Szukasz innego pomysłu na ramki? Sprawdź jak opromienić niejedno wspomnienie i zrób ramki w wakacyjnym klimacie.

 

Tymczasem ułóżmy ramko-rzeźby z kostek. Do tego potrzebne będą:

- zestaw kreatywnych kostek z drewna

- markery CREADU

- żelopisy białe

- markery permanentne sharpie

- farby akrylowe

- papiery z ozdobnym wzorkiem

- klej silikonowy, nożyk

- stemple (np. z motywem roślinnym)

 

 

Kolorowy miszmasz

Jedno opakowanie kostek zawiera 49 sztuk, co w zupełności wystarczy na zbudowanie jednej ramki na zdjęcie w formacie 10/15 cm. Jednak im mniejszy rozmiar, tym jest ona stabilniejsza. Fajne jest to, że możesz ją po prostu postawić i ciekawie wygląda sama w sobie. Oczywiście można podkleić z tyłu zdjęcie, zależy od Ciebie jakie przydzielisz jej zadanie :) Żeby gotowe ramki się wyróżniały fajnie kostki pokolorować. Jedna z moich wersji prezentuje się feerią barw, bo do zdobienia użyłam markerów, farb akrylowych i małych stempelków. To podpowiedź na zabawę dla dzieci, które z pewnością odnajdą się w roli dekoratorów :)

 Kiedy sześciany wyschły kleiłam je bokami, wysuwając na czoło ścianki, które najładniej się prezentowały . Do mocowania polecam użyć kleju silikonowego. Jest  super trwały po wyschnięciu, a podczas pracy daje lekki poślizg, co ułatwia dopasowywanie boków. Kostki najlepiej kleić na płaskiej powierzchni, można wówczas manewrować wzorkami i dopasowywać je do woli. Jeśli nie zdjęcie, to może mała ozdoba zaczepiona sznurkiem? Ja umiejscowiłam w centrum papierowe serduszko.

Pastelowy wdzięk

Teraz coś subtelniejszego :) W tym przypadku postanowiłam stworzyć delikatniejszą oprawę i pomalowałam kostki białą farbą. Malowałam kostki palcami przekładając je między opuszkami. Farba  lepi się do powierzchni i szybko wysycha, dlatego niemal od razu można przejść do kolejnego etapu. Dla subtelnego kontrastu okleiłam niektóre klocki papierem. Posmarowane klejem ścianki przykleiłam do arkuszy, a kiedy klej związał, wycięłam boki nożykiem. Uwaga - jeśli chcesz wykorzystać ten sposób oklejaj tylko boki, które będą na końcu widoczne, oszczędzisz sobie pracy.

Ta ramka z jednej strony składa się z podwójnych słupków. To przykład na to, że można klocki sklejać w różnoraki sposób i tworzyć z nich przestrzenne projekty. Nie musisz ograniczać się do ramek - stwórz drewniane kwiatki, podstawki, obrazki. Możliwości jest wiele, wybierz idealną dla siebie.

Złocisty szyk

Ta ramka jest chyba moją faworytą :) Jeśli lubisz odcienie brązu i złota wybierz farby w metalizujących odcieniach. Jak widać, niektóre z pomalowanych klocków ozdobiłam szlaczkami. Trwałe wzorki stworzysz za pomocą pisaków permanentnych sharpie, a do zdobienia ciemniejszych powierzchni świetnie sprawdzą się białe żelopisy.

Myślę, że ta konstrukcja sprawdzi się jako odrębna dekoracja, ale wkomponowane w nią małe, czarno-białe zdjęcie też ciekawie się zaprezentuje. Jeśli preferujesz minimalistyczny styl, buduj z klocków w naturalnym kolorze, będą miały bardziej uniwersalny charakter.

Jak widzisz, kości nie służą tylko do grania. Całkiem ciekawie łaczą się w kolorowe rodziny i tworzą nową jakość. Może jako domorosły architekt stworzysz z nich przestrzenne rzeźby? Znajdź własny sposób na ich kreatywne zastosowanie.