Planner dla ucznia – dlaczego jest tak ważny?

W dzisiejszych czasach od najmłodszych lat uczymy dzieci samodyscypliny, a także staramy się rozwijać pasje i talenty maluchów. Już w przedszkolu lista zajęć bywa imponująca, nie mówiąc o szkole. Chodzi się nie tylko na lekcje, ale na liczne kółka naukowe czy dodatkowe zajęcia – sportowe, językowe, plastyczne. Do tego dochodzą domowe obowiązki, szkolne sprawdziany, o których nie można zapomnieć, czy jak to bywa u młodzieży – bogate życie towarzyskie. Łatwo się pogubić. Dlatego warto pomyśleć o kalendarzu, w którym czy to maluch czy nastolatek, zapisze wszystko co dla niego ważne.

Nowoczesne plannery łączą w sobie funkcję kreatywnych książek i notatników z rozpiskami dziennymi, tygodniowymi, miesięcznymi. Wszystko to przyda się do szkoły – zarówno podstawowej, jak i liceum czy na studia. W ten sposób nie tylko nauczymy dziecko porządku, systematyczności, ale też planowania i rozsądnego organizowania swojego czasu. Dodatkowo kalendarze szkole są pięknie wydane – designerskie okładki, modne wzory, w środku bajkowe motywy, zadania na każdy dzień lub cytaty z ulubionych powieści. Prowadzenie zapisków w takim kajecie pomoże też rozwijać graficzne zdolności i sprawi przy tym sporo frajdy.

Jaki kalendarz zatem wybrać? Zobaczcie nasze propozycje.


Kalendarze szkolne odpowiednie do wieku

Przygodnik Neli 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą

Nela - młoda podróżnicza – to autorka uwielbiana przez młodych czytelników. Dziewczynka wraz z rodzicami podróżuje po świecie, spotyka dzikie zwierzęta, zwiedza odległe krainy, poznaje egzotyczne kultury. Wszystko to opisuje w swoich bestsellerowych książkach. Teraz, w nietypowym kalendarzu, dzieli się swoimi przemyśleniami z podróży, przekazuje ciekawostki przyrodnicze, zachęca dzieci do kreatywnych zabaw, prowadzenia własnych dzienników i poznawania świata każdego dnia.

Dla kogo: zerówka (w przypadku prowadzenia razem z rodzicami), młodsi i średni uczniowie szkoły podstawowej

Przygodnik Neli 2019/2020. 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą - Nela
 

Kalendarz szkolny z leniwcem (limitowana kolekcja Empiku)

W zeszłym sezonie królowały lamy, a najmodniejszym wzorem tego sezonu jest inny zwierzak – leniwiec. To główny motyw tego wydania. W środku znajduje się bajecznie kolorowy kalendarz w formie kołonotatnika. Wnętrze zdobią rysunki z głównym bohaterem i jego zabawne „złote myśli”.

Dla kogo: uczniowie starszych klas szkoły podstawowej 

Kalendarz szkolny motywacyjny

Czasem w szkole przyda się motywacja, zachęcenie do działania, nauki. Zresztą każdemu potrzebna jest dawka pozytywnej energii, dobre rady i książkowy motywator.
W kalendarzu znajduje się miejsce na notatki, a każdy dzień wzbogacony jest cytatami słynnych ludzi, wynalazców.

Dla kogo: licealiści, studenci, a nawet i dorośli


 

Neon jungle, kalendarz 2019/2020

Klasyczny, standardowy kalendarz książkowy w pięknej okładce z modnym printem. Jedna strona to tygodniowa rozpiska dni; a druga, sąsiadująca kartka – miejsce na notatki. Elegancko wydany, bez dodatkowych tekstów w środku, z dużą ilością miejsca na własne rozpiski, plany. Spodoba się każdemu i pozwoli odnaleźć się w dżungli codziennych obowiązków.

Dla kogo: uniwersalny kalendarz dla uczniów i nastolatków


Kalendarz biurkowy, Mały Książę

Jedni wolą kalendarze w formie książkowej, mieszczące się w plecaku, inni wybierają kalendarze na biurko, na które zawsze można spojrzeć w trakcie nauki, odrabiania lekcji czy pracy. Każda strona to odrębny miesiąc, a przy poszczególnych datach można dopisywać swoje plany na dany dzień. Całość ozdobiona jest ilustracjami i aforyzmami z „Małego Księcia”.

W podobnym formacie można dostać kalendarz biurkowy z Muminkami, Kotem Simonem czy innymi kolekcjami.

Dla kogo: uniwersalny kalendarz dla uczniów i nastolatków


Planner tygodniowy, Kubuś i Przyjaciele

Nowoczesna wersja tradycyjnego kalendarza. Warto go położyć na biurku lub zawiesić obok na ścianie. Wpisuje się w nim zadania na dany tydzień (nie ma dat, są tylko dni), a po upływie czasu wyrywa się kartkę i uzupełnia nową. Planner sprawdzi się na plan lekcji, zajęć, notatki. Stron jest wiele – nie ma problemu przy zmianach planów. Można uzupełnić kilka kartek z rozpiską na dany tydzień, np. wręczyć je każdemu członkowi rodziny lub część nosić ze sobą w tornistrze, część zostawić w domu, tak, by najważniejsze informacje mieć zawsze przy sobie, kiedy tylko je potrzebujemy.

Dla kogo: uniwersalny kalendarz dla uczniów i nastolatków


 

A wy jaki kalendarz będzie mieć na ten rok szkolny?