ciężarówki

 

A jeśli mamy młodego fana samochodów lub chcemy w nim od małego zaszczepić miłość do aut  - z pewnością spodoba mu się propozycja, taka jak ta. W serii „Uczę się, bawię, przyklejam” dziecko znajdzie w środku zaskakujące ciekawostki o samochodach oraz mnóstwo zadań, które rozwijają kreatywność. Dodatkowo poznaje modele aut i ma styczność z różnymi pojazdami i jednośladami, autami osobowymi i wielkimi ciężarówkami. Można też wspólnie poczytać historie, a całość uatrakcyjnią kolorowe naklejki. Młody pasjonat motoryzacji będzie zachwycony!