Cienki naskórek, przez który „prześwitują” naczynka krwionośne, skłonność do zatrzymywania wody, minimalna warstwa podściółki tłuszczowej. To cechy charakterystyczne skóry wokół oczu i przyczyny szybszego jej starzenia. Nie wiedzieć kiedy, przychodzi taki moment, gdy dużo snu i wklepywanie kremu nawilżającego pod oczy już nie wystarcza. Pojawiają się drobne zmarszczki na powiekach, zasinienia, opuchnięcia. I nie zawsze same chcą znikać. Mimo wszystko, to nie jest powód do paniki! Od czego w końcu są kremy, kosmetyki do makijażu i triki ekspertów?

Najlepszy krem pod oczy

W perfumeriach trwa istny wyścig na najlepszy krem pod oczy. Co rusz pojawia się nowa formuła i nowy składnik. Co musi w sobie mieć ten idealny krem? Zadanie dla dobrego kremu pod oczy nie jest proste. Najważniejsze to: ochrona delikatnej i cienkiej skóry przed wolnymi rodnikami, zanieczyszczonym środowiskiem i promieniami UV. Kolejne, to oczywiście opóźnianie procesów starzenia, nawilżanie i odżywianie naskórka. Dodatkowe bonusy w kremach to działanie ściągające w przypadku porannych opuchnięć i wreszcie rozświetlanie cieni. Niemało jak na jeden kosmetyk.
Przy wyborze kremu pod oczy ważne jest wszechstronne działanie formuły. Jakie składniki powinny się znaleźć w słoiczku? Najmocniejszy zestaw przeciw starzeniu to witamina C, wyciągi z alg morskich, retinol i minerały. Gdzie szukać aktywnych formuł? Minerały i algi znajdziesz w kremie pod oczy Ava Bio Alga zamknięte w praktycznej tubce. Wysoką dawkę witaminy C ma polska marka Floslek w kremie Revita C.

Floslek, odżywczy krem pod oczy


A jeśli szukasz specyfiku nastawionego przede wszystkim na wygładzanie zmarszczek, możesz spróbować kremu Perfecta z aktywnym retinolem. Na koniec coś dla fanów ekokosmetyków. Ufasz tylko działaniu roślin? Ekologiczny wyciąg z jagód acai oraz aloesu znajdziesz w żelu pod oczy NeoBio.

Piękne rzęsy bez tuszu

Piękne, czarne i jak najdłuższe. Co zrobić, żeby zamiast wklejać sztuczne rzęsy mieć własne, równie gęste? Modne ostatnio kosmetyki do pielęgnacji rzęs w działaniu przypominają te, które nakładamy na włosy. Skoncentrowane, w praktycznej formie serum ze szczoteczką lub eyelinera w płynie z pędzelkiem, zawierają nie tylko witaminy. Składem mogłyby się mierzyć z ampułkami zwalczającymi wypadanie włosów. Jak choćby L’Oreal Paris Clinically Proven. Regeneracyjne serum do rzęs, które stymuluje cebulki dostarczając im dużą dawkę odżywczych składników jak: witamina B, olej rycynowy i kwas hialuronowy.

L'oreal Paris, serum do rzęs

 

Dobre serum należałoby stosować codziennie podobnie jak kosmetyk do twarzy. Dopiero wtedy kuracja ma szansę zadziałać i sprawić by rzęsy były grubsze. Ciekawy skład ma inny specyfik: Eveline Lash Therapy Total Action odżywka do rzęs. Zawarte w nim olejek arganowy, D-Panthenol i kwas hialuronowy dbają nie tylko o cebulki, ale sprawiają, że włoski stają się elastyczne i błyszczące. Co ważne: odżywkę można stosować w przypadku oczu wrażliwych.

Warto na koniec wspomnieć o kuracji Long 4 Lashes. Stymulujące serum do rzęs stosowane codziennie przez osiem tygodni widocznie je wydłuża, więc jeśli chcesz dodatkowo je podkręcić już dziś zaopatrz się w zalotkę.

Makijaż zamiast drzemki – porady makijażystów

A co jeśli zabrakło nam snu i chcemy to zatuszować? Jak pozbyć się efektu zmęczonych oczu, by wieczorem w blasku świec zaprezentować perfekcyjne spojrzenie?

Oto kilka zasad, podpatrzonych u makijażystów:

  1. Drobne bruzdki i linie na powiekach najlepiej wygładzi silikonowa baza wklepana pod cienie. Poza tym taka baza sprawi, że cień i eyeliner wytrzymają przez cały wieczór bez poprawek.
     
  2. Zrezygnuj z brązów i czerni. Wybierz cień do powiek w połyskującym kolorze szampana. Jasny beż z kroplą żółtego ukryje zmęczenie, rozświetli powieki i zneutralizuje zaczerwienienie.
     
  3. Unikaj białej kredki. Zamiast niej wybierz jasnobeżową i poprowadź ją wzdłuż linii wodnej (tak makijażyści nazywają krawędź powieki dolnej). Ten trik sprawi, że oczy będą wydawały się bardziej wyraziste, ale bez sztucznego efektu.
     
  4. Tą samą, jasnobeżową kredką zrób kreskę tuż pod łukiem brwiowym i rozetrzyj ją dokładnie opuszką palca. To najszybszy lifting brwi bez skalpela!

Long 4 Lashes, serum przyspieszające wzrost rzęs

 

Domowe sposoby na opuchnięte powieki

  1. Maseczki pod oczy w płatkach trzymaj zawsze w lodówce. Nałożone rano pod oczy zadziałają jak zimny kompres: błyskawicznie poprawią napięcie skóry i rozświetlą powieki.
     
  2. Jeśli czujesz, że opuchnięcie powiek jest poważne, zrób to co robią supermodelki. Wrzuć do zlewu kostki lodu (jak najwięcej), kilka plasterków świeżego ogórka, dolej trochę gazowanej wody. W tej zimnej kąpieli zanurz twarz na kilka sekund. Ochłoń i powtórz.
     
  3. Jeśli masz wrażenie opuchnięcia i „piasku pod powiekami” zrób sobie ściągający okład z herbaty. Zaparz dwie torebki zwykłej czarnej herbaty ostudź i nałóż je na powieki. Odpocznij przez 15 minut.