GDAŃSK LOTOS SIESTA FESTIVAL to niezwykłe przedsięwzięcie na mapie muzycznej i kulturalnej kraju, przynoszące satysfakcję i propagujące Gdańsk!


Marcin Kydryński, propagator world music i jazzu, podróżnik, pisarz, fotografik, organizator wielu wyjątkowych przedsięwzięć muzycznych firmuje święto muzyki szczęśliwej i dobrej myśli. Nie znajdzie się lepszego miejsca na ten festiwal niż Gdańsk: powiew morza, okno na świat, wolne miasto, pieśń wolności i walki ze zniewoleniem płynąca z Gdańska na całą Polskę, Jass i inne zjawiska wskazujące jak bliskie Sieście i Miastu są otwartość, tolerancja i piękno. 


Te idee przyświecają Gdańsk LOTOS Siesta Festival, a do niego coraz bardziej znaczących wykonawców i publiczność z całego kraju, a także z zagranicy. Luzofonia, jazz, czy fado już na zawsze kojarzyć się będą z Gdańskiem, Filharmonią Bałtycką i Siestą. 


Organizatorami Siesta Festival są Agencja Modern Look, Miasto Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, Samorząd Województwa Pomorskiego. Sponsorem tytularnym Grupa LOTOS S.A.