Gry planszowe to zabawa połączona z „życiową edukacją”. Każda rozgrywka wymaga poznania taktyki przeciwników oraz zaangażowania. Gry pokazują świat wartości, uczą współpracy, rywalizacji i podejmowania decyzji. Pozwalają brać udział w dyskusji, nie tylko w trakcie gry, ale również i po niej. Planszówki to już nie tylko rzucanie kośćmi i przesuwanie pionków po planszy, ale rozbudowane oraz doskonale skonstruowane gry towarzyskie i strategiczne. Twórcy bestsellerowych gier prześcigają się w pomysłach na mechanikę rozgrywki oraz nietuzinkowe zadania dla graczy. Wiosenna edycja Festiwalu Gier Planszowych, która odbędzie się w dwóch turach aż w 10 polskich miastach już 6-7 kwietnia oraz 13-14 kwietnia (piątek-sobota) to ukłon w stronę graczy oraz okazja, aby przetestować nowe tytuły. Na wydarzenie zaprasza Empik.

 

Gry od zawsze stanowiły element kultury. Planszówki nie tylko ćwiczą umysł i uwalniają emocje, ale oprócz zabawy bardzo silnie określają sposób działania w życiu. Nawet najprostsza gra czyni z graczy poważnych strategów. Festiwal Gier Planszowych będzie doskonałą okazją, aby przenieść się do fascynującego świata gier, wejść w nieznane role oraz skoncentrować się na emocjonującej rozgrywce. Wielkie święto graczy wypełnią spotkania z wydawcami i twórcami, prezentującymi produkty absolutnie dla każdego. Mnogość tematów planszówek sprawia, że na każdym poziomie wiekowym można uczyć się przestrzegania zasad lub doskonalić refleks. Młodsi gracze nabędą zdolności przywódcze oraz rywalizacji, a starsi poćwiczą pamięć. Na Festiwalu nie zabraknie konkursów z nagrodami i bogatej oferty gier rodzinnych.

 

Festiwal Gier Planszowych organizowany przez Empik to cykl wydarzeń skierowanych do wszystkich, którzy szukają sposobu na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Świat gier to nowe znajomości, świetny trening dla umysłu, udział w licznych dyskusjach oraz alternatywa dla telewizora i komputera. Gracze opracują wiele strategii, które będą doskonalić w kolejnych rozgrywkach. Organizatorzy wraz z wydawcami gier (Trefl, Tactic, Hasbro, Egmont, Nasza Księgarnia, Rebel, FoxGames, Portal Games, TM Toys, Granna, Hippocampus, Winning Moves, Zielona Sowa, Mattel oraz MDR) spotkają się z fanami aż w 10  polskich miastach. Na planszówkowiczów czekają liczne atrakcje oraz rabaty na wybrane pozycje. Święto miłośników gier będzie nie tylko szansą na sprawdzenie umiejętności graczy, ale też okazją do wzięcia udziału w cyklu warsztatów.

Znalezione obrazy dla zapytania festiwal gier planszowych empik
 

Terminy i lokalizacje:
 

6 kwietnia, godz. 14:00–20:00

7 kwietnia, godz. 12:00–18:00
 

empik Arkadia, Warszawa, al. Jana Pawła II 82

empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, al. Grunwaldzka 141

empik Port Łódź, Łódź, ul. Pabianicka 245

empik Stary Browar, Poznań, ul. Półwiejska 42

empik Pasaż Grunwaldzki, Wrocław, Plac Grunwaldzki 22

empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11

empik Galeria Katowicka, Katowice, ul. 3 Maja 30

empik Tarasy Zamkowe, Lublin, al. Unii Lubelskiej 2

empik Kaskada, Szczecin, al. Niepodległości 36

 

13 kwietnia, godz. 14:00–20:00

14 kwietnia, godz. 12:00–18:00

 

empik Galeria Północna, Warszawa, ul. Światowida 17

empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, al. Grunwaldzka 141

empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

empik Stary Browar, Poznań, ul. Półwiejska 42

empik Galeria Dominikańska, Wrocław, pl. Dominikański 3

empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34

empik Silesia, Katowice, ul. Chorzowska 107

empik Galeria Rzeszów, Rzeszów, ul. Płk. Leopolda Lisa-Kuli 19

empik Kaskada, Szczecin, al. Niepodległości 36
 

Do wspólnej zabawy zapraszają: empik oraz wydawcy gier planszowych: Trefl, Tactic, Hasbro, Egmont, Nasza Księgarnia, Rebel, FoxGames, Portal Games, TM Toys, Granna, Hippocampus, Winning Moves, Zielona Sowa, Mattel oraz MDR.

Znalezione obrazy dla zapytania festiwal gier planszowych empik