Gry komputerowe to nie tylko ratowanie świata przed krwiożerczymi kosmitami, strategiczne planowanie podboju całego globu czy krwawe historie o zemście... To też kolorowe przygody miłych postaci, zbieranie gwiazdek, skakanie po platformach czy odwiedzanie niezwykłych światów. Takie bez przemocy, które spokojnie możemy dać do zabawy dzieciom, mając pewność, że nie nauczą się złych nawyków czy nie będą widzieć nieodpowieniech treści.
Jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla młodszego gracza, oto 5 ciekawych tegorocznych propozycji.

 

Gry komputerowe dla maluchów - pomysły pod choinkę:

 

Yooka-Laylee

Jest to trójwymiarowa platformówka dostępna na wszystkie ważne platformy sprzętowe - zagracie na pecetach, na PlayStation 4, Xboksie One, Switchu, a nawet na Macach. W grze kontroluje się dwie tytułowe postacie: Yooka to kameleon, zaś Laylee to nietoperzyca, którzy we dwoje przemierzają otwarty świat, uczą się nowych zdolności i angażują się w wielką przygodę związaną z pewną magiczną księgą. Yooka-Laylee to bardzo klasyczne spojrzenie na gatunek gier zręcznościowych, ale podany w nowoczesnej formie.


 

LEGO Worlds

Minecraft był pierwszy klockowym fenomenem w dziedzinie gier komputerowych (polecanym również dla młodych graczy), ale to klocki LEGO były niewątpliwą inspiracją dla twórców Minecrafta, wypadało więc, by słynna marka też dostała swój tytuł w tym stylu. LEGO Worlds jawi się jako spełnienie marzeń dla wszystkich miłośników budowania. Gra pozwala bowiem skonstruować niemal wszystko, co Wam się tylko zamarzy w całkiem ładnej grafice i w zasadzie na każdej liczącej się platformie.

 

Rime

Tu mamy przykład gry dla nico dojrzalszego gracza, bowiem zawarta w niej historia może okazać się niezrozumiała dla kilkulatka. To ważne, bowiem historią Rime stoi – to produkcja ludzi odpowiedzialnych za stylowe uciekanie przed zombiakami w grze Deadlight, którzy zmienili klimat i z mrocznego świata zabrali graczy na piękną, tropikalną wyspę. Z niej próbuje się wydostać mały chłopiec mający za pomocnika sympatycznego lisa. Świat gry jest plastyczny i żywy, a opowieść wzruszająca. Warto!

Znalezione obrazy dla zapytania rime

 

Snake Pass

Ostatnia propozycja to jeszcze jedna klasyczna gra zręcznościowa wykorzystująca nowoczesną technologię do zabawienia gracza. W Snake Pass wcielamy się w węża-wegetarianina i przemierzamy skomplikowane, trójwymiarowe plansze, a sterowanie naszą postacią w pełni podlega prawom fizyki. To właśnie ten elementy gry jest jej najciekawszym elementem, bowiem pełzanie wcale nie jest takie łatwe, na jakie wygląda. Dodajmy do tego czytelną, kolorową grafikę i przemyślane projekty poziomów, a dostaniemy produkt dla gracza w każdym wieku.

Znalezione obrazy dla zapytania snake pass

 

Super Mario Odyssey

Oto jedna z gier powodujących, że Nintendo Switch tak świetnie się sprzedaje. Każde nowe Mario na każdej nowej konsoli od "wielkiego n" zawsze robi zamieszanie na rynku i tym razem jest podobnie. Odyssey robi to samo, co przed laty uczyniła gra Mario 64. Gatunek trójwymiarowych platformówek zyskał nowego mistrza: słynny wąsacz przemierza wielki świat, a główną atrakcją jest możliwość przechwytywanie absolutnie każdej postaci, jaka pojawi się na ekranie, dzięki czemu zyskuje się niezwykle zdolności. Dodatkowo, można kupić wiele ciekawych gadżetów z gry, które również sprawią radość młodym gamerom.

A Wy jakie gry wybraliście dla swoich dzieci?