Wchodzi Bill Murray do restauracji…

Najsłynniejsza historia – a raczej cały cykl – mogłaby zaczynać się od zdania: „Wchodzi Bill Murray do restauracji”. W sieci znaleźć można mnóstwo opowieści o tym, jak znany na całym świecie aktor dosiada się do stolików innych ludzi i bez skrępowania zaczyna spożywać posiłek wraz z nimi. Na koniec rzucając zszokowanym „ofiarom” słynny już tekst o tym, że i tak nikt nie weźmie tego na poważnie. Mimo to, niektóre z akcji Murraya udokumentowane zostały pojedynczymi, zazwyczaj dość nieostrymi zdjęciami. Z tych opowieści można wywnioskować też, że jedną z ulubionych przekąsek aktora są... frytki, które chętnie podjada obcym z talerza.

 

Bill Murray zrobi ci drinka…

… o ile będzie to tequila. Podczas festiwalu South by Southwest w 2010 roku postanowił stać się barmanem – wskoczył za kontuar jednego z festiwalowych lokali i zaczął serwować drinki nieco zdziwionym gościom. Niezależnie od tego, co zamawiali, Murray i tak nalewał im tequilę. Jakby tego było mało, towarzyszyli mu raperzy z Wu-Tang Clan.

 

Bill Murray lubi tańczyć na koncertach

W 2014 roku widziano go podczas występu Kings of Leon w Nowym Jorku, tańczącego w tłumie podczas piosenki „Taper”. Perkusista zespołu, Nathan Followill, nazwał to wydarzenie „najważniejszą chwilą w swojej karierze”.

 

Bill Murray myje naczynia

W 2006 roku Murray brał udział w golfowym turnieju gwiazd w szkockim St. Andrews, podczas którego miał w jednym z barów poznać turystki z Norwegii. Panie zaprosiły go do domu przyjaciela na imprezę, która zakończyła się… zmywaniem przez niego brudnych naczyń.

 

Bill Murray czyta robotnikom poezję

Podczas budowy Poet’s House, biblioteki na Manhattanie, Murray postanowił… poczytać poezję robotnikom tam pracującym. Zarządzający placówką stworzyli nawet film dokumentujący to wydarzenie.


 

Bill Murray jeździ po supermarkecie na dziecięcym rowerku

To ponoć jedno z jego ulubionych zajęć. Murray ma na swoim koncie „przejażdżki” po różnych oddziałach supermarketu Wallmart, ale jedna z nich utkwiła w pamięci klientów na długie lata. W 2006 roku w miejscowości Southfield w Michigan aktor jeździł na różowym, dziecięcym rowerze, mając na sobie… strój strażaka, wraz z hełmem oraz butlą i maską tlenową.

 

Bill Murray wprasza się na wieczór kawalerski

W 2014 roku Murray wprosił się na wieczór kawalerski przypadkowego pana młodego – i dał wszystkim zgromadzonym krótki wykład na temat małżeństwa. 

 

Bill Murray nie lubi, kiedy robi mu się zdjęcia

Kilka lat temu komik miał się zdenerwować na widok fanów robiących mu zdjęcia podczas jedzenia obiadu w nowojorskiej restauracji. Poniosło go tak bardzo, że trzech z nich wyrwał telefony komórkowe i wyrzucił je przez okno. Później pokrył jednak koszty strat, które w ten sposób wyrządził.

 

Bill Murray wprasza się na narzeczeńską sesję zdjęciową

Sytuacja miała miejsce  w Charleston w Karolinie Południowej, kiedy Murray postanowił wystąpić na zdjęciu z sesji narzeczeńskiej spotkanej na ulicy pary. Zanim jednak pojawił się przed obiektywem, najpierw próbował rozśmieszyć zakochanych, stojąc za fotografem, podciągając koszulę i drapiąc się po brzuchu.

 

Bill Murray wprasza się na śluby

Do kompletu wybryków aktora należy dodać pojawianie się na ślubach i weselach kompletnie obcych mu ludzi, co zdarzyło mu się już kilkunastokrotnie – powstały nawet dwa reportaże na ten temat.