Filmowy kalendarz adwentowy

 

 

 • Dziennik Bridget Jones

Kultowe swetry z reniferem i bałwanem, zimowa, flanelowa piżama, oraz pogonie w śniegu, a także niekompletnym ubraniu, za miłością. Bridget nie da się nie kochać! To trzeba znów zobaczyć! A najlepiej nie poprzestawać na pierwszej części, tylko zobaczyć wszystkie trzy.

 

 

 • Szklana pułapka 

Choć najwięcej tu pościgów i wybuchów, film od lat uchodzi za świąteczny klasyk. Akcja rozpoczyna się w biurowcu, w którym trwa firmowa wigilia. Do tego samego wieżowca dostają się terroryści. Powstrzymać ich może tylko Bruce Willis!

 

 

 • Planeta Singli 2 

Opowieść o kryzysie w związku ze świętami w tle. Główni bohaterowie mierzą się ze swoimi uczuciami w otoczeniu choinek, światełek i oczu widzów. Wigilia spędzona w studiu telewizyjnym również może okazać się magiczna.

Planeta singli 2

 

 • The Holiday

Zimowy film, który przywraca wiarę w ludzi i miłość. Jak potoczą się święta, gdy spędzimy je z dala od domu, z kimś nieznajomym?

The Holiday

 

 • Miłość jest wszystkim

Święta to czas magiczny, o czym trudno pamiętać podczas gorączkowych przygotowań. Lawina dziwnych przypadków spadnie na bohaterów i pokrzyżuje im kilka planów, ale ostatecznie gwiazdka się odbędzie.

Milosc jest wszystkim

 

 • Green Book

Film zdobył aż trzy Oscary. Chociaż główny wątek opowieści nie dotyczy Świąt Bożego Narodzenia, finał fabuły ląduje właśnie pod choinką.

Green Book

 

 • Elf

Buddy był chłopcem przygarniętym przez Świętego Mikołaja i wychowanym wśród elfów. Po latach, jako dorosły mężczyzna wyrusza w podróż, by znaleźć swojego prawdziwego ojca. Will Farrel jako przerośnięty Elf to znak, że będzie śmiesznie.

Elf film okładka

 

 • Uważaj Kochanie

„Kevin sam w domu” w wersji dla starszych? Połączenie horroru i czarnego humoru, okraszone świątecznymi lampkami z amerykańskich domów. Trochę grozy, groteski, humoru i nastolatków. Mieszanka wybuchowa!

Uważaj kochanie - okładka

 

 • Ekspres polarny

Każdy z nas w dzieciństwie mierzył się z prawdą na temat Świętego Mikołaja. Bohater animacji Roberta Zemeckisa swoje wątpliwości rozwiał w najlepszy z możliwych sposobów.

Ekspres polarny okładka

 

 • Zły Mikołaj 2

Święty Mikołaj ma bardzo wielu pomocników. Kontynuacja przygód jednego z nich to propozycja dla dorosłych widzów, którzy pod choinką znajdą pięknie zapakowaną... rózgę!

 

 • Miasteczko Halloween

Animowany musical z dreszczykiem w klimacie Tima Burtona. Potworny król Miasteczka Halloween, znudzony codziennym straszeniem, trafia przypadkiem do Miasteczka Bożego Narodzenia i dla odmiany postanawia zająć się szerzeniem wesołego nastroju świąt. W wyniku jego misji Święty Mikołaj znajdzie się w niebezpieczeństwie. Upiorna rozrywka dla koneserów.

Miasteczko Halloween

 

 • Artur ratuje gwiazdkę

By rozdać tyle prezentów w jedną noc, Mikołaj musiał opracować skomplikowaną strategię działania. Czasami nawet najlepiej skoordynowana akcja może się okazać nieskuteczna. Artur będzie musiał stanąć na wysokości zadania i uratować magię Świąt.

Artur ratuje gwiazdkę

 

 • Świąteczna gorączka 2

Każdy ojciec zrobi wszystko by uszczęśliwić swoją ukochaną córkę. Główni bohaterowie tego filmu nie cofną się przed niczym, żeby wyprawić najwspanialsze Święta i zdobyć najcenniejsze prezenty.

 

 • Krampus. Duch świąt 

Nastrojowe kino klimatem przypominające filmy z lat 80. Rodzinna historia z dreszczykiem, czarnym humorem, nawiązująca do starych wierzeń o duchu świąt.

Krampus

 

 • Grinch

Kradzież Bożego Narodzenia to najcięższe przestępstwo przeciwko magii Świąt. Animacja stworzona na podstawie klasycznej opowieści Dr. Seussa to świetna rozrywka dla całej rodziny.

Grinch okladka

 

 • Listy do M.

Nasz polski, świąteczny klasyk, wielki hit kinowy. Polecamy wszystkie części!

Listy do M okladka

 

 • Ukryte piękno

Melodramat o ojcu, który stracił dziecko, rozstał się z żoną i nie mogąc poradzić sobie ze smutkiem, swój ból przelewa na listy, które pisze do… Miłości, Śmierci i Czasu. Nagle zaczyna dostawać od nich odpowiedzi. Oryginalny scenariusz, święta w tle i Will Smith – to musiało się udać. Ciekawy pomysł oraz piękna, wzruszająca historia.

Ukryte piekno okladka

 

 • W krzywym zwierciadle: Witaj święty Mikołaju

Zwariowana komedia, o tym, jak chcemy przygotować idealne święta, ale prześladuje nas pech. Skąd my to znamy?

W krzywym zwierciadle okladka

 

 • Złe mamuśki 2: jak przetrwać święta?

Kiedy zmęczeni ferworem świątecznych porządków, przytłoczeni gwiadkowo-cukierkowym klimatem będziecie mieć dość wszystkiego – „Złe mamuśki 2” podpowiedzą wam, jak przetrwać święta. Będzie się działo i będzie śmiesznie!

Złe mamuśki okładka

 

 • Opowieść wigilijna

Nowa odsłona historii Charlesa Dickensa o samotnym skąpcu Scroogu, który szykuje się na święta i dopiero na starość poznaje, jaką wartość mają bliscy. Baśniowa opowieść, którą warto obejrzeć z całą familią.

Opowiesc wigilijna okladka

 

 • Rodzinny dom wariatów 

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Zobaczcie, jak święta mogą zjednoczyć bliskich. Sarah Jessica Parker i inne gwiazdy w gwiazdkowy, komediowym hicie sprzed lat.

The family stone cover

 

 • Cichac noc

Polskie, mocne kino, głośny film, laureat wielu nagród. O rodzinnych sekretach, które zaczną wychodzić na jaw przy świątecznym stole. Nie będzie cukierkowo, będzie gorzko, realistycznie, refleksyjnie. Miłośnicy rodzimego, ambitnego kina nie będą zawiedzeni.

Cicha noc film okladka

 

 • To właśnie miłość

Angielski humor w najlepszym, gwiazdorskim wydaniu. Kilka historii, które przeplatając się, łączą bohaterów ze sobą w świątecznych dniach. Z pewnością będziecie na tym płakać – i ze śmiechu i z wzruszenia!

Love actually cover

 

 • Kevin sam w domu

Skoro „nie ma świąt bez Kevina”, no to musi być i on! O czym jest film, tego nikomu nie trzeba wyjaśniać, warto jednak mieć kevinową kolekcję, w swoim domu, na wypadek, gdyby nie pojawił się kiedyś w telewizji lub by z sentymentem móc do niego powracać i pokazywać kolejnym pokoleniom. Bo przecież Kevin to już tradycja.

Kevin sam w domu okladka dvd

Więcej filmowych inspiracji znajdziecie w naszej Pasji Oglądam.