Autorka: Beata Giska

 

W internecie, gdzie jesteśmy anonimowi, czujemy się pewni siebie. W świecie realnym,  często jednak pojawia się nieśmiałość i trudniej zapanować nad emocjami, kiedy każdy widzi naszą twarz. Stresują nas momenty, gdy musimy coś powiedzieć publicznie, kiedy spotykamy obcych ludzi. Jak nauczyć się pewności siebie? Taka umiejętność przyda się w szkole, pracy, w życiu zawodowym oraz prywatnym.

 

  • Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku

 

 

Poradnik

 

To najnowszy poradnik Stefanie Stahl – niemieckiej psychoterapeutki, autorki bestsellerowych książek, po które sięgnęło już ponad 1,5 miliona czytelników! Jej wcześniejsze tytuły były popularne również w Polsce. Odbiorcy pokochali: „Kochaj najlepiej, jak potrafisz” i „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”.

W nowej publikacji autorka opisuje sytuacje z życia wzięte, by łatwiej uzmysłowić nam nasze problemy i pomóc znaleźć dla nich rozwiązanie. Tym razem pokazuje jak walczyć z niską samooceną, jak pozbyć się obaw, otworzyć się i zacząć wyrażać swoje myśli i uczucia. Podpowiada też, jak zbudować własne poczucie wartości oraz stać się w końcu pewnym siebie.
 

  • Trening Jaguara. Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele

 

Trening jaguara

 

Zanim poznamy lepiej siebie – odkryjmy świat, inne kultury, filozofie i uczmy się od nich. Udajmy się w podróż do… Ameryki Południowej, a potem do własnego wnętrza.

Rdzenni mieszkańcy Amazonii mają ogromną więź z naturą. To właśnie przyroda jest dla nich źródłem inspiracji. Jednym z najważniejszych zwierzęcych przedstawicieli, do którego czują wielki respekt, jest jaguar. Indianie widzą w nim symbol wewnętrznej mocy, odwagi, pewności siebie. Dlatego to on został przewodnikiem po tej książce. Choć na początku może brzmieć to nieprawdopodobnie, zobaczycie, że będziecie zaintrygowani i zafascynowani dawnymi wierzeniami, przekonacie się też, jak obserwując naturę i żyjąc z nią w zgodzie, możemy nauczyć się swojej naturalnej siły, odwagi i mocy.

Jeśli nie jesteście fanami zwykłych poradników motywacyjnych, a lubicie czytać reportaże, dobre książki podróżnicze i czujecie w sobie chęć przemiany – sięgnijcie koniecznie po tę oryginalna pozycję Dagmary Gmitrzak, polskiej specjalistki od kreatywnych technik relaksacyjnych i radzenia sobie ze stresem.

 

  • Odkryj swoją wartość. 170 kroków do życia w radości 

 

Odkryj swoją wartość


 

Żeby pokochać kogoś lub poczuć się szczęśliwym, należy najpierw pokochać siebie. To jest podstawa do udanego życia i dalszego samorozwoju. Tylko jak zaprzyjaźnić się ze sobą? Jak zaakceptować własne niedoskonałości, a wady przekuć w zalety? Jak pozbyć się lęków, niepewności; odciąć się od przeszłości i zacząć nowe, lepsze życie?

Z pomocą przychodzi doświadczona amerykańska psycholog i psychoterapeutka – Judith Belmondt, która ujawnia sekrety oraz tajniki swojej pracy. Zdradza, jak uczy pacjentów odkryć swoją wartość, jak motywuje ich do działania.

Ta książka pozwoli zmienić nam myślenie o samym sobie, a kreatywne techniki budowania pewności siebie, sprawią, że łatwiej nam będzie osiągnąć spokój i szczęście.

 

  • Jak przestać się martwić i zacząć żyć  

 

Jak przestać

 

Dlaczego warto czytać książki motywacyjne? Dlatego, by za sprawą lektury  w łatwy i przyjemny sposób dowiedzieć się wielu ciekawych, przydatnych informacji, które mogą pomóc w życiu. Ten poradnik uświadomi nam, że zamartwianie się jest jak nałóg, jak palenie papierosów i inne złe nawyki, których – dla naszego zdrowia, w tym wypadku psychicznego – warto się pozbyć. Jak to zrobić? Przekonacie się na kartkach tego bestselleru, autorstwa Dale’a Carnegie.

Zamartwianie się często towarzyszy też osobom nieśmiałym, z niskim poczuciem własnej wartości, pesymistom. Nadmiernie obawiają się jak zostaną odebrani przez otoczenie. Boją się mówić o swoich potrzebach. Na zapas stresują się krytyką, wyśmianiem czy odrzuceniem. A to może prowadzić do depresji czy stanów lękowych… Jak przestać się martwić i zacząć żyć, będąc bardziej spokojnym, radosnym i pewnym siebie? Tutaj znajdziecie na to przepis!

 

  • Potęga pewności siebie. Doskonałe wyniki w każdej dziedzinie życia!

 

Potęga pewności siebie

 

Nieraz mamy poczucie, że moglibyśmy więcej zrobić, osiągnąć, zyskać w życiu, gdybyśmy tylko pokonali nieśmiałość, nie bali się odezwać czy mówić głośno o swoich pomysłach, sukcesach. Przez to mogliśmy stracić szansę na awans w pracy, na umówienie się z wymarzonym partnerem czy zdobycie uznania w większym gronie.

To tylko przykłady, bo pewnie każdy miał w swoim życiu takie sytuacje, kiedy żałował, że nie jest bardziej przebojowy, odważny czy potrafiący samemu się pochwalić i zaprezentować z jak najlepszej strony. Choć nieraz tłumaczymy sobie, że taki już mamy charakter, to jednak pewność siebie to umiejętność, której można się nauczyć. Ba, można ją nawet opanować do perfekcji, tak by móc realizować w końcu swoje wymarzone cele i pokonywać słabości. O tym wszystkim przekona was coach, trener motywacyjny – Brian Tracy – słynny kanadyjski twórca poradników z dziedzin psychologii sukcesu oraz rozwoju osobistego.

 

  • Jak przestać się bać. Dla introwertyków, nieśmiałych i tych, którzy odczuwają lęki społeczne

 

Jak przestać


 

Ta książka niech będzie drogowskazem, przełamaniem tematów tabu, motywacją do zmiany – do zadbania o siebie i swoich bliskich.

Osoby, które są nieśmiałe, wrażliwe, odczuwają lęki, kompleksy, często nie chcą rozmawiać z innymi o swoich problemach, wstydzą się tego. Dlatego ten poradnik ma na celu im pomóc. Pomóc zrozumieć co dzieje się w ich głowach, jak funkcjonują ich emocje, skąd biorą się obawy. A skoro poznamy problem i jego źródło, wtedy szukamy rozwiązania. I to również znajduje się w tej książce Ellen Hendriksen. Dzięki niej będziemy mogli opanować swój lęk, stawić czoła stresującym sytuacjom, odkryć nieznane dotąd pokłady spokoju, radości i pewności siebie.

 

  • Z wielką odwagą

 

Z wielką odwagą

 

„Wrażliwość to nie słabość, tylko siła!”. Brené Brown obala kulturowy mit takiego postrzegania wrażliwości i udowadnia, że tak naprawdę jest ona miarą naszej odwagi. Jest także miejscem narodzin miłości, radości, empatii, innowacji czy kreatywności.

Autorka wyjaśnia, że gdy odcinamy się od naszej subtelności, delikatności, prawdziwego charakteru, jaki mamy – dystansujemy się wtedy od doświadczeń nadających naszemu życiu sens. Bestseller New York Timesa, który warto przeczytać i który otworzy nam oczy. Zamiast wstydzić się swojej wrażliwości – doceńmy ją i miejmy odwagę mówić o niej głośno, z pewnością siebie.

 

  • Jak mówić o sobie dobrze. Opowiedz swoją historię i rozwiń skrzydła w życiu i biznesie

 

Jak mówić

 

Książka skierowana do kobiet, bo jak udowodniono – to panie zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. I to panowie częściej zajmują wyższe stanowiska, zakładają swoje firmy, są politykami, mówcami czy przywódcami i mają zwykle dużo mniej kompleksów niż płeć piękna. Dlaczego? Kobiety nie wierzą w siebie, ani że ich historie są ciekawe. Nie są też przyzwyczajone, żeby mówić o sobie dobrze.

Choć część z pań czytając ten opis może oburzyć się, czy pomyśleć, że one tak nie mają, to jednak ten problem dotyczy bardzo wielu kobiet na całym świecie. Poradnik, autorstwa Aleksandry Więcki, pomaga nauczyć się pewności siebie, wyzbyć obaw przed publicznym przemawianiem, a także ułatwia kontakty międzyludzkie i biznesowe.

 

  • Pewność siebie. Akceptuję, co czuję

 

Akceptuję, co czuję

 

Zadbajmy o rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Pomóżmy mu nauczyć się pewności siebie, by później nie obawiało się pójść do przedszkola, szkoły, nawiązać kontaktów z rówieśnikami. 

Książka ta skierowana jest do maluchów (3-5 lat). Czytelnikom uświadomi, jak dobrze poczuć się ze sobą i z innymi, jak poznać swoją wartość czy przełamywać bariery młodzieńczej nieśmiałości. Znajdzie się tu też sporo porad, wskazówek dla rodziców. Przydatna pozycja w wychowaniu i edukowaniu dzieci.
 

Jakie jeszcze ciekawe książki psychologiczne polecacie? Więcej artykułów o książkach znajdziesz w pasji Czytam.