Okazuje się, że na rynku jest całkiem sporo gier planszowych dla dwóch graczy. Mechaniki tych tytułów opierają się często o proste zasady zbierania punktów, a same gry nie zawierają wielu skomplikowanch elementów. Dwuosobowe rozgrywki mogą okazać się świetnym pomysłem na oryginalną randkę lub przyjacielskie spotkanie w niewielkim gronie.

Gry planszowe dla dorosłych

Ogromną popularnością cieszą się Gierki Małżeńskie opatrzone zabawnymi rysunkami Andrzeja Mleczki. Ta wciągająca planszówka przeznaczona jest dla pełnoletnich partnerów, którzy mają dystans do siebie. Grać można we dwoje lub z większą grupą przyjaciół (do 4 par). Zadaniem zawodników jest zdobycie jak największej liczby żetonów z wizerunkiem kupidyna. Otrzymujemy je jeśli udowodnimy, że znamy na wylot naszą drugą połówkę. Wśród zadań: kalambury, pytania otwarte, testy zgodności czy konkurs wiedzy „wiem wszystko”.

 

Gierki małżeńskie gra planszowa

MDR, gra towarzyska ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki. Gierki małżeńskie

 

Na fali popularności Gierek Małżeńskich swojej premiery doczekały się nowe planszówki, które swój początek wzięły właśnie od kategorii znanych z oryginału. Mamy więc: Znamy się, Kalambury, Wiem wszystko oraz Między słowami – wszystkie w wyjątkowej oprawie ilustrowanej przez Andrzeja Mleczkę. Oczywiście wszystkie cztery można poprowadzić także w wariancie dwuosobowym.
 

Znamy się gra planszowa

MDR, gra towarzyska ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki. Znamy się

 

Ciekawą opcją dla par może być także seria gier planszowych Ego, a zwłaszcza Ego: Love. Gra polega na tym, że każdy z zawodników odpowiada na „dość osobiste” pytania a druga połówka lub pozostali zawodnicy obstawiają jeden z trzech wariantów odpowiedzi. W zależności od tego jak bardzo są pewni tego, że dobrze znają daną osobą oraz odpowiedź na pytanie, mogą obstawiają punkty, które można zyskać lub stracić w fazie niepowodzenia. A to kilka z tematów, które porusza ta gra: Czy spotykałam się kiedyś z więcej niż jednym partnerem na raz? Czy pomyliłem kiedyś imię, zwracając się do swojej partnerki? Co myślę o pracy w jednym miejscu z partnerem/partnerką?

 

Trefl, gra towarzyska Ego: Love

 

Trefl, gra towarzyska Ego: Love

 

Tutaj mamy do czynienia z tytułem, który na pewno spodoba się tym, którzy uwielbiają się bać, a wspólne oglądanie horrorów lub thrillerów jawi im się jako idealny pomysł na wspólnie spędzony czas. Gra karciana z serii Czarne historie to zestaw 50 elektryzujących, okropnych, a czasami makabrycznych opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo… mogły się wydarzyć. Gracze przy pomocy pytań, na które można odpowiedzieć tylko tak lub nie, starają się rozwikłać zagadki, które zostają im przedstawione.

 

G3, gra towarzyska Czarne historie 1

 

A może zdecydujecie się oddać niebanalnej rozgrywce podczas gry Patchwork? Zasady są dziecinnie proste: na planszy układa się kołdrę z dostępnych kawałków materiału, za który trzeba płacić guzikami. Wygrywa osoba, która zgormadziła odpowiednią ilość guzików i której kołdra uszyta jest najlepiej. Brzmi nudno i dziewczęco? Nic bardziej mylnego! To gra logiczna, nie można wygrać, nie przyjmując konkretnej strategii i nie przeszkadzając swojemu przeciwnikowi. 

 

Lacerta, gra strategiczna Patchwork

 

Gry planszowe dla dzieci i młodzieży

Pośród gier planszowych dla dwóch graczy znaleźć możemy nie tylko tytuły idealne na randkę. Wiele gier oferuje ciekawą rozgrywkę, która dobrze sprawadzi się podczas spotkania ze znajomymi. Częśćz nich będzie również odpowiednia dla nieco młodszych graczy. Warto zatem sprawdzić ofertę serii Dobble. Na rynku dostępnych jest kilka edycji, które nawiązują do różnych uniwersów lub dziedzin.

 

Dobble Harry Potter

Rebel, gra towarzyska Dobble Harry Potter

 

Miłośnikom gier detektywistycznych polecamy serię Tajniacy. Te małe, kolorwe pudełka kryją w sobie moc tajemnic i pułapek. Kooperacyjne mechaniki sprzyjają szybkiej rozgrywce, ale nie dajcie się zwieść! Regrywalność tego tytułu grwarantuje zmienność układu kart.

 

Gra Tajniacy

Rebel, gra towarzyska Tajniacy: Duet

 

Na tej liście nie może zabraknąć absolutnego klasyka, jakim jest seria Scrabble. Układanie najdziwiniejszych słów i zgarnianie premii punktowych to gwarancja świetnej zabawy. Rozgrywanie tej gry 1:1 umożliwia również bardziej dynamiczną zabawę niż w czteroosobowym gronie.

Scrabble

Scrabble, gra logiczna Scrabble Original

Teraz pora na propozycję dla graczy, którzy lubią liczyć. Rummikub idealnie sprawdzi się na imprezie oraz zwyczajnym spotkaniu. Zasady są proste do przyswojenia, a jeśli w szranki staje tylko dwóch graczy, rozgrywka szybko przeradza się w przyjemną rywalizację i odkrywa przed graczami wachlarz możliwości manipulowania pionami podczas tury.

 

TMToys, gra strategiczna Rummikub

TMToys, gra strategiczna Rummikub

 

Jeśli szukacie więcej informacji ze świata gier planszowych, koniecznie zajrzyjcie na stronę Magazynu Empik Pasje, do działu poświęconemu pasji do grania.