Nieustannie chcemy inspirować Was do wartościowego spędzania czasu i stwarzać okazję do spotkań z najważniejszymi twórcami kultury. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu #premieraonline, tym razem z Jackiem Piekarą, autorem książki „Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety” (Wydawnictwo Fabryka Słów). Rozmowę poprowadzi Olga Wróbel (Kurzojady).
 

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/904350340026123/

Liczymy, że forma spotkania online w obecnej sytuacji spotka się z Waszym zainteresowaniem. Transmisja będzie dostępna na profilu Empiku na Facebooku (www.facebook.com/empikcom). W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach. Spotkanie będzie też tłumaczone na język migowy a w jego trakcie zdobyć będzie można kod umożliwiający zakup książki w specjalnej promocyjnej cenie.

"Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: "jestem!", nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa."

Inkwizytor walczy z pogaństwem i herezją na barbarzyńskiej Rusi! Ludzie chcący wykorzystać Mordimera Madderdina są zbyt liczni i bezwzględni, by inkwizytor nawet przez chwilę czuł się bezpiecznie. W jaki sposób zakończą się sprawy na Rusi? Kto wróci z tarczą, a kogo zaniosą na tarczy? Czy wrogowie zamienią się w przyjaciół, a przyjaciele we wrogów? Co okaże się silniejsze: miłość czy śmierć? Umierają idee i marzenia, umierają wrogowie i przyjaciele. Ci którzy przeżyli, żałują że również nie umarli. A w ostatecznym efekcie, w tej wszechogarniającej pustce, pozostaje miłość do Boga i wierność Świętemu Officjum. To one wypełniają serce na tyle, by chciało jeszcze bić...