Wingardium leviosa! Expelliarmus! Accio gra planszowa! Takie okrzyki można czasem usłyszeć, jeśli przytknąć ucho do drzwi pewnego podmiejskiego domu. Nie jest to jednak, prawie na pewno, tajne przejście do Hogwartu, a nasze magiczne, planszowe królestwo, w którym rozgrywają się niezwykłe potyczki nad potterowymi planszami.

Quiz o Harrym Potterze

Trivial Pursuit Harry Potter to jeden z naszych ulubionych quizów. Jest naprawdę trudny, ale tylko dla Mugoli!

Całość opakowana jest w poręczne, trójkątne pudełko, mieszczące w sobie sporą talię kart z pytaniami. To jednak nie wszystko! Do gry dołączona jest kolorowa kostka, za pomocą której losujemy kategorie pytań. A te potrafią być naprawdę zaskakujące. Jeśli jednak dobrze znamy serię, nie mamy się czego obawiać.

Trivial Pursuit Harry Potter
Winning Moves, gra towarzyska Trivial Pursuit Harry Potter

 

Gra nie ma sztywnych zasad – możemy traktować ją jako ciekawy sposób na spędzenie kilku kwadransów. Ze względu na swoje rozmiary idealnie sprawdzi się w podróży – również samochodem. Przecież kierowca nie musi czytać pytań, może brać udział wyłącznie w zgadywaniu.

Jeśli sam pomysł na quiz się nam podoba, ale chcielibyśmy zagrać w nieco większą grę, powinniśmy przyjrzeć się Trivial Pursuit Harry Potter Deluxe. Tu już mamy dużą planszę, bardzo efektowną wieżę do rzucania kostką i serię zasad (ale spokojnie, nic trudnego!), które pozwolą na usystematyzowanie rozgrywki. Grę wykonano naprawdę z ogromną dbałością o detale – rozłożona na stole robi bardzo przyjemne wrażenie.

 

Trivial Pursuit Harry Potter Deluxe
Winning Moves, gra towarzyska Trivial Pursuit Harry Potter Deluxe

 

Znane i lubiane gry planszowe o Harrym Potterze

Labirynt Harry Potter to gra planszowa będąca magiczną wersją popularnej serii Labirynth od wydawnictwa Ravensburger. Jest to jedna ze starszych, a jednocześnie nieśmiertelnych formatów gier rodzinnych.

Jeśli zastanawiacie się nad odpowiednią grą dla dziecka – i to już od pierwszych klas szkoły podstawowej – Labirynt Harry Potter to gra idealna. Wymaga logicznego myślenia, perspektywicznego planowania, a jednocześnie zawiera w sobie dozę losowości, pozwalającą nawet najmłodszym na radosne bieganie po tytułowym labiryncie i zbieranie skarbów. Koniecznie spróbujcie!

 

gra logiczna Labirynt Harry Potter
Ravensburger, gra logiczna Labirynt Harry Potter

 

Dobble Harry Potter to wersja Dobble, która pozwala na łapanie sów, zniczy, mioteł i innych cudownych elementów świata Hogwartu. Lubicie klasyczne Dobble? I Harrego Pottera? Zatem Dobble Harry Potter to gra na imprezę waszego życia! Nic nie daje takiej satysfkacji, jak własnoręczne złapanie znicza czy magicznego klucza, a w naszym domu panuje dodatkowe zasada – przed zgarnięciem karty należy krzyknąć „Accio!” i dopiero wtedy nazwę znalezionego obrazka.

 

Dobble Harry Potter
Rebel, gra towarzyska Dobble Harry Potter

 

Gra o Harrym Potterze dla zaawansowanych

Świat Harrego Pottera to nie tylko gry planszowe dla dzieci. Hogwarts Battle to pełnoprawny, ciekawy tytuł zarówno dla planszówkowych wyjadaczy, jak i rodzin z małymi dziećmi. Jak to możliwe? Otóż w środku znajdziemy siedem pudełek, dzielących rozgrywkę na siedem tomów czarodziejskiej sagi. Każdy kolejny rozdział rozwija nieco zasady podstawowej rozgrywki, ale robi to w na tyle delikatny sposób, że nawet najmłodsi gracze mogą spokojnie uczyć się z każdą rozgrywką.

W Bitwie o Hogwart gramy wspólnie przeciwko Sami-Wiecie-Komu i jego coraz potężniejszym mocom i zastępom popleczników. Każdy z graczy wciela się w rolę jednego z uczniów Gryffindoru – Harrego, Hermiony, Rona i Neville’a – którzy za pomocą swoich unikatowych zdolności starają się nie dopuścić do upadku Hogwartu.

W trakcie rozgrywki budujemy swoje talie, wypełniając je czarami, sprzymierzeńcami i magicznymi przedmiotami i ścigamy się z mrocznymi siłami o kolejne cele. Przepiękne wydanie, wierne oddanie treści poszczególnych części i intuicyjne zasady sprawiają, że Hogwarts Battle to obowiązkowa pozycja na półce każdego potteromaniaka.

 

gra familijna Hogwarts Battle (edycja polska)
Rebel, Harry Potter, gra familijna Hogwarts Battle (edycja polska)