Do wykonania ozdobnego wianka w kolorach wiosny przygotuj:

 

Krok 1

Przygotuj podstawę. Najprostszym sposobem na podstawe pod wianek jest wykorzystanie sztywnego kartonu, na którym rysujemy dwa okręgi. W tym przypadku średnica mniejszego okręgu ma 16cm, a większego 30 cm. Narysowaną bazę wycinamy (środek najłatwiej wykroić nożykiem).

 

Krok 2

Szary karton zdecydowanie lepiej wygląda ozdobiony papierem, więc okleiłam go z dwóch stron arkuszami do scrapbookingu. Zieleń wydała mi się najatrakcyjniejsza i najbliższa wiośnie. 

 

Krok 3

Pora zająć się dekorowaniem podstawy wianka kwiatami - wyczarujemy je z wytłoczek. Jak to zrobiłam? Znalazłam kolorowe opakowania i zrezygnowałam z malowania ich farbą.
O czym trzeba pamiętać robiąc wianek? Najwazniejsze to, żeby wykorzystać całą powierzchnię kartonowej formy. Odetnij czubki z których mogą powstać gęsto ponacinane pręciki. Z większych części stworzysz kielichy o zaokrąglonch bądź szpiczastych kształtach, a z reszty opakowania wytniesz mnóstwo liści. Może uda ci się dokonać pełnego recyclingu pudełek po jajkach? To jest podstawowa zasada zero waste.

 

Krok 4

Kwiaty wianka można upiększyć w środku za pomocą finezyjnych kształtów. Pomocne będą dziurkacze, którymi wykroisz drobne elementy w formie kółek i kwiatów. Klejone warstwami sprawią, że wnętrza kielichów będą nietuzinkowe i niepodobne do innych.

 

Krok 5

Do przytwierdzania kwiatów użyj pistoletu na wkłady termotopliwe, dzięki temu będą się mocno trzymać. Dorobiłam się pokaźnej kolekcji „wytłoczkowych” okazów, dlatego podstawę obłożyłam gęsto, a wolne przestrzenie wypełniłam listkami. Zanim zaczniesz mocowanie kwiatów, zwiąż na górze wianka tasiemkę na której go powiesisz.

 

Projektowanie kwiatów daje mnóstwo frajdy i umożliwia stworzenie zupełnie niespotykanych gatunków. Wyczaruj własne!

 

Jeśli zastanawiasz się jak wykorzystać to, co już masz w domu oraz szukasz więcej inspiracji zero waste, to sprawdź kolejny sposób na eko metamorfozę i zrób z puszek organizer na biurko. A gdy dopiero zaczynasz przygodę z DIY zobacz nasz tekst o tym Jak używać kleju na gorąco