Autor: Daniel Zielaskiewicz

Wakacje to idealny czas, który można poświęcić na nasze pasje. Dlatego wybraliśmy książki dla osób o różnych zainteresowaniach. Znajdzie się coś dla początkujących grafików, fanów k-popu czy zapalonych graczy. A w każdym z tych tytułów chodzi o rozwój i dobrą zabawę!

Tajemnica ukryta w dzienniku

Dziennik 49. Interaktywna gra książkowa” to jeden z najciekawszych projektów tego roku. Książka łączy w sobie elementy escape roomu, papierowej łamigłówki, a do tego  wciągającej fabuły. Do rozwikłania mamy tajemnicę, a dziennik jest jedyną wskazówką. Na kolejnych stronach oprócz logicznych zadań znajdziemy także kody QR, które pomogą nam dowiedzieć się, czy obce cywilizacja naprawdę istnieją. Dotarcie do końca tej niesamowitej interaktywnej opowieści z pewnością przyniesie nam wiele satysfakcji.

Dziennik 49. Interaktywna gra książkowa

Książka naszego życia

Trend rysowania własnego życiorysu opanował już cały świat. W Draw My Life wkręcili się m.in. youtuberzy, którzy za pomocą rysunków opowiadają swoją historię aż od czasów kołyski. My również mamy możliwość zilustrować nasze przeżycia dzięki „Draw My Life. Narysuj swoje życie”. Możemy zdać się na nasze umiejętności graficzne lub wpleść na kartkach fotografie czy naklejki. W ten sposób powstanie nasza pierwsza autobiografia, przez którą możemy wyrazić siebie oraz to, co dla nas najważniejsze. W książce znajdziemy podpowiedzi, ale najważniejsze to otworzyć głowę na wszelkie pomysły!

Draw My Life. Narysuj swoje życie

Wyzwanie na pomysłowość

Czasami nie brakuje nam pomysłów i celów, jakie chcielibyśmy zrealizować, jednak nie wystarcza motywacji, by wreszcie zacząć działać. Żeby znaleźć energię i realizować pasję powstała książka „Bądź najlepszy. To Twój kreatywny challenge”. Sukces nierzadko oznacza ciężką pracę, do której jeszcze trudniej nam się zmotywować. Dlatego autorzy książki namawiają, by używać narzędzi, które ułatwią start i podtrzymają chęć do działania. Są to np. prowadzenie statystyk pokazujących nam, jak wiele już zrobiliśmy w tym tygodniu czy miesiącu. Książka ma otworzyć nas na otoczenie, nauczyć dzielić się pasją z innymi – oni potem będą nas wspierać. Bez względu na to co nas interesuje, kreatywny challange pomoże nam uwierzyć w siebie, a także przysporzy w życiu radości.

Bądź najlepszy. To Twój kreatywny challenge

Coś dla fanów k-popu

Jeśli mamy swoich idoli – śledzimy ich twórczość oraz codzienność. Dzięki internetowi ciągle zbieramy nowe informacje o ulubionym zespole czy artyście. Fani k-popu, a konkretnie zespołu BTS, doczekali się świetnej pomocy w gromadzeniu faktów na temat boysbandu. „BTS i ja” to activity book, w którym możemy kompletować wszystko, co wiemy o siedmiu koreańskich piosenkarzach. Ponadto w książce znajdziemy psychotest, który podpowie, kto najlepiej nadawałby się na twojego kumpla, a także organizer stylisty, pozwalający stworzyć idealny strój na koncert. Książka „BTS i ja” została wymyślona przez fanów i dla fanów, którzy od teraz będą mogli każdy detal dotyczący zespołu zebrać w jednym miejscu.

BTS i ja

Jak dostać pozytywnego kopa?

Często brakuje nam inspiracji do działania. Godzinami przeglądamy internet lub po prostu gapimy się w sufit. Tymczasem wszystkie świetne pomysły, które zrodziły się w naszych głowach zbierają się gdzieś w kącie. Aby zmienić ten stan rzeczy wystarczy przestać być jedną z tych osób, które mają na wszystko „wywalone”. Choć rada wydaje się prosta, wymaga niemałego wysiłku. Żeby go podjąć, warto sięgnąć po książkę „Chcę być kimś! Czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”. To pierwsza część serii, mającej pomóc młodym ludziom w budowie wiary w siebie oraz odszukaniu inspiracji do działania. Często sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele możemy zdziałać. Wątpimy w nasze pomysły, boimy się wykonać pierwszy, najważniejszy krok. Książka ma nas sprowokować do działania, a także podpowiada jak rozwiązywać problemy. Kiedy trzeba, da nam też „kopa”, który pomoże ruszyć naprzód. Życie mamy jedno, a do tego jest zbyt krótkie – nie warto marnować go na gapienie się w sufit.

Chcę być kimś! Czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone

Lato to dobry czas na pobudzenie naszej kreatywności. Wszystkie zaprezentowane książki mają za zadanie pomóc nam w działaniu oraz obudzeniu naszych pasji. A odnalezienie tego, co nas interesuje to pierwszy krok do szczęścia.