Sprawdź inny sposób na eko metamorfozę i zrób z puszek organizer na biurko.

 

 

Do wykonania wianka w kolorach wiosny przygotuj:

- wytłoczki po jajach

- arkusze ozdobnego papieru (ja wybrałam z motywem kwiatów)

- pistolet do klejenia na gorąco + wkłady

- kawałek dekoracyjnej tasiemki

- nożyczki

- nożyk, cyrkiel

- ozdobny dziurkacz w kształcie koła lub kwiatu

- klej do papieru (polecam winylowy)

- sztywny karton np. okładka z bloku technicznego

 

 

Krok 1.

Przygotuj podstawę.. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie sztywnego kartonu, na którym rysujemy dwa okręgi. W tym przypadku średnica mniejszego okręgu ma 16cm, a większego 30 cm. Narysowaną bazę wycinamy (środek najłatwiej wykroić nożykiem)

 

Krok 2.

Szary karton zdecydowanie lepiej wygląda ozdobiony papierem, więc okleiłam go z dwóch stron arkuszami do scrapbookingu. Zieleń wydała mi się najatrakcyjniejsza i najbliższa wiośnie. 

Krok 3.

Pora zająć się dekorowaniem wianka kwiatami - wyczarujemy je z wytłoczek. Znalazłam kolorowe opakowania i zrezygnowałam z malowania ich farbą. Wykorzystaj całą powierzchnię kartonowej formy. Odetnij czubki z których mogą powstać gęsto ponacinane pręciki. Z większych części stworzysz kielichy o zaokrąglonch bądź szpiczastych kształtach, a z reszty opakowania wytniesz mnóstwo liści. Może uda Ci się dokonać pełnego recyclingu pudełek? :)

Krok 4.

Kwiaty można upiększyć w środku za pomocą finezyjnych kształtów. Pomocne będą dziurkacze, którymi wykroisz drobne elementy w formie kółek i kwiatów. Klejone warstwami sprawią, że wnętrza kielichów będą nietuzinkowe i niepodobne do innych.

Krok 5.

Do przytwierdzania kwiatów użyj pistoletu na wkłady termotopliwe, dzięki temu będą się mocno trzymać. Dorobiłam się pokaźnej kolekcji „wytłoczkowych” okazów, dlatego podstawę obłożyłam gęsto, a wolne przestrzenie wypełniłam listkami. Zanim zaczniesz mocowanie kwiatów, zwiąż na górze wianka tasiemkę na której go powiesisz.

Projektowanie kwiatów daje mnóstwo frajdy i umożliwia stworzenie zupełnie niespotykanych gatunków. Wyczaruj własne!