Filmowy kalendarz adwentowy

 • Dziennik Bridget Jones

Co roku odliczanie do świąt zaczynamy wspólnie z Bridget. Kultowe swetry z reniferem i bałwanem, zimowa, flanelowa piżama, oraz pogonie w śniegu, a także niekompletnym ubraniu, za miłością. Bridget nie da się nie kochać! To trzeba znów zobaczyć! A najlepiej nie poprzestawać na pierwszej części, tylko zobaczyć wszystkie trzy.

 • To musi być miłość

Pełna humoru komedia romantyczna, łamiąca stereotyp, że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach. Film pokazuje historię trzech sióstr (w tych rolach Małgorzata Kożuchowska, Anna Smołowik i Ina Sobala) oraz ich matki (Małgorzata Zajączkowska). Każda z córek znajduje się na miłosnym zakręcie. Kobiety wspierają się nawzajem w miłosnych perypetiach i próbują wspólnie odnaleźć drogę powrotną do szczęścia.

 • Planeta Singli 2 

Opowieść o kryzysie w związku ze świętami w tle. Główni bohaterowie mierzą się ze swoimi uczuciami w otoczeniu choinek, światełek i oczu widzów. Wigilia spędzona w studiu telewizyjnym również może okazać się magiczna.

Planeta singli 2

 • The Holiday

Zimowy film, który przywraca wiarę w ludzi i miłość. Jak potoczą się święta, gdy spędzimy je z dala od domu, z kimś nieznajomym?

The Holiday

 • Miłość jest wszystkim

Święta to czas magiczny, o czym trudno pamiętać podczas gorączkowych przygotowań. Lawina dziwnych przypadków spadnie na bohaterów i pokrzyżuje im kilka planów, ale ostatecznie gwiazdka się odbędzie.

Milosc jest wszystkim

 • Dziadek do Orzechów i cztery królestwa 

Adaptacja dobrze znanej bajki przenosi do świata żołnierzy z piernika i armii myszy. W wigilię Bożego Narodzenia młoda dziewczyna, za sprawą zdobionej szkatułki, trafia do magicznej krainy, gdzie z pomocą dziarskiego kapitana próbuje zapobiec wojnie między królestwami.

Dziadek do orzechów

 • Last Christmas 

Pracowniczka sklepu z dekoracjami świątecznymi, której życie jest pasmem nieustannych niepowodzeń, spotyka na swojej drodze tajemniczego nieznajomego. Pomimo pozornego braku dopasowania, magia świąt sprawia, że bohaterowie postanawiają iść za głosem serca i zmienić życie na lepsze.

Last Christmas

 • White Christmas

W świątecznym okresie warto powrócić również do klasyki. Amerykański film muzyczny z 1954 roku opowiada historię dwóch piosenkarzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej łączą swoje siły, aby stać się rewelacją sezonu.

White Christmas

 • Ekspres polarny

Każdy z nas w dzieciństwie mierzył się z prawdą na temat Świętego Mikołaja. Bohater animacji Roberta Zemeckisa swoje wątpliwości rozwiał w najlepszy z możliwych sposobów.

Ekspres polarny okładka

 • Kochajmy się od święta

Cztery pokolenia rodziny Cooperów zjeżdżają się, by jak co roku obchodzić wspólnie Boże Narodzenie. Nieoczekiwane wydarzenia oraz niezapowiedziani goście wywrócą ich święta do góry nogami.

Kochajmy się od święta

 • Miasteczko Halloween

Animowany musical z dreszczykiem w klimacie Tima Burtona. Potworny król Miasteczka Halloween, znudzony codziennym straszeniem, trafia przypadkiem do Miasteczka Bożego Narodzenia i dla odmiany postanawia zająć się szerzeniem wesołego nastroju świąt. W wyniku jego misji Święty Mikołaj znajdzie się w niebezpieczeństwie. Upiorna rozrywka dla koneserów.

Miasteczko Halloween

 • Elf

Buddy był chłopcem przygarniętym przez Świętego Mikołaja i wychowanym wśród elfów. Po latach, jako dorosły mężczyzna wyrusza w podróż, by znaleźć swojego prawdziwego ojca. Will Farrel jako przerośnięty Elf to znak, że będzie śmiesznie.

Elf film okładka

 • Świąteczna gorączka 2

Każdy ojciec zrobi wszystko by uszczęśliwić swoją ukochaną córkę. Główni bohaterowie tego filmu nie cofną się przed niczym, żeby wyprawić najwspanialsze Święta i zdobyć najcenniejsze prezenty.

 • Krampus. Duch świąt 

Nastrojowe kino klimatem przypominające filmy z lat 80. Rodzinna historia z dreszczykiem, czarnym humorem, nawiązująca do starych wierzeń o duchu świąt.

Krampus

 • Grinch

Kradzież Bożego Narodzenia to najcięższe przestępstwo przeciwko magii Świąt. Animacja stworzona na podstawie klasycznej opowieści Dr. Seussa to świetna rozrywka dla całej rodziny.

Grinch okladka

 • Listy do M 4

Losy kilkorga bohaterów ponownie przeplatają się wraz z nadejściem kolejnej Wigilii Bożego Narodzenia. Tym razem pojawienie się nowych bohaterów sprawi, że święta będą jeszcze bardziej szalone. W ten jeden magiczny dzień na nowo odkryją magię miłości, ciepło rodziny oraz dar wybaczenia i wiary.

Listy do M. 4

 • Ukryte piękno

Melodramat o ojcu, który stracił dziecko, rozstał się z żoną i nie mogąc poradzić sobie ze smutkiem, swój ból przelewa na listy, które pisze do… Miłości, Śmierci i Czasu. Nagle zaczyna dostawać od nich odpowiedzi. Oryginalny scenariusz, święta w tle i Will Smith – to musiało się udać. Ciekawy pomysł oraz piękna, wzruszająca historia.

Ukryte piekno okladka

 • W krzywym zwierciadle: Witaj święty Mikołaju

Zwariowana komedia, o tym, jak chcemy przygotować idealne święta, ale prześladuje nas pech. Skąd my to znamy?

W krzywym zwierciadle okladka

 • Złe mamuśki 2: jak przetrwać święta?

Kiedy zmęczeni ferworem świątecznych porządków, przytłoczeni gwiadkowo-cukierkowym klimatem będziecie mieć dość wszystkiego – „Złe mamuśki 2” podpowiedzą wam, jak przetrwać święta. Będzie się działo i będzie śmiesznie!

Złe mamuśki okładka

 • Opowieść wigilijna

Nowa odsłona historii Charlesa Dickensa o samotnym skąpcu Scroogu, który szykuje się na święta i dopiero na starość poznaje, jaką wartość mają bliscy. Baśniowa opowieść, którą warto obejrzeć z całą familią.

Opowiesc wigilijna okladka

 • 1800 gramów

Gdy Kraków pochłonięty jest przygotowywaniami do świąt, Ewa poszukuje opiekunów dla porzuconych dzieci. Gdy na jej drodze pojawia się niezwykłe niemowlę jest gotowa zrobić wszystko, aby dziewczynka nie została sama na Boże Narodzenie. Czy bezinteresowne ratowanie małego świata sprawi, że ocali również siebie?

1800 gramów

 • Cichac noc

Polskie, mocne kino, głośny film, laureat wielu nagród. O rodzinnych sekretach, które zaczną wychodzić na jaw przy świątecznym stole. Nie będzie cukierkowo, będzie gorzko, realistycznie, refleksyjnie. Miłośnicy rodzimego, ambitnego kina nie będą zawiedzeni.

Cicha noc film okladka

 • To właśnie miłość

Angielski humor w najlepszym, gwiazdorskim wydaniu. Kilka historii, które przeplatając się, łączą bohaterów ze sobą w świątecznych dniach. Z pewnością będziecie na tym płakać – i ze śmiechu i z wzruszenia!

Love actually cover

 • Kevin sam w domu

Skoro „nie ma świąt bez Kevina”, no to na sam finał musi być i on! O czym jest film, tego nikomu nie trzeba wyjaśniać, warto jednak mieć kevinową kolekcję, w swoim domu, na wypadek, gdyby nie pojawił się kiedyś w telewizji lub by z sentymentem móc do niego powracać i pokazywać kolejnym pokoleniom. Bo przecież Kevin to już tradycja.

Kevin sam w domu okladka dvd

Więcej filmowych inspiracji znajdziecie w naszej Pasji Oglądam.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock.