Ambitne kino i wzruszające filmy

Walentynkowy wieczór nie może odbyć się bez pięknych miłosnych historii, które często wzruszają, ale i nie zawsze kończą się happy endem. Jeśli jesteście gotowi na poruszające opowieści o bohaterach uwikłanych w skomplikowane relacje lub znajdujących się w trudnych sytuacjach, oto one! Dla tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć „Narodzin gwiazdy” lub „Zimnej wojny”– pora nadrobić zaległości! Polecam też „Tuż po weselu” – amerykańską wersję duńskiego hitu, którą po prostu trzeba zobaczyć!

Do wzruszających klasyków należą też „Pamiętnik” oraz „Wciąż ją kocham”. Te filmy udowadniają, że miłość na całe życie istnieje, jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu, a nastoletnie zauroczenie może przerodzić się w głębokie uczucie.

Są też obrazy, w których miłość musi zmierzyć się ze śmiercią. Jeśli macie ochotę na takie kino - smutne, ale piękne, skłaniające do refleksji i zmuszające do tego, by docenić co się ma, by cieszy się sobą i każdą chwilę - polecamy seans „Zanim się pojawiłeś” czy „Pełni życia”. W obu tych wypadkach chusteczki są obowiązkowe.

Pełnia życia

Romantyczne komedie na Walentynki

Jeśli w Walentynki zdecydujecie się obejrzeć komedię romantyczną, nie będziecie mieli problemu z wyborem odpowiedniego tytułu. Wysyp filmów tego gatunku sprawia, że cały wieczór możecie spędzić na oglądaniu zabawnych perypetii zakochanych par lub romantycznych, szczęśliwych zakończeń.

Masz wiadomość” to już klasyk i jeden z tych filmów, do których można wracać w nieskończoność. Historia wirtualnej znajomości Kathleen i Joego to oprócz ciepłej i romantycznej fabuły, także morał, że także książki mogą połączyć dwoje ludzi. No i klimat w stylu retro naprawdę działa coraz lepiej z każdym kolejnym rokiem od premiery!

Pełna humoru i zabawnych dialogów, delikatna komedia „Kręcisz mnie” przedstawia to, do czego zdolny jest mężczyzna, aby zdobyć kobietę, a przy tym opowiada o dojrzałej miłości i odpowiedzialności za drugą osobę.

Kręcisz mnie

A gdyby tak dowiedzieć się „Czego pragną kobiety”? Ta zabawna komedia romantyczna z udziałem Mela Gibsona i Helen Hunt oraz ciekawym pomysłem na fabułę, pozwala zderzyć męskie i żeńskie stereotypy. A do tego prześliczne wnętrza i miejskie krajobrazy w tle!

Urokliwe „O północy w Paryżu” stanowi w tym zestawieniu pozycję zdecydowanie najbardziej sentymentalną. Para narzeczonych przyjeżdża do Paryża, by zaplanować swój ślub, tymczasem ze względu na różnicę charakterów kochankowie spędzają czas zupełnie oddzielnie. Doszukując się głębszych znaczeń w filmie Woody'ego Allena, okaże się że „O północy w Paryżu” to opowieść o poszukiwaniu zrozumienia, inspiracji i życiu w zawieszeniu miedzy rzeczywistością a marzeniami.

Miłośnicy polskiego kina nie zawiodą się oglądając „Podatek od miłości” – zabawny, czarujący film do oglądania we dwoje czy „Sztukę kochania”, która omawia temat seksu od zupełnie innej strony.

Sztuka kochania film

Miłosne musicale - kino rozrywkowe i rozśpiewane

Wszystkim tym, których klasyczna komedia romantyczna nie do końca przekonuje polecamy musical, czyli film trochę słodki, trochę wzruszający, ale na pewno po brzegi wypełniony muzyką i tańcem. Nasza pierwsza propozycja to „Moulin Rouge!”, czyli niesamowity spektakl z być może nie najoryginalniejszą w historii fabułą, ale za to opowiedziany, w taki sposób, że trudno się oderwać. A bardzo dobra ścieżka dźwiękowa, ciekawe aranżacje, niebanalna scenografia i dobre aktorstwo to atuty, które w zupełności powinny was przekonać do obejrzenia tego musicalu.

Moulin Rouge

Kolejny film muzyczny, to jeden z najważniejszych tytułów w historii gatunku. „Dirty Dancing” to opowieść o wielkiej pasji, która łączy dwójkę młodych ludzi, a także film pełen zmysłowości, imponujących układów tanecznych i oskarowej muzyki. W zestawieniu nie mogło zabraknąć także  „La La Land”. Film opowiada o parze marzycieli i spełnianiu swoich snów. To produkcja zrealizowana w duchu hollywoodzkiego stylu, ze wspaniałymi kostiumami, oszałamiającą choreografią oraz śpiewającym i tańczącym Ryanem Goslingiem. Czego można chcieć więcej?

Naszą listę musicali zamyka „Once”, czyli inspirująca opowieść o ludziach pochodzących z różnych światów, których połączyła pasja do muzyki. Prosta, subtelna i urzekająca historia, która napawa spokojem i pozytywną energią. Film okazał się wydarzeniem festiwalu filmów niezależnych w Sundance i zjednał sobie rzeszę widzów i krytyków.

La la land

Horrory i thrillery do oglądania we dwoje

Istnieje jeszcze jeden popularny gatunek filmowy, który znakomicie sprawdza się podczas walentynkowych spotkań, bo powoduje wzrost napięcia i zachęca zakochanych do wpadnięcia sobie w ramiona (ze strachu!). Horrory i kino grozy to kolejna grupa produkcji ulubiona przez pary, w których motyw miłości przedstawiony jest jednak w zgoła nietypowy sposób. Jeśli obejrzeliście już wszystkie komedie romantyczne lub po prostu chcecie oderwać się od przesłodzonego obrazu Walentynek, jaki serwuje popkultura, te filmy powinny wam się spodobać. Pamiętajcie – koniecznie oglądajcie je we dwoje - można się wystraszyć, a panie mogą potrzebować silnego ramienia do wtulenia się. Jakie horrory wybrać do oglądania na wieczór?

„Zakonnica” - opowieść o śledztwie w sprawie tajemniczego samobójstwa tytułowej postaci - to spin-off serii „Obecność” i film, który odwołuje się do tradycji produkcji o egzorcyzmach. Inna pozycja obowiązkowa, czyli „Walentynki” to historia zemsty Jeremy’ego Meltona, nastolatka upokorzonego w przeszłości przez kilka licealnych przyjaciółek. Po latach mężczyzna postanawia wyrównać rachunki i nic nie jest w stanie go przed tym powstrzymać.

Zakonnica horror

Film „Tylko kochankowie przeżyją” nie jest typowym horrorem, a raczej połączeniem romansu, historii o wampirach i dramatu egzystencjalnego. To także opowieść o wiecznej miłości, która jest lekiem na całe zło, bo pozwala bohaterom przetrwać upadek cywilizacji, odeprzeć poczucie bezsensu i rozczarowanie współczesnością. Klasyczny Jim Jarmusch w najlepszej możliwej formie. 

Paranormal Activity” to propozycja dla widzów o najmocniejszych nerwach. Pierwsza część serii, która wywołała olbrzymie poruszenie wśród publicznośći opowiada historię narzeczonych prześladowanych przez demona w ich własnym mieszkaniu. Fenomen filmu opiera się na budowaniu lęku wobec tego, co niewidoczne. Dlatego przez cały czas jego trwania nie zobaczycie niestworzonych istot czy rozlewu krwi, a usłyszycie „jedynie” trzaski, szuranie i stukot. Ale możecie być pewni, że to i tak wystarczy, by solidnie się wystraszyć. Oglądajcie koniecznie w całkowitej ciemności i pustym mieszkaniu!

W „Efekcie motyla” poznacie historię Evana, który dzięki niesamowitym zdolnościom ma możliwość manipulacji przeszłością i dokonywania zmian w przebiegu minionych wydarzeń. Gdy zaczyna ingerować w decyzje, które mają sprawić, by dawna sympatia odwzajemniła jego uczucia, nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, że spirala niepożądanych skutków jego działań może mieć tragiczne konsekwencje. Ten film nie jest horrorem, ale emocjonującym thrillerem z miłosnym wątkiem.

Efekt motyla film

A jakie filmy wy polecacie na walentynkowy wieczór, do obejrzenia we dwoje? Więcej inspiracji znajdziecie w dziale Oglądam na Empik Pasje!