Kobiety Mafii 2” to sequel filmu, który w 2018 roku okazał się kasowym hitem. Historia przedstawiająca silne, charyzmatyczne kobiety przyciągnęła do kin miliony widzów. W drugiej części zobaczymy ich dalsze losy i rozwinięcie wielu wątków. Co ciekawe produkcja „Kobiety Mafii 2” jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Akcja toczy się w różnych częściach świata, aż w sześciu krajach: w Polsce, Hiszpanii, Niemczech, Maroku, Kolumbii i Dubaju. To, co wyróżnia tę produkcję od innych filmów kina gangsterskiego to pierwszoplanowe kobiece postaci. Patryk Vega w swoich filmach udowadnia, że w polskim kinie jest miejsce na wyraziste   i mocne role kobiet.

 

Fenomen filmów Patryka Vegi

Patryk Vega to od kilku lat niekwestionowany król kina gangsterskiego w Polsce. Na jego sukces składa się kilka czynników. Przede wszystkim Vega doskonale rozumie polskiego widza i daje mu dokładnie to, czego ten oczekuje: filmy pełne akcji z amerykańskim rozmachem, ale mocno osadzone w realiach naszego kraju. Każdy jego kolejny obraz wywołuje wiele kontrowersji, a to co kontrowersyjne jest dla widzów ciekawe. Oprócz fanów do kina wybierają się także ci, którzy potem chcą móc zabrać głos w dyskusjach, których w przypadku filmów Vegi nigdy nie brakuje. Ponadto, grono amatorów tego rodzaju kina docenia przewidywalność produkcji Patryka Vegi. Widz wie, czego się spodziewać – ostrego kina i silnych emocji. Reżyser, zaspokaja potrzeby odbiorców żądnych mocnych wrażeń niczym organizatorzy starożytnych walk gladiatorów  – poprzez krew, pot i łzy – tyle, że na ekranie. Nie bez znaczenia są także ogromne kampanie reklamowe, które towarzyszą każdej z premier. O nowej produkcji Patryka Vegi po prostu trudno nie usłyszeć. To wszystko przekłada się na duży szum medialny   i rosnącą popularność tych filmów. Vega jest także, a może przede wszystkim bardzo dobrym producentem, który potrafi zauważać trendy i potrzeby widowni. Po podbiciu serc męskich widzów przede wszystkim przez powrót z kultowym „Pitbullem. Nowe porządki” w 2016 roku, reżyser zdecydował się zwrócić w stronę damskiej części odbiorców i stworzył film, w którym to postaci kobiet wysuwają się na pierwszy plan: „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Ten krok okazał się bardzo dobrych ruchem i rozpoczął nowy etap w karierze Vegi. Reżyser o kobietach opowiedział też w filmie i serialu „Botoks”, a także w świetnie przyjętej pierwszej części „Kobiet mafii”. Nic więc dziwnego, że na kolejną część filmu z kobietami w rolach głównych nie musieliśmy długo czekać.

 

Imponujące tempo pracy

Patryk Vega ma szansę zostać polskim monopolistą kina gangsterskiego – niezaprzeczalnie jest to gatunek, w którym reżyser najlepiej się czuje. Vega do tego stopnia sprawnie radzi sobie z kolejnymi produkcjami, że nikogo już nie dziwi nadzwyczajne tempo jego pracy – reżyser potrafi wyprodukować nawet 2-3 filmy rocznie. Chociaż premiera „Kobiet Mafii 2” jeszcze przed nami, Patryk Vega już wspomina o tym, że ma materiał na trzecią część. – „Zgłosiło się do mnie bardzo wiele osób, kobiet, związanych z przestępczością zorganizowaną. Opowiadały mi swoje historie. Niektóre były żonami, inne kochankami, jeszcze inne córkami gangsterów. Osobami, które rzeczywiście trząsły tym światem. Myślę, że mam teraz tyle materiału, że spokojnie starczy i na kolejną część filmu!” – mówi reżyser.

Ponadto, Patryk Vega pracuje obecnie nad fabularnym filmem, opowiadającym o pedofilii oraz nad dokumentem o siostrach Dominikankach.

 

Kup teraz

 

Co wydarzy się w drugiej części?

Przemyt narkotyków, porwania, zabójstwa – widzowie „Kobietach Mafii 2” na pewno nie będą narzekać na nudę podczas seansu. Gang Niani, granej przez Agnieszkę Dygant, będzie przygotowywał się do wielkiej akcji przemytniczej. Po tym, jak do Polski trafią olbrzymie ilości kokainy z Kolumbii, a towar zniknie w dziwnych okolicznościach, w kraju pojawi się żądna zemsty kolumbijka Aida. Kobieta szybko znajduje sojusznika – Mata, który w tej sytuacji odnajduje szansę na odbudowanie swojej pozycji w gangsterskim świecie. Ponadto, zobaczymy kontynuację historii spuchniętej Anki, która wychodzi z więzienia i musi od nowa ułożyć swoje życie. Jednym z głównych wątków filmu będzie również romans, przebywającej w Maroku Siekiery z bojownikiem państwa islamskiego, Amirem. Po jego niespodziewanej śmierci w akcji z udziałem komandosów GROM-u, kobieta postanawia się zemścić i powraca do Polski.

 

Przede wszystkim silne kobiety

Kobiety Mafii 2” to przede wszystkim film o silnych kobietach. Przedstawienie gangsterskiego świata z damskiej perspektywy jest oryginalnym zabiegiem, który zapewnia zainteresowanie szerokiej grupie widzów. Obraz ukazuje przekrój osobowości i motywacji kobiet. W filmie zobaczymy dalsze losy znanej z pierwszej części spuchniętej Anki, żony Cienia (Katarzyna Warnke), która na naszych oczach przejdzie dużą metamorfozę. Doświadczona przez więzienie i szpital psychiatryczny nie będzie już tak naiwna jak w pierwszej części. Daria Wawrzyniak (Agnieszka Dygant), która w pierwszej części była opiekunką syna Cienia, po czym została wchłonięta przez gangsterski świat, w „Kobietach Mafii 2” będzie pełną parą zarządzała gangiem pod pseudonimem nawiązującym do jej poprzedniego zajęcia – „niania”. Jednym z głównych wątków są też losy Siekiery (Aleksandra Popławska), której szczęście po raz kolejny raz zostanie brutalnie zburzone.

 

„Kobiety” Vegi

O rolach w filmach Patryka Vegi marzy wiele aktorek (aktorów również). Przede wszystkim obecność w tych produkcjach gwarantuje pojawienie się na dużym ekranie i milionową widownię. Dla wielu to także szansa na wyrwanie się z zaszufladkowania, co bardzo często zdarza się aktorom. Tak właśnie było w przypadku Agnieszki Dygant, która głównie była kojarzona z komediowymi rolami czy Katarzyną Warnke, która dzięki udziałowi w filmach Vegi zyskała szansę na pokazanie się szerszej widowni.

 

Kogo zobaczymy w „Kobietach Mafii 2”?

W filmie, obok znanych z pierwszej części: Agnieszki Dygant, Katarzyny Warnke, Aleksandry Popławskiej, zobaczymy również latynoamerykańską gwiazdę – znaną z serialu „Luz Maria” –  Angie Cepedę, a także Aleksandrę Grabowską, która po raz pierwszy pojawi się na wielkim ekranie. Jeśli chodzi o męską część obsady, to wśród niej pojawią się takie nazwiska jak: Piotr Adamczyk, Janusz Chabior, Enrique Arce, Krzysztof Czeczot, Damian Kret, Patryk Pniewski, Otar Saralidze oraz znany kulturysta Michał Karmowski.

 

Czy film okaże się komercyjnym sukcesem?

Pierwsza część Kobiet Mafiiw ciągu trzech pierwszych tygodni od premiery przyciągnęła do kin prawie 2 miliony widzów. Ten imponujący wynik daje duże nadzieje na to, że druga część spotka się z podobnym zainteresowaniem.